Beyaz perde kullanımları iç mekana konfor, hafiflik, rahatlık katar. ayrıca beyaz perdeler mekanın daha geniş gözükmesini de sağlamaktadır.

Beyaz Tül Perde Seçimleri

Beyaz renk saflığın ve temizliğin simgesi olarak kullanılmaktadır. Beyaz renkli olan perde ve mobilyalar iç mekânı genişletmek ve aydınlatmak adına kullanılır. Hafif ve konforlu bir oda yaratmak isteyen kişiler beyaz perde modelleri tercih etmelidir. Beyaz tül perdeler ışığın odaya en düzgün şekilde nüfus etmesine olanak sağlayacaktır. Beyaz renk odaların parlak ve güzel görünmesine de olanak sağlayacaktır. Dar odalarda ve alçak tavanlarda pencerelerde dekorasyon ürünü olarak kullanılan beyaz renk odalara canlılık katacak olan en güzel tekstil ürünleri içinde yer alır. Beyaz perde modelleri gündüz ve akşam ışıklarını gün boyunca içeriye alacak olan tekstil ürünüdür. Ayrıca odaların tazelenmesine de olanak sağlayacaktır. Beyaz tül perde, beyaz stor perde ve beyaz zebra perde modellerinin diğer bir avantajı da düşük olan tavanları telafi etmektir. Bu tarz tavanlarında kar beyazına boyanması iç mekâna tazelik ve yenilik katacaktır. Beyaz perde modelleri özellikle Akdeniz ve İskandinav dekorasyon tarzında kullanılmaktadır.

beyaz-tul-perdeler-1

beyaz-tul-perdeler-2

beyaz-tul-perdeler-3

beyaz-tul-perdeler-4

beyaz-tul-perdeler-5

beyaz-tul-perdeler-6

Beyaz Perdelerin Evlerde Kullanımı

Beyaz perde modelleri konusunda zemine, mobilyaya, yatak odası takımına, koltuğa ne kadar dikkat ediliyorsa kumaşlara bir o kadar dikkat edilmelidir. Ucuz, parlak olmayan, sentetik, karışık olan kumaşların seçimleri istenilen etkilerin yaratılmamasını sağlayacaktır. Beyaz perde modellerine uygun olan kumaşlar keten, kalın, pürüzsüz ve yüksek kalite olmalıdır. Bu tarz kumaşlar hafiflik ve tazelik sağlayacaktır.

beyaz-tul-perdeler-7

beyaz-tul-perdeler-8

beyaz-tul-perdeler-9

beyaz-tul-perdeler-10

beyaz-tul-perdeler-11

beyaz-tul-perdeler-12

beyaz-tul-perdeler-13

Beyaz renk her daim ağırbaşlı, saf, parlak ve güzel bir renktir. Genelde klasik olan iç mekânlar yaratmak adına kullanılsa da spor ve farklı ortamlar yaratmak içinde kullanılır. Bu tarz iç mekânılar için farklı renkler ile birleşim yapılmalıdır. Yumuşak ve asil olan beyaz perde modelleri ile muhteşem ortamlar yaratmak her daim mümkündür. İç mekânda bulunan monotonluğu ortadan kaldırmak isterseniz kesinlikle beyaz rengi kullanmalısınız.

beyaz-tul-perdeler-14

beyaz-tul-perdeler-15

beyaz-tul-perdeler-16

beyaz-tul-perdeler-17

Modern tarzda bir ortam yaratmak isterseniz kesinlikle beyaz kullanımı yapmalısınız. Modern tarzda var olan soğukluğun ortadan kalkması için beyaz kullanımı yapılmalıdır.

beyaz-tul-perdeler-18

Pencerelerinizde ve iç mekânlarınızda hafiflik yaratmak için Roma tarzı beyaz perde modelleri kullanılmalıdır. Desenli Roma perde modellerinin iç kısmına yine beyaz tül perde modelleri kullanılmalıdır.

beyaz-tul-perdeler-19

beyaz-tul-perdeler-20

beyaz-tul-perdeler-21

beyaz-tul-perdeler-22

beyaz-tul-perdeler-23

beyaz-tul-perdeler-24

beyaz-tul-perdeler-25

beyaz-tul-perdeler-26

beyaz-tul-perdeler-27

beyaz-tul-perdeler-28

beyaz-tul-perdeler-29

beyaz-tul-perdeler-30

beyaz-tul-perdeler-31

beyaz-tul-perdeler-32

Yatak odalarında özellikle beyaz perde modelleri provence ve klasik tarzda kullanılmaktadır. Bu konuda doğal olarak ağartılmış olan keten modeller tercih edilmelidir. Yatak odalarında romantik bir tarz yaratmak isterseniz farklı renklerinde kullanılmasını tercih etmelisiniz. Doğal ve pastel olan renklerin tercih edilmesi en doğru karar olacaktır. beyaz-tul-perdeler-33

beyaz-tul-perdeler-34

beyaz-tul-perdeler-35

beyaz-tul-perdeler-36

beyaz-tul-perdeler-37

beyaz-tul-perdeler-38

Çocuk ve bebek odaları için kullanılacak olan en güzel renk beyazdır. Beyaz renk hem erkek hem de kız odaları için kullanılabilecek olan bir renktir. Renk katalogunda bulunan tüm renkler ile kullanılabilen beyaz perde modelleri odaların konforlu olmasına, rahat olmasına, şık olmasına ve huzurlu olmasına olanak sağlar. Beyaz perde modelleri kullanımında çocuk odalarının duvarlarında renk kullanmak gerekir. Renk kullanımı yapmak istemeyen kişiler duvar kâğıdı tercih edebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz