Avangard perde modelleri seçiminde klasik çizgilerin var olması gerekir. Ayrıca renkli perde kumaşlarından tasarlanmış olan tasarımlarda kullanılabilir.

Avangard Tasarımlı Perde Çeşitleri ve İncelikleri

avangard-perde-modelleri-1

avangard-perde-modelleri-2

avangard-perde-modelleri-3

Avangart ve klasik çizgilere sahip olan perde modelleri kullanım kolaylıkları dışında şık tasarımları ile modernliklerini tamamen ortaya koymaktadır. Klasik şekilde dekore edilen mutfaklarda, yatak odalarında, oturma odalarında ve salonlarda kullanılan avangart perde modelleri konusunda detaylara ve dekorasyona tam anlamı ile dikkat etmek gerekir. avangard mobilyaya uygun olan perde seçimleri odanın tüm parçaları ile uyum sağladığı için göze hoş görünen görüntüleri oluşturur. Avangart mobilyaya uygun perde modelleri için düz tüller seçilmelidir. Düz tüller mutlaka klasik tarza uygun olan fon perdeler ile desteklenmelidir.  Seçilecek olan avangard perde modelleri ve tül modelleri odanın mobilyaları ve aksesuarları ile doğru orantılı olarak tercih edilir. Odada kullanılan mobilyalar ne kadar kaliteli olursa olsun hoş olmayan tüller ve fon perdeler kalitesiz ve rahatsız edici olan görüntülerin oluşmasını sağlar. Avangart döşenmiş olan odalarda perde modeli seçimlerinde spor kesimli olan modellerin kullanımından kesinlikle kaçınılmalıdır. Ayrıca desenli döşenmiş olan odalarda düz renk kumaşlar ile tasarlanmış olan perde modelleri kullanılır. Düz olarak döşenmiş olan mobilyalar ile de desenli fon, kanat ve tül modelleri kullanılabilir. Burada önemli olan tülün kabartma desene sahip olmasıdır.

Avangart Odalarda Perde Nasıl Seçilir?

avangard-perde-modelleri-4

avangard-perde-modelleri-5

avangard-perde-modelleri-6

Avangart mobilyaya uygun perde modelleri seçiminde ilk olarak odanın rengine uygun olan bir renk belirlemesi yapmak gerekmektedir. Renk belirlemesinin yapılmasının ardından mutlaka perde modelinin seçimin detaylı şekilde yapılması gerekir. avangart perde modelleri tarzını yakalamak isteyen kişilerin mutlaka farklı modellerden ve detaylardan uzak durması gerekir. Detay yerine mutlaka birbiri ile harmanlanabilen ve birbirlerini tamamlayan unsurların kullanılması gerekir. Birbirleri ile uyum içinde olan perde ve mobilya odaya ahenkli bir havanın yayılmasını sağlar. Ayrıca odadan içeri girdiğinizde ilk olarak vurgu yapan detay perde olduğundan hemen fark edilebilir.

avangard-perde-modelleri-7

avangard-perde-modelleri-8

avangard-perde-modelleri-9

Avangard perde modelleri konusunda uyumlu olan bütünlük yakalamak isterseniz kesinlikle açık renklerde tül seçimleri yapanız gerekir. Tül perdeler oldukça geniş parçalar olduğundan dolayı açık renkli olması dekorasyon konusunda büyük bir fayda sağlar. Aksi olan durumlarda olumsuz ve hoş olmayan görüntüler yakalanabilir. Avangart mobilyaya uygun perde modelleri için canlı ve pastel tonların kullanımını da yapabilirsiniz. Bunun için pembe, sarı, mavi yeşil gibi canlı renkler seçilmelidir. Bu renkler kesinlikle şeffaf tüller ve beyaz tüller ile dekore edilmelidir. İç mekânın geniş, konforlu, ferah ve boğucu olmayan bir alan gibi gözükmesi için gereklidir. Renkli modeller spor perdelere uygun gibi algılansa da düz olan kumaşlardan tasarlanan modelleri avangart tarza uygun şekilde kombinlenebilir.

avangard-perde-modelleri-10

avangard-perde-modelleri-11

avangard-perde-modelleri-12

Zıtlıklar İle Avangart Odalara Perde Seçimi Nasıl Yapılır?

avangard-perde-modelleri-13

avangard-perde-modelleri-14

avangard-perde-modelleri-15

Avangard mobilyaya uygun perde modelleri konusunda tülünüzü ekru, bej, krem ve beyaz gibi açık olan tonlarda seçtikten sonra bu aksesuarı tamamlayacak olan fon seçimi yapılmalıdır. Fon perde seçimini belirleyecek olan etken salonunuzun ağırlıklı renkleri olacaktır.  Birbirlerini tamamlayabilecek olan renklerin harmanlanması yönünde tercih yapılabileceği gibi zıtlıkların kullanılası ile de odalarda bütünlük kolaylıkla sağlanabilir. Avangard perde modelleri kapsamında fon ya da kanat seçimi yaparken oymalı ve düz modelleri tercih edebilirsiniz. Aksi olan durumlarda avangart stile uyumdan uzaklaşmış olursunuz. Kanat ve don seçimlerinde düz modellerin seçilmesi de uygun olan tercihler arasında yer alır. Avangart salonlarda perde çeşitleri içine stor ve katlamalı modelleri katmanız mümkündür. Bu modelleri tercihinize katarsanız güneşlik kullanımı konusunda düşünmenize gerek kalmaz. Katlamalı ve stor perde çeşitleri dışında zebra modellerin desenli çeşitleri ile de odanıza farklı bir hava katabilirsiniz. Bu seçimde desen konusunda tereddüt yaşarsanız kesinlikle fikriniz sadelikten yana olmalıdır.  Detayları bulunmayan ve sade bir şıklığa sahip olan kruvaze modeller ile avangart mobilyaya uygun perde modelleri yakalamanız mümkündür. Kruvaze olan perde çeşitlerinin en büyük avantajı görsel açıdan gösterişli ve ağır durmasıdır. Ayrıca bu modeller modern bir çizgiye de sahip olduğu için günümüz modasını da yansıtmaktadır. Kruvaze perde çeşitleri içinden tercih yapılacaksa kesinlikle fon ya da kanat kullanımında olabildiğinde düz ve sade modelleri tercih etek gerekir.

avangard-perde-modelleri-16

avangard-perde-modelleri-17

avangard-perde-modelleri-18

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz