Banyo perde borusu takım ve seçim işlemlerinden önce banyoda gerekli olan ölçüler alınmalıdır. Bundan sonra model seçimi yapılmalı ve borular sabitlenmelidir.

Banyo Perde Borusu Takımı ve Seçimi

Banyo için kullanılacak olan perde modelleri ve boru seçimi küçük ve büyük banyolar için oldukça ideal olan çözümler içinde yer alır. Normal bir ortama dönüştürmek için kullanılan banyo perde borusu ve perde çeşitleri bu alanı yenileyecek olan en önemli unsurdur. Banyo perde borusu takımı ve seçimi için ilk olarak malzemenin belirlenmesi gerekir. Bu malzeme kullanılacak olan perdeye ve banyonun dekorasyonuna göre plastik, ahşap ve metal olabilir. Malzeme seçiminde önemli olan pratik olmasıdır. Banyo perdesi nasıl takılır konusunda en kolay çözümü tabii ki plastik olan malzemeler sunmaktadır. Duş yapma esnasında kullanılacak olan banyo perdeleri borularının yaylı, oval, köşeli mi olacağına küvetin veya duş teknesinin modeline göre karar verilmesi gerekmektedir. Yaylı banyo perde borusu, köşeli banyo perde borusu ve diğer modellerin takım işlemleri için yer belirlenmelidir. Banyo perde borusu modelleri halkalar aracılığı ile kullanılmaktadır. Bu halkalar borudan geçirilir ve perde kolay bir şekilde asılabilir.

banyo-perde-borusu-1

banyo-perde-borusu-2

banyo-perde-borusu-3

banyo-perde-borusu-4

Banyo Perdeleri Nasıl Montaj Edilir?

banyo-perde-borusu-5

banyo-perde-borusu-6

banyo-perde-borusu-7

Banyo perdesi ve borusu takım aşamasında seçilen perdeyi ve boruyu sabitlemek adına gerekli olan malzemeler hazırlanmalıdır. Seçilmiş banyo perde borusu köşeli, oval veya farklı bir modelin takım aşaması aldığınız ürünün içinde resimli olarak gösterilebilir. Banyo perdesi borusu için seçilen yükseklik ayarlandıktan sonra duvarda sabit kalmasını sağlayacak olan aparat seramiklere zarar vermeden duvara monte edilmelidir. Bunun için çivi, tornavida ve matkap kullanmanız gerekir. Sonrasında banyo perdesi borusu modeli birleştirilir ve duvara takılmış olan aparat içine yerleştirilir. Banyo perdesi borusunun kullanılacağı alan geniş bir alan ise borunun sabit kalması ve düşmemesi adına tam orta kısmından misine geçirilir ve yine bir çivi yardımı ile duvara monte edilir. Bu işlem borunun sağlam durmasına ve sabit kalmasına olanak sağlayacaktır. Sonrasında banyo için kullanılacak olan perdelerin halkaları boruya geçirilmelidir. Halkalara takılacak olan perdenin takılması ile gerekli olan tüm işlemler bitmiş olur. Burada önemli olan nokta banyo perdesi borusu modelinin en düzgün şekilde monte edilmesi sabit kalmasına olanak sağlanmasıdır.

banyo-perde-borusu-8

banyo-perde-borusu-9

banyo-perde-borusu-10

banyo-perde-borusu-11

banyo-perde-borusu-12

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz