Bebek odası tülleri konusunda önemli olan oda dekorasyonuna uygun olan modelleri tercih etmelidir.

Bebek Odası İçin Tül Seçimi

Çocuk ve bebek odası için kullanılacak olan perde modelleri dekoratif amaç dışında güneş ışığından koruyacak olan özellikler taşımalıdır. Oda için seçilecek olan tül çeşitleri ve fon perdeleri renkleri ile ortama ışıltı katmalıdır. Bebek odası tül modelleri konusunda dikkat edilecek olan unsurlar bulunur. Bunlar;

  • Odanın dokusu ve bebek odası tülleri dokusu
  • Odanın renk kombinasyonu ile tüllerin ve fonların uyumu
  • Kullanılacak olan malzeme
  • Kullanılacak olan bebek odası tülü çizimleri ve desenleri

Bebek Odası Perdesi Seçiminde Doku

Çocuk odası tül perde ve bebek odası tül perde modelleri için keten ya da pamuklu kumaştan dokunmuş olan ürünler tercih edilmelidir. Naylon ve sentetik olan malzemelerden uzak durmak gerekir. Bu anlamda bebek odası ve çocuk odası ile uyumlu olması da gerekir.

Bebek Odası Perdesi Seçiminde Renk

Bebek odası perde modelleri ile alakalı olarak erkek ve kız çocuk odalarında renklere dikkat etmek gerekmektedir. brillant bu konuda birçok renk seçeneği sunmaktadır. Kız odası için seçilecek olan bebek odası ve çocuk odası perde modellerinde pastel tonlar tercih edilmelidir. Yeşil, mor, sarı ve pembe buna örnek olabilir. Ayriyeten çiçekli baskılı modellerde mükemmel olan seçimler arasında yer alır. Erkek çocuk için tasarlanmış olan bebek odası tülleri için daha nört renkler tercih edilmelidir. Gri, beyaz, koyu mavi, lacivert ve açık mavi buna örnek olabilir. Ayrıca hem kız hem de erkek çocuk odası tülleri fiyatları araştırılmalıdır.

bebek-odasi-tulleri-1

bebek-odasi-tulleri-2

bebek-odasi-tulleri-3

bebek-odasi-tulleri-4

bebek-odasi-tulleri-5

bebek-odasi-tulleri-6

bebek-odasi-tulleri-7

Artık kız ve erkek çocuk odası tülleri ek aparatlar ile güzelleştirilmektedir. Seneler önce kullanılmış olan cibinlikler modern tasarımlar ile birleşmiştir. Hem tülün hem de cibinliğin aynı kumaştan imal edilmesi bu noktada önemli bir detaydır. Beşiklerde ise cibinlikleri daha çok küçültülmüş modellerini görebiliriz. Oldukça mütevazı ve şık olan tasarımlara uygun olan fon ve tül kombinasyonu seçilmelidir.

bebek-odasi-tulleri-8

Çocuk odası tülleri kapsamında kullanılacak olan duvar süs tüllerinin arka kısımlarında kullanılacak olan duvar boyası ya da duvar kâğıdı ortam ile uyumlu olmalıdır. Renkli duvar kâğıtları oda içindeki diğer duvarlarda kullanılmışsa bu kısım düz renk tasarım ile uyumlu hale gelebilir.

bebek-odasi-tulleri-9

Çocuk odası için ayrılmış olan cam ve niş kısımlarında düz renklerin kullanımı diğer aksesuarlar ile uyumu daha kolay ve çabuk yakalamayı sağlar. Bu alanlarda görsel renk ayrımını yaratacak olan renklerin kullanılması gerekir.

bebek-odasi-tulleri-10

Çocuklar yaşadıkları ortamdan renk uyumunu öğrenmeye başlar. Bundan dolayı çocuk odasındaki renklerin geçişleri ve diğer renkler ile harmanlanması en doğru şekilde yapılmalıdır.

bebek-odasi-tulleri-11

bebek-odasi-tulleri-12

bebek-odasi-tulleri-13

Çocuk odası tülleri içinde dantelli olan modeller nadir şekilde tek başına kullanılır. Dekorasyon kuralı dâhilinde güneşlik, don ve süslemeler ile beraber kullanılmalıdır. Tüller ile kullanılacak olan tüm malzemelerin renk uyumu önemli bir detaydır.

bebek-odasi-tulleri-14

bebek-odasi-tulleri-15

bebek-odasi-tulleri-16

bebek-odasi-tulleri-17

Çocuk odalarında çok lüks kıvrımlar kullanmak sıkıcı ortamlara sebep olabilir. Bundan dolayı seçilecek olan çocuk odası tül modelleri ve mobilyaların daha yaratıcı, şekilli, modern ve çocuklara uygun şekilde olmasına dikkat edilmelidir.

bebek-odasi-tulleri-18

bebek-odasi-tulleri-19

bebek-odasi-tulleri-20

bebek-odasi-tulleri-21

bebek-odasi-tulleri-22

bebek-odasi-tulleri-23

bebek-odasi-tulleri-24

bebek-odasi-tulleri-25

Çocuk odası tülleri ve bebek odası tülleri konusunda rüstik perde modelleri, halkalı perde modelleri, kelepçeli modeller ve piramit şeklinde olan modeller tercih edilmelidir. Dekoratif olan her türlü perde modeli odayı bir oyun odasına çevirecek olan etkiye sahiptir.

bebek-odasi-tulleri-26

bebek-odasi-tulleri-27

bebek-odasi-tulleri-28

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz