Evlerin en renkli odaları olan bebek odaları stor perdeler ile daha da canlanıyor. Size düşen sadece renge karar vermek.

Modelleri

bebek odası için uygun perde modeliBebek odaları rengârenk süslenebilecek en nadide odalardır. Bebeği olacağını öğrenen anneler ilk iş olarak bebek odalarını düzenlemeye başlarlar.

Bebek odalarının en özen gösterilen yeri ise kesinlikle perdelerdir. Pembe ve ya mavi gibi klasik renkler düşünülse bile bebek odaları hemen hemen her renkte olabiliyorlar.

Kullanım açısından zorlanmayacağınız perdeler arasında yer alan stor perdeler de bebek odalarının adeta vazgeçilmezi.

Stor perdeler son zamanlarda en çok rağbet gören perdeler ancak söz konusu bebek odaları olduğu zaman daha çok dikkat edilmesi gerekiyor.

Bebek odalarında bulunan her eşyanın özenle seçilmesi bebeğin sağlığını da olumlu yönde etkiliyor. Bu yüzden de bebek odalarında kullanılan perdelerin de kalitesini dikkatli seçmek gerekiyor.

Stor perdelerde en çok tercih edilen kumaş türü simli tüller. Simli tüller ile mekanizmaya yerleştirilmiş stor perdeler ise genellikle naylon iplerden üretiliyor.

Naylon ipler ile makinelerden çıkmış bu tüller odada bulunan tozu adeta bir yapışkan gibi üzerine çekiyor. Bu da bebeklerin sağlığını olumsuz etkileyen bir durum, sürekli temizlik gerektirir.

Baskı tekniği uygulanarak yapılmış perdelerin kumaşının ne olduğuna bakarak almak bebek sağlığı açısından daha uyumlu olacaktır. Bu perdeler de saten, ipek ve ya keten kumaşlardan oluşurlar.

Her renkte olabilen bebek odası stor perdeleri çeşitli motiflerde olabiliyor, bu motifler stor perde kapanınca şık bir tablo oluşturuyor bu da bebeğinizi mutlu etmeye yetecektir.

Çocuk Odası

Çocuk odaları artık sadece oyuncaklar ile renklenmiyor. Perdeleri de ayrı bir canlılık katıyor odalara. Çocuklar istedikleri renkleri ailelerine söyledikten sonra tek iş perdenin seçimini yapmak oluyor.

Çocuklar her ne kadar güneşi sevmeseler bile odalarına bir miktar gelmesi şart. Ancak sağlam bir uyku için de güneşin odaya gelmesinin engellenmesi lazım.

Stor perdeyi çocuğunuzun odasında kullanacağınız için perdenin modelinden çok kumaşına dikkat etmelisiniz.

Stor perdenin güneşi tam olarak engellemesini istiyorsanız, son zamanlarda en revaçta olan modeli olan korumalı storlardan tercih etmelisiniz.

Bu modeller stor perdenin içinde siyah bir kâğıt sayesinde güneşi tam olarak engelleyebilirler. Üzerine de stor perdenin kumaşı işlenerek kullanılır hale getirilir.

Çocuk stor perde modelleri alt kısımları genellikle düz olur. Diğer storlar gibi şekil verilerek kullanılmaz.

Stor perdenin kumaşının yumuşak satenden olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü yumuşak saten kumaşlar hem leke tutmaz hem de izleri çabucak silinebilir.

Taç

Taç firması çocukların en sevdiği çizgi film karakterleri konusunda oldukça uzman bir firma, en sevilen karakterleri stor perdelerin üzerine baskılayarak çocuklara hitap edebiliyor.

Taç firması herkes tarafından tanınan bir firma olmasını kullandığı ürünlerin kalitesine bağlıyor. Dayanıklı ve sağlığa zararsız malzemeler ile son derece güzel işler çıkarıyor.

Çocuk odalarının renklenmesi için birçok çeşidi mevcut, bunlar sadece çizgi film karakterleri değiller. Ayrıca stor perdelere uygun fon perdeleri ile de dikkat çekiyor.

Stor perdeler zebra perdeler gibi hem güneşlik hem de perde görevi görmedikleri için sadece üzerlerinde baskılı resimler bulunuyor.

Ancak zebra perdeler gibi aynı mekanizmalara sahipler, bu da istenildiği zaman açılıp kapanmasını kolaylaştırıyor.

Taç firması kullandığı ürünlerin fiyatlarını kumaşlarına göre belirliyor, standart boylarda üretimler yapıyor ve kullanıcıya hazır perdeler sunuyor.

Hazır perdeler sayesinde de istediğiniz perdeyi kolayca bulabiliyorsunuz.

Çocuğunuzun ilgisini çekecek baskıları perdenizde görmek istiyorsanız, uğramanız gereken ilk yerlerden biri kesinlikle Taç firması.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz