Banyo perdeleri konusunda yapılacak olan seçimlerde banyonun küçük ve büyük olması konusunda dikkatli olmak gerekir.

Banyo Perdeleri

Banyo perdeleri banyo da birçok işleve sahip olan ürünlerdir. Bu işlevleri arasında ilk olarak zemini ve duvarları sudan korur. Banyo perdesi modellerinin diğer bir işlevi de dekoratif bir fonksiyonun olmasıdır. Görsel açıdan alan kapatmasına olanak sağlayan bu ürünler banyolara bakış açısını da değiştirir. Banyo perdeleri modellerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Cepli olan modeller, plastik modeller, karanlıkta parlayan modeller bunlardan sadece bazılarıdır. Özellikle banyonun küvet dışında kalan kısımlarına su taşmasını ve suyun dağılmasını önleyen bu ürünler dekoratif açsıdan tasarlanmış olan görsel modelleri ile çok fazla dikkat çekerler.  Bir duvar kağıdı kadar güzel, şık ve zarif olan banyo perdesi modelleri banyoların daha farklı, daha geniş, daha güzel ve daha dekoratif gözükmesine olanak sağlamaktadır. Banyo perde modelleri seçiminden sonra banyo kullanılacak olan diğer aksesuarlarında uyumlu olması bu alanların dekoratif açıdan uyumlu ve güzel olmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca banyo perdesi fiyatları uygun olan fiyat skalası ile birçok çeşide sahiptir.

banyo-icin-perdeler-2

banyo-icin-perdeler-3

banyo-icin-perdeler-4

banyo-icin-perdeler-5

banyo-icin-perdeler-6

banyo-icin-perdeler-7

banyo-icin-perdeler-8

Banyo perdesi modelleri için tasarlanan geometrik şekiller, çiçekler, masal karakterleri, karikatürler bir nevi jaluzi görüntüsü sergilemektedir.

banyo-icin-perdeler-9

banyo-icin-perdeler-10

banyo-icin-perdeler-11

Banyo perdeleri konusunda tasarımcılar tarafından üretilmiş olan keten ve pamuklu kumaş modelleri çok patrik olmayan modeller içinde yer alır. Banyo sonrasında bu tarz banyo perdesi modellerinin yıkanması gerekir ve zahmetli bir iştir. Kumaş olan ürünlere zarif görüntüleri ile gözleri büyülese de temizliği zorlu süreçler gerektirebilir.

banyo-icin-perdeler-12

Krom kaplı çubuklara geçirilebilen banyo perdesi modelleri banyonun şekline ve modeline göre değişkenlik gösterebilir. Üzerinizdeki desenler bir tarafa banyo kabinin modeline göre krom çubuk seçimi yapılmalıdır.

banyo-icin-perdeler-13

banyo-icin-perdeler-14

Banyo için ayrılan alan geniş ve büyük ise kullanılacak olan küvet ve banyo perdesi demiri de dekoratif seçilebilir. Bu şekilde farklı bir alan yaratmak ve şık bir banyo sunumu ortaya çıkartmak mümkündür.

banyo-icin-perdeler-15

Plastik olan banyo perde modelleri ve fiyatları uygun seçeneklere sahiptir. Onlar sudan banyoyu koruma görevini üstlenmiştir. Bu tarz modeller kompakt bir kullanıma sahip olduğundan dolayı kullanım açısından kolay ve patriktir. Her banyoda rahatlıkla kullanılabilen plastik banyo perde modelleri kolay şekilde açılıp kapanma özelliğine de sahiptir.

banyo-icin-perdeler-16

Plastik olan banyo perde modelleri içinden kaliteli olmayan ürünler alınırsa koku yapabilir. Zaman içinde suyu ve sıcaklığı gören kalitesiz modellerden plastik kokusu yayılabilmektedir.

banyo-icin-perdeler-17

banyo-icin-perdeler-18

banyo-icin-perdeler-19

Kaliteli olan banyo perdesi ve bunların fiyatları diğer modellere göre daha pahalıdır ama bu modeller görünüm açısından, suya karşı dayanıklılık açısından ve kullanma açısından daha pratiktir.

banyo-icin-perdeler-20

Banyo perdesi modelleri içinde en dikkat çeken modellerden bir tanesi su geçirmez torbalı olan modellerdir. Bu modeller hem plastik hem de kumaş olarak karşımıza çıkabilir. Tabletleri, akıllı telefonları ve diz üstü bilgisayarları koyma cepleri olan modeller ile banyoda keyifli ve eğlenceli zamanlar geçirmek mümkündür. Bu modeller özel olarak tasarlanan modellerdir ve dekoratif birçok modeli bulunur.

banyo-icin-perdeler-21

banyo-icin-perdeler-22

banyo-icin-perdeler-23

banyo-icin-perdeler-24

banyo-icin-perdeler-25

banyo-icin-perdeler-26

Banyo perdeleri konusunda yapılacak olan seçimlerde banyoların büyüklüğü göz önüne alınmalıdır. Desenli modeller küçük olan banyoların daha dar gözükmesine sebep olabilir. Küçük olan banyolar için sade olan modellerin tercih edilmesi gerekmektedir. Geniş banyolarda banyo perdesi demiri kullanılabilen modeller, oval olan demirli banyo perde modelleri bile kullanılabilir.

banyo-icin-perdeler-27

Banyo perde modelleri içinde ışıklı olan modeller dikkat çekici bir yapıya sahiptir. Büyük alanlara sahip olan banyolarda kullanılabilecek olan bu modeller enteresan ve hoş bir ortamın yaratılması için kullanılır.

banyo-icin-perdeler-28

banyo-icin-perdeler-29

banyo-icin-perdeler-30

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz