Balkon kapısı perdeleri kullnılacak olan odanın tasarımına göre değişkenlik gösterir. Alanın genel anlamdaki dekorasyonu oldukça önemlidir.

Balkon Perde Modelleri

Balkon bir evin mimari açıdan bir avantajı olarak karşımıza çıkar ve evin en karlı olan tamamlayıcısıdır. Bu alanda yaz aylarında dinlenebilir, gerçek bir kış bahçesine çevirebilir ya da ofis olarak kullanabilirsiniz. Balkon kapısı perde kullanımı yapılan bir alandır. Kullanılacak olan balkon pere modelleri ile ortamın estetik bir kompozisyon kazanmasına olanak sağlarsınız. Balkon kapısına perde modelleri konusunda popüler olan modeller bulunmaktadır. Bunlar;

  • Dikey jaluzi, uzaktan kumanda yardımı ile kullanılabilen bu perde modellerinin kendilerine özgü modelleri bulunur ve pratik bir kullanıma sahiptirler. Pencerenin boyutları ile uyumlu bir şekilde tasarlanırlar. Kumanda ile çalışan aparatları gözükmeyecek şekilde tasarlanır. Toz ve kir tutucu özelliği bulunmaz ve kolay bir şekilde temizlenebilir.
  • Balkon kapısına perde konusunda barok stili de uygun olan oluşumlardan bir tanesidir. Lüks çözümler sunan bu stili mutfak kapı modelleri içinde kullanabilirsiniz.
  • Mutfak balkon kapısına perde ya da başka bir balkon kapısına perde için bambu tercih edebilirsiniz. Egzotik bir ortam yaratacak olan bambular ile doğal bir ortam yaratmak mümkündür.
  • Balkon perde modelleri kapsamında dantel perde seçenekleri de tercih edilir. İstenen vurgunun yaratılması adına kullanılacak olan motif ve görsel önemlidir.

balkon-kapisi-perdesi-1

balkon-kapisi-perdesi-2

balkon-kapisi-perdesi-3

balkon-kapisi-perdesi-4

balkon-kapisi-perdesi-5

balkon-kapisi-perdesi-6

balkon-kapisi-perdesi-7

balkon-kapisi-perdesi-8

balkon-kapisi-perdesi-9

balkon-kapisi-perdesi-10

Balkonlarda çok fazla cam bulunuyorsa düz tül modellerini tercih edebilirsiniz. Düz kumaşlar sizler için bir duvar görüntüsü oluşturacaktır. Bu tarz tüller ile tasarlanacak olan kapı perdeleri balkon mobilyası ile de kolay ve pratik bir uyum sağlar.

Mutfak Balkon Kapısı Perde Modelleri

balkon-kapisi-perdesi-11

Mutfaklarda bulunan balkon kapısı perde modelleri titizlik içinde seçilmelidir. Mutfak balkon kapı perdesi modelleri kapı ile alakalı olan erişimi kesmemelidir, ağır kumaşlardan tercih edilmemelidir ve ince olmasına dikkat edilmelidir. Mutfaklarda kullanılacak olan tekstil ürünleri sık şekilde kirlenir. Bundan dolayı tercih edilecek olan mutfak balkon perdesi modellerinin kumaşlarının kir tutmaması ve kolay temizlenmesi gerekir. Ayriyeten sıcaktan deforme olmayacak olan kumaşlar olmalıdır.

Oturma Odası ve Salon Balkon Kapısı Perde Modelleri

balkon-kapisi-perdesi-12

balkon-kapisi-perdesi-13

Oturma odası balkon kapısı perde seçimlerinde odanın dekorasyonu, büyüklüğü, duvar rengi, halı ve diğer camlardaki perdeler dikkate alınır. Küçük alanlı bir oda ise koyu renklerden uzak durulmalıdır. Oturma odası ya da salon için seçilecek olan balkon kapı perdeleri; küçük dantelli perdeler, storlar, güneşlikler ve Roma güneşliklerden oluşabilir.

Yatak Odası Balkon Kapısı Perde Modelleri

balkon-kapisi-perdesi-14

balkon-kapisi-perdesi-15

balkon-kapisi-perdesi-16

Yatak odası balkon kapısı sık hareket gerektirecek bir alandır. Çünkü bu balkonlara genelde evlerde yıkanan çamaşırlar asılır. Yatak odası balkonları için; güneşlikler, bambu kumaş modelleri, hafif tüller kullanılabilir. Hafif tüller ile güneşlikler kesinlikle kombine edilmelidir. Tül modellerini ve güneşliği bir arada kullanmak her daim daha kolay ve pratik bir çözümdür. Yatak odası balkonunda kullanılacak olan perdenin size gerekli olan tüm çözümü sunması gerekir. Yatak odalarında hem rahat kullanım hem de dekorasyon kompozisyonu açısından estetik bir görünüm oluşmalıdır. Perdelerin kolay şekilde hareket ettirilmesi bu alanlarda önemlidir. Yatak odası balkon kapısında romantik bir ortam yaratmak isterseniz iki renk kullanımı yapmalısınız.

balkon-kapisi-perdesi-17

balkon-kapisi-perdesi-18

balkon-kapisi-perdesi-18

balkon-kapisi-perdesi-20

balkon-kapisi-perdesi-21

balkon-kapisi-perdesi-22

balkon-kapisi-perdesi-23

balkon-kapisi-perdesi-23

balkon-kapisi-perdesi-25

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz