Evlerimizi dekoratif açıdan bambaşka bir hale getiren ve aynı zamanda evin görünürlüğünü engelleyen perdeler, artık son derece şık tasarımlar ile mobilya ve diğ

 

 Bebek ve Çocuk Odası Perdesi Nasıl Olmalı?

Farklı ev tasarım ve tekstil markalarının üretmiş olduğu perdeler artık teknolojinin de katkıları ile daha sağlıklı ve hatta kendi kendini temizleyebilen kumaşlar ile üretilebiliyor. Perde ve sağlık konusunu bir arada işleyecek olursak, özellikle çocuk odası perdeleri ve bebek odası perdeleri konusuna değinmek mantıklı olacaktır.

bebek-odasi-perdeleri-1

bebek-odasi-perdeleri-2

bebek-odasi-perdeleri-3

bebek-odasi-perdeleri-4

bebek-odasi-perdeleri-5

bebek-odasi-perdeleri-6

Bebek odası perdesi alırken dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi, perdenin sağlıklı bir kumaştan üretilmiş olması, toz toplama özelliğinin bulunmaması, pratik olması ve odayı tamamen karartmamasıdır. Bebekler ve hatta çocuklar, gelişim dönemlerinde güneş ışığına ihtiyaç duyduklarından, perde gündüz vakitlerinde odayı karartıp güneş ışığının içeri süzülmesini engelleyecek bir kalınlıkta ve renkte olmamalıdır.

bebek-odasi-perdeleri-7

bebek-odasi-perdeleri-8

bebek-odasi-perdeleri-9

bebek-odasi-perdeleri-10

bebek-odasi-perdeleri-11

bebek-odasi-perdeleri-12

bebek-odasi-perdeleri-13

bebek-odasi-perdeleri-14

bebek-odasi-perdeleri-13

Çocuk odası perdesi seçerken, renklerin olabildiğince ferah ve aydınlık olması, mümkünse cinsiyete göre pastel renklerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra, özellikle çocuk ve bebek odası perde modellerinde, kaliteli markaların üretmiş olduğu, garanti belgeli özel ürünler tercih edilmelidir.  Aynı zamanda perdenin kolay temizlenebilir özelliğinin bulunması, pratik bir şekilde yapacağınız temizlik işlemi ile çocuğunuzun odasının her daim sağlıklı kalmasını sağlayacaktır.

bebek-odasi-perdeleri-16

bebek-odasi-perdeleri-17

bebek-odasi-perdeleri-18

bebek-odasi-perdeleri-19

bebek-odasi-perdeleri-20

bebek-odasi-perdeleri-21

bebek-odasi-perdeleri-22

bebek-odasi-perdeleri-23

bebek-odasi-perdeleri-24

bebek-odasi-perdeleri-25

Stor Bebek Odası Perdeleri

Bebek perdeleri ve çocuk perdelerinde tercih edilebilecek en güzel modeller arasında, stor perde modelleri yer almaktadır. Son dönemlerin en gözde perde modelleri arasında yer alan bu model, pencere hizasında bittiğinden hem ayağa dolanarak çocuğunuzu tehlikeli durumlarda bırakmaz hem de odada daha düzenli bir görünüm yaratır. Aynı zamanda stor perdeler, akrilik malzemeleri sayesinde, tozu bünyelerinde hapsetmeyerek dış yüzeylerinde tutar. Bu sebeple de temizlenmeleri çok daha kolaydır. Aynı zamanda ütü istemediklerinden çocuk odası için en ideal perde modelleri arasında yer alırlar.

bebek-odasi-perdeleri-26

bebek-odasi-perdeleri-27

bebek-odasi-perdeleri-28

bebek-odasi-perdeleri-29

bebek-odasi-perdeleri-30

bebek-odasi-perdeleri-31

bebek-odasi-perdeleri-32

bebek-odasi-perdeleri-33

bebek-odasi-perdeleri-34

bebek-odasi-perdeleri-35

bebek-odasi-perdeleri-36

bebek-odasi-perdeleri-37

bebek-odasi-perdeleri-38

bebek-odasi-perdeleri-39

bebek-odasi-perdeleri-40

bebek-odasi-perdeleri-41

bebek-odasi-perdeleri-42

bebek-odasi-perdeleri-43

bebek-odasi-perdeleri-44

Desenli Zebra Çocuk ve Bebek Perdeleri

Çocuk odası perde modelleri tercihi yaparken, erken dönem için zebra perdeler tercih edilebilir. Çocuğunuz biraz daha büyüdükten sonra, kız ve erkek çocukları için farklı desenlerde tercih edilebilecek kanatlar zebra perdenin iki yanına eklenerek oda içinde oldukça farklı ve canlı bir atmosfer yakalanabilir. Desen olarak tercihleriniz hem kanat perdelerde hem de zebra perde modellerinde oldukça geniştir.  Renkli baykuşlu perdeler, renkli kareli perdeler, şirinler desenli perdeler, yunus balıklı perdeler, Barbie bebekli perdeler, arabalı perdeler,  balıklı ve futbolcu desenli perdeler ilk seçenekleriniz arasında bulunabilir.

bebek-odasi-perdeleri-45

bebek-odasi-perdeleri-46

bebek-odasi-perdeleri-47

bebek-odasi-perdeleri-48

Kanat Çocuk Odası Perdeleri

Kanat çocuk odası perde modellerinde, farklı bir seçenek olarak iki kanat birleştiğinde bütün bir resmi ortaya çıkartan modelleri tercih edebilme imkanına sahipsiniz. Örneğin bir hayat ağacı deseni oluşturan bir kuş resmi ya da çocuğunuzun en hoşlandığı objeleri meydana getirebilen perde modellerinin tasarımını gerçekleştiren pek çok firma bulunmakta. Çocuk perdesi modellerinde özellikle cinsiyete göre seçim yapmanız da önemli olmakta. Çocuğun doğru mental gelişimi için önemli olan bu konu göz ardı edilmemelidir. Kız çocukları için pembe tonları, erkek çocukları için mavi tonları tercih edilebilir.

bebek-odasi-perdeleri-49

bebek-odasi-perdeleri-50

Simli Perdeler Bebek ve Çocuk Odası Perdesi Olarak Tercih Edilmeli mi?

Bebek odası perdelerinde simli perde modelleri tercih edilmemelidir. Kız çocukları özellikle simli modellerde hoşlanıyor olsalar da kaliteli bir markanın ürünü tercih edilmemiş ise, simlerin çocuğunuzun sağlığı için olumsuz sonuçlar ortaya çıkartabileceğini göz ardı etmemelisiniz. Simli stor perde modelleri, uygun renkler ile daha çok salonlarınız için daha uygun seçenekler olacaktır.

bebek-odasi-perdeleri-51

bebek-odasi-perdeleri-52

bebek-odasi-perdeleri-53

Çizgi Film Karakterli Çocuk Odası Perde Modelleri

Çizgi film karakterli çocuk perde modelleri en ideal seçenekler arasında yer alabilir. Spiderman, Batman, Winx, Barbie ve aklınıza gelebilecek pek çok Disney kahramanının desenlerini taşıyan perdeler çocukların oldukça fazla hoşuna gidiyor.  Perde seçiminde çocuğun zevkinin çok önemli olduğunu unutmamalısınız. Bebek perdesi seçerken ise henüz bebeğinizin zevkleri söz konusu olmadığından, pastel tonlarda, yıldızlı, kalpli, bulutlu, çiçekli perdeleri seçmeniz daha doğru olacaktır.

bebek-odasi-perdeleri-54

bebek-odasi-perdeleri-55

Tül Bebek Odası Perdesi Modelleri

Tül bebek odası perdesi ise diğer bir seçeneğiniz olarak karşınıza çıkıyor. Yerlere kadar uzanan tül ya da keten perde modellerinde, pembe, krem rengi ya da beyaz üzerine deseni modelleri tercih edebilir, tülün yanlarına kanatlar ekleyebilirsiniz. Eğer seçmiş olduğunuz tül desenli ise, kanatları düz renk saten perdelerden tercih edebilirsiniz. Kız bebek odasi perdesi için özellikle, lila, mor, lavanta renkleri bu yılın modası için oldukça uygun renkler olmaktadır. Bebek odasi perdelerinin üzerine çeşitli eğlenceli perde aksesuarları ekleyebilmeniz de mümkün.

bebek-odasi-perdeleri-56

bebek-odasi-perdeleri-57

bebek-odasi-perdeleri-58

bebek-odasi-perdeleri-59

bebek-odasi-perdeleri-60

bebek-odasi-perdeleri-61

bebek-odasi-perdeleri-62

bebek-odasi-perdeleri-63

bebek-odasi-perdeleri-64

bebek-odasi-perdeleri-65

bebek-odasi-perdeleri-66

bebek-odasi-perdeleri-67

bebek-odasi-perdeleri-68

bebek-odasi-perdeleri-69

bebek-odasi-perdeleri-70

bebek-odasi-perdeleri-71

bebek-odasi-perdeleri-72

bebek-odasi-perdeleri-73

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz