Yılların eskitemediği perdeler olarak bilinen biriz perdeler daha çok; mutfaklarda cam kanatlar ve balkonların üzerine monte edilmiştir. Genellikle tül ile yapılan modelleri daha çok tercih ediliyor. Kanatlar üzerine yer aldığı için, kullanıldığında kanat ile birlikte hareket eder ve bu yüzden oldukça kullanışlıdır.

Briz Perde

briz perdeHareketli kanatlarda ahşap ya da metal çubuklar üzerine uygulanan perde türleridir. Tül ya da kumaşlar bu çubuklar üzerine büzdürülür ve doğal bir görüntü sağlanmış olur. Daha çok evlerin mutfak camlarında ya da cafelerde sıklıkla kullanılır.

Çerçevenin üzerinden montaj yapılan bir perde uygulamasıdır. Bu perdeleri daha çok mutfak ve yazlıklar da görebilirsiniz. Briz perdeler tavandan monte edilmez ve camlarda kullanılan çok şık bir uygulamadır.

Briz perde modellerinde daha çok çizgili ve düz ürünler kullanılıyor. Organze kumaşlardan daha çok bu perdeler tercih ediliyor. Günümüzde ise keten ve vual tüller yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Briz perde montajı işlemlerinde bu perdelerin daha çok kapı, pencere ve doğrama üzerine kullanıldığı bilinmelidir. Briz çubukları en fazla 120 cm eninde kullanılabilmektedir.

İlk olarak perdenin orijinal ayakları, doğrama üzerine karşılıklı olarak monte edilmektedir. Daha sonra ise perde üzerinde yer alan ve daha önceden dikilen kumaş kanala, briz çubuğu geçirilir. Kumaş doğal şekilde büzdürülür ve briz çubuğu da karşılıklı ayaklara takılmaktadır.

{leftreklam1}Normal yaşam alanlarında pek fazla tercih edilmeyen ve daha çok mutfaklarda tercih edilen modelleri olduğunu söylemiştik. Briz perdelerin ilk özelliği ise; perdenin doğrudan çerçeveye oturtulmasıdır. Örnek olarak söylemek gerekirse; mutfak camlarının ve kapısının çerçevesine ayrı olarak perde uygulaması yapışır ve kapı açılıp kapandığında bu perde, kapı ve pencereyle birlikte açılıp kapanmaktadır.

Briz perdelerin uygulaması ise ahşap ya da metal çubuk üzerine yapılmaktadır. Bu perdeler tavan perde uygulamasıyla desteklenmez.

Hareketli kanatları sayesinde daha şık bir görünüm katan briz perde modelleri, tam anlamıyla kusursuz bir görüntüye sahiptir. Bu sayede de yaşam alanlarınızı canlı ve renkli hale getirmek için kullanılabilir.

Briz perde seçimlerinde daha profesyonel bir şekilde hareket etmek istiyorsanız, birbirinden farklı modelleri inceleyebilirsiniz. Özellikle de şık duruşu sayesinde birçok mutfak perdesi arasında ilk sıradadır.

Perde markalarının en güzel tasarımları olarak karşınıza çıkabilen ve farklı modelleriyle de göz kamaştıran bu ürünlere internet üzerinden de ulaşabilirsiniz. Öncü firmaların tasarımlarıyla mutfaklarınızı süsleyen bu perdeler arasından en güzel olanlarını seçerek kullanmalısınız.

{rightreklam1}Fiyat olarak da briz perde fiyatları çok uygun seçeneklerle sunulmaktadır. Ayrıca bu perdelerin ucuz olmasının sebebi; camların iç ölçüsüne göre yapılmalarından kaynaklanmaktadır. Bu sayede de daha az kumaş ve tül kullanılacağı için maliyeti de oldukça azdır.

Briz çubuk fiyatları ise aynı şekilde çok uygun fiyatlarla sunuluyor. Briz perde olarak kullanılacak kumaş ve tül fiyatları yüksek ürünler arasından seçildiğinde, diğer perde fiyatlarına yaklaşan ücretlendirmeler de söz konusu olabilir.

Sizler de mutfaklarınıza çok daha güzel bir görünüm kazandırmak istiyorsanız briz perde modellerini tercih edebilir ve uzun süreli kullanımlar yapabilirsiniz. Yeni yıla yaklaştığımız şu günlerde de bu perde ve daha birçok perdelerde birbirinden şık ve estetik tasarımlar sizleri bekliyor olacaktır.

31 231-3 31-4 31-5 31-6 31-7 31-8 31-9

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz