Perdeler, kullanım açısından birçok alan için tercih edilmektedir. En özel ve güzel modelleri sunulan perdelerin cam balkonlar için de çok güzel seçenekleri mevcuttur. Yazımızın devamında bu modeller hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Modelleri

58-1Cam balkonlar için özel imalat olan ithal perde sistemleri ile birçok seçenek sunulmaktadır. Plise cam balkon perdeleri ve stor cam balkon perdeleri, cam balkonlar üzerine monte edilmekte ve rahatça açılıp kapanabilmektedir.

Ev dekorasyonlarının en önemli detaylarından biri de cam balkon perde modelleridir. Bu perdelere geçmeden önce balkon kapısı için perde tasarımları hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Özellikle Fransız cam kapılarda perde seçimi çok önemlidir. Bir ev dekorasyonunda önemli ayrıntılardan biri olan bu perdeler, modern ve şık görüntüsüyle birlikte güneş ışınlarının içeriye girmesini de engellemektedir. Daha çok yaz aylarında perde seçimi yaparken bu duruma dikkat edilmelidir.

Görsel açıdan balkon kapılarının perdesiz olması pek de şık değildir. Bu yüzden perde arayışına girmeniz gerekmektedir. Trend perde modelleri ile birlikte tercih edeceğiniz bu modeller, hem balkon kapılarınız hem de cam balkonlarınız için en güzel şekilde tasarlanmıştır.

Cam balkonlar için kullanılan plise perdeler, ip kontrollü mekanizması sayesinde yukarı ve aşağı doğru hareket ettiriliyor. Çok farklı renk ve desen seçenekleri de sunarak balkonlarınıza ayrı bir hava katıyor. Bu perdeler tamamen kişisel zevkinize göre tasarlanabilmektedir.

Montajı

58-2Kolay kurulumu ve benzersiz kumaş özellikleri ile cam balkonlarınıza ayrı bir güzellik katan plise perdeler, kalite ve alternatifleri ile dekoratifliğinin yanında işlevsellikte sağlamaktadır. Bu perdeler tüm cam balkon sistemlerine uyumludur.

Perdelerin diğer özellikleri arasında; İlk montajının kolay yapılması ve geçmeli ayakları sayesinde de kolayca sökülüp yıkanabilmesi yer alır. Ayrıca özel profil tasarımı sayesinde de ekstra tutamak yoktur ve profillerin kenarları parmaklarla kavranarak işletilmektedir. Perdenin alt ve üst bölgelerinde birer alüminyum profil bulunur ve bu sayede istenilen yere sabitlenebilmektedir.

Son zamanlarda oldukça tercih edilen ve cam balkonlar başta olmak üzere modern iş yerleri ve evlerde de kullanılabilen bu perdeler açılı ortamlarda rahatlıkla kullanılmaktadır. Jaluzi perdeler ile benzer özelliktedirler. Genel olarak tül jaluzi olarak da adlandırılan cam balkon perdeleri, alt ray sistemi sayesinde perdeyi istediğiniz açıda kullanabiliyorsunuz.

Özel üretim kumaşların pile şeklinde özel mekanizma ile katlanabiliyor olması, dairesel ve köşeli alanlarda kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Montajının da hiçbir bölgede farklı bir işlemlere maruz kalmadan yapılabildiği ve herhangi bir şekil bozukluğu ile karşılaşılmadığı da bilinmektedir. Tamamen cam üzerine monte edildiği için temizliği konusunda da bir sorun yaşatmaz.

Ölçüleri

Bu perdeler daha çok 150 cm eninde ve 235 cm yüksekliğe kadar tüm alanlarda kullanılabilmektedir. Pencerelerinizdeki estetiği bozmamak için istenilen ölçülerde açılabilir olması da, herkes tarafından tercih edilme sebepleri arasındadır.

Cam balkon perdelerini, güneş ışınlarının geliş açısına göre ayarlayabilir ve bu konuda da avantajlı bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Polyester kumaşlardan üretilen bu perdeler ayrıca kolaylıkla temizlenebilir ve pratik bir kullanım kolaylığı sağlar. Cam balkon perdeler sus tutmayan özellikte üretilmekte ve uzun ömürlü kullanılabilmektedir. Son zamanların en ekonomik ve güvenli perde sistemleri arasında olduğunu da söyleyebiliriz.

Birbirinden farklı modellerini rahatlıkla kullanabileceğiniz cam balkon perdeleri ile dışardan estetik bir görünüm sağlayabilir ve mutfağınızı da bu şekilde güneş ışınlarından koruyabilirsiniz. İstediğiniz renk ve desenlerle de süslenebilen bu perdeler için öncü firmalardan destek alabilir ve siparişlerinizi vererek perdelerin kullanımına başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz