Amerikan mutfak perde modelleri ahşap dekorasyona sahip olan mutfaklarda, sade çizgilere sahip olan mutfaklarda ve klasik çizgilere sahip olanlarda kullanılır.

Amerikan Perde Modelleri

Günümüzün teknolojisi ile desteklenen ve yeni model Amerikan perde modelleri dekorasyon konusunda gerekli olan tüm ihtiyaçları karşılayacak kadar şık ortamlar yaratmaktadır. Evlerin içinde kullanılan perde modellerinin hem kullanım alanı bakımından hem de pratiklik açısından ferah ve rahat olması gerekir. Amerikan mutfak perdeleri mutfak dekorasyonu konusunda eşsiz bir görünüm sergilemektedir. Geçmiş dönemlerde mutfaklar sadece ama sadece yemek pişirilen mekânlar olarak bilinmektedir. Zaman içinde oturma odası gibi kullanılan, misafirler ile sohbet edilen ve televizyon izlenen alanlar haline geldi. Bundan dolayı da Amerikan pile tül modelleri ve fon perde modelleri mutfakları mükemmel alanlara çevirmeye olanak sağladı. Amerikan perde modelleri hem zevkinize hem de mutfaklarınızın dekorasyonuna uygun olacak şekilde dizayn edildiği zaman iç mekânın geniş, ferah ve şık gözükmesine olanak sağlamaktadır. Amerikan mutfak perde modelleri konusunda mutfağın dekorasyonun rengine, mobilyasına, kullanılan teknolojik aletlerine cam modeline ve kullanılan aksesuarlarına dikkat edilmelidir. Bu anlamda gerekli olan dekorasyon örnekleri detaylı şekilde incelenmeli ve daha sonra kendi mutfağınız için karar vermelisiniz.

amerikan-pile-perde-modelleri-1

amerikan-pile-perde-modelleri-2

amerikan-pile-perde-modelleri-3

amerikan-pile-perde-modelleri-4

amerikan-pile-perde-modelleri-2

Amerikan Perde Farkı

amerikan-pile-perde-modelleri-6

 

amerikan-pile-perde-modelleri-8

Amerikan pencere perde modelleri özellikle tavandan başlayan modelleri ile dikkat çekmektedir. Katlamalı modeller hem camlarda hem de balkon kapılarında kullanılır. Özellikle ahşap mutfak dekorasyonu konusunda yine ahşap rengi olan koyu kahve renkli kalın perde modelleri en şık tasarımları ortaya çıkartmaktadır. Amerikan perde modelleri içinden seçilecek ve bu tasarıma uygun olarak dikilecek olan perde modelleri için mutfağın genel dekorasyonu büyük bir önem taşır. Amerikan mutfak perde modellerinin kullanıldığı mutfaklarda eski dönem izleri, doğal bir yapı, özgünlük ve farklı tasarım şekilleri var olduğu perdeler de doğal kumaşlardan tercih edilebilir. Özellikle bahçeye açılan mutfak balkon camlarında ince ve şeffaf olan tül modelleri yere kadar kullanılmalıdır. Balkon camlarında düz tül modelleri tercih edilirken kısa ve küçük camlarda cam yarısına kadar olan desenli fonlar aksesuar olarak kullanılabilir. Amerikan mutfak perdeleri ile birlikte kullanılacak olan avize ve lamba seçimleri açısından da dikkatli olmak gerekir. Perdenin modelini ve şıklığını tamamen ortaya çıkartacak olan bir aydınlatma odanın görsel anlamda hoş gözükmesini sağlamaktadır.

Amerikan Perdelerde Sadeliğin Şıklığı

amerikan-pile-perde-modelleri-9

amerikan-pile-perde-modelleri-10

Amerikan perde modelleri konusunda en dikkat çekici unsurlardan bir tanesi de sade şıklığın var olmasıdır. Oturma odaları ile beraber kullanılan mutfaklar ve sadece mutfak alanlarının sadeliğini destekleyecek olan en şık perde modelleri Amerikan perde çeşitleridir. Oturma odası ile beraber olan mutfaklarda ve oda camlarında hem stor hem de düz perde kullanımı yapılabilir. Minik desenlere sahip olan modeller beyaz olan mutfaklar ve açık renkli mutfaklar için tercih edilmelidir. Sade ve beyaz mutfaklar için kullanılacak olan Amerikan perde modelleri kapsamında keten ve pamuk gibi doğal görünümü sahip olan stor perde modelleri kullanılabilir. Bu kullanımda önemli olan perde kumaşlarının düz olmasıdır. Düz olması doğallığı ve natürelliği destekleyecek olan en önemli etkendir. Ayrıca bu tarz perde çeşitleri ortamın boğulmasının önüne geçerek daha ferah bir alanın yaratılmasını da sağlamaktadır. Sade bir şıklığın var olduğu mutfaklarda kullanılacak olan Amerikan mutfak perde modellerini duvarların düz renge sahip olması destekleyecek ve perde modelinin direk olarak göze çarpmasını sağlayacaktır.

Klasik Amerikan Perde Modelleri

amerikan-pile-perde-modelleri-11

amerikan-pile-perde-modelleri-12

Klasik çizgilere sahip olan Amerikan perde modellerinde danteller, eski dönem izleri, püsküller ve saçaklar var olabilir. Bu aksesuarlar klasik çizgilerin desteklenmesini sağlamaktadır. Eski dönemler kullanılan dantelli patiska kumaşlardan yapılmış olan perde çeşitleri ve kadife kumaşlar ile tasarlanan perde çeşitleri bu dekorasyona örnek olabilir. Kadife olarak tasarlanmış olan perde modelleri dokusu ve modeli ile kaliteli bir görüntü sergilemelidir. Amerikan pencere perde modelleri ile kullanılacak olan avize, duvar süsleri, dolap kapaklarının bazıları ve kulpları altın varaklı seçilebilir. Bu seçim perde ve mutfak dekorasyonun harmanlanması ve klasik tasarımın tam anlamı ile yansıtılmasına olanak sağlamaktadır. Kadife Amerikan perde modelleri için ince, şeffaf ve desensiz olan tül kullanımları kesinlikle yapılmalıdır. Şeffaf tül kadifenin tüm inceliklerini iç mekâna yansıtacak olan öğedir. Bu öğe sayesinde Amerikan perde modelleri tasarımınızı en şık şekilde tamamlayabilirsiniz.

amerikan-pile-perde-modelleri-13
amerikan-pile-perde-modelleri-14

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz