Jaluzi perdeler kullanım alanlarına göre çok farklı şekillerde tercih edilmektedir. Ahşap Jaluzi perde modelleri de bu bakımdan ofis ve iş yerlerinizi süsleyen farklı tasarımlar olarak kullanılabilir.

Ahşap Jaluzi Perde Modelleri

Ahşap JaluziAhşap malzemeden dolayı şık ve sıcak bir görünüm sağlayan ve mobilyalarınız ve diğer dekoratif ürünlerinizle kolaylıkla uyum sağlayabilen ahşap jaluzi perdeler, iki cam arası sistemlerde de pratik çözüm olanağı sunmaktadır.

Bu perde modelleri arasından mobilyalarınıza uyumlu olarak kullanabileceğiniz pek çok ürün çeşitliliği bulunuyor. Daha çok kahverengi ve sade tonlarıyla dikkat çeken ahşap jaluziler, ofislerde de çok güzel bir görürüm sağlamaktadır.

Ahşap Jaluzi perde kullanırken temizliği konusunda da mutlaka bilgi sahibi olmanız gerekecektir. Her Jaluzi perde kumaş türünün kendine özgü temizlik kuralları vardır. Bunlar;

  • Ahşap Jaluzi perdeler, mobilyalar gibi tozu fazla göstermektedir. Bu yüzden sık sık tozunu almanız uygun olacaktır.
  • Elektrikli süpürge fırçası ya da püsküllü fırçalarla günlük bakım yapabilirsiniz. Ayrıca ahşap Jaluzi perdeler için özel olarak üretilmiş fırçalarla toz alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra ise nemli bir bez yardımıyla Jaluzi bantlarının teker teker silmeniz gerekiyor.
  • Sigara içilen ortamlarda Jaluzi perdenin tüm modelleri zarar göreceği için, ahşap jaluzilerde de günlük temizlik şarttır.
  • Mutfaklarınızda kullandığınız Jaluzi perdelerde yağ lekeleri de görülebilir. Bu lekelerin temizlenmesinde sadece suyla ıslatacağınız bezler yeterli olmayabilir. 1 litre su içerisinde birkaç damla bulaşık deterjanı damlatarak ve bu bezi suda ısıttıktan sonra ahşam jaluzi perde temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra kuru bir bezle deterjan artıklarını da silmeniz gerekiyor.
  • Bu perdelerin temizliği bittikten sonra kuru bezle kurulamanız gerekiyor. Su geçirmez özellikte olsa bile bu tip perdelerin nemli kalması uygun değildir.

Son derece şık bir görünüme sahip olan Ahşap Jaluzi perde modelleri, kendi içinde de farklılıklar göstermektedir. Bu ürünler gerçek ağaçtan yapıldığı gibi suntadan da yapılabilmektedir. Fakat sunta ile yapılan Jaluziler, ağaçtan yapılan perdelere göre daha düşük bir kalitededir. Ayrıca suntadan yapılan Jaluziler güneş ışınlarına maruz kaldığı sürece eğilmelere de sebep olacaktır. bu yüzden ağaçtan yapılan ahşap jaluzi perdeler daha dayanıklıdır ve herhangi bir sorunla karşılaşılmadan uzun süreli kullanılabilir.

Ahşap perde modellerinin kullanım süresi yaklaşık 5 yıldır. Dekoratif anlamda çok güzel bir görünüme sahip olan bu perde modelleri evinizin salonlarında da harika bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

Tamamen ahşaptan yapıldığı için oldukça doğal bir görünümle birlikte kumaş perdelere de uyumlu bir şekilde kullanım yapılabilir ya da tek başına kullanılabilir.

Bir kontrol mekanizması sayesinde aşağı ve yukarı doğru çalışan sistemleriyle birlikte ahşap slaytların hareket etmesi ve kendi ekseni etrafında yatay bir şekilde dönebilen ve ışığı da istenilen ölçüde kesebilen perdelerdir. Işık yalıtımının yanında %65 oranında ısı yalıtımı da bu sayede gerçekleşmiş olur. Tavana ve duvara da kolayca monte edilebilir.

Ahşabın hammaddesi Uzakdoğu’da yetişen Basswood ağacıdır. Sabitlenerek kullanılabilen bu perdeler ıslak bezle kolayca temizlenebilir.

Perdenin slaytları da ahşaptan yapıldığı için, nem almayan ortamlarda kullanılmalıdır. Ayrıca bu perdelerin lake ve klasik olmak üzere 2 çeşidi de bulunuyor.

Kişisel zevkinize göre dilediğiniz tarzda kullanabileceğiniz bu perdeler, pencerelerinizin ölçülerine göre tasarlanabilmektedir. İnternet üzerinden öncü firmaların sunduğu ahşap jaluzi perdeler hakkında detaylı bilgilere ulaşmak da mümkündür. Bu yüzden hem kullanım kolaylığı hem de sade bir rahatlık için çokça tercih edilmektedirler. İş yerlerinde daha fazla kullanıldığı da söylenebilir. Her mobilya çeşidine uyum sağladığı için de fiyat konusunda da oldukça ekonomiktir.

Ahşap jaluzi perde nasıl takılır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz