Çatı katı perde modelleri seçimlerinde estetik, ışık geçirimi, perde kalınlığı, perde modeli ve kullanılacak olan alan dikkatli şekilde detaylandırılmalıdır.

Çatı Katı Perde Modelleri

Çatı katı perde modelleri ve pencere dekorasyonu konusunda yapılacak olan seçimler konusunda dikkatli olunmalıdır. Bu dikkat her daim ciddiyet ile ele alınmalıdır. Çatı katı perde çeşitleri önceden planlanmalıdır. Çatı katı pencere tasarım sistemleri konusunda amaç kullanım kolaylı ve şık görsel olmalıdır. Kullanılacak olan çatı katı perdesi modelleri tül, stor tarzındaki modeller ile karşımıza çıkmaktadır.

Çatı katı cam çeşitleri genelde üçgen olduğundan dolayı seçilecek olan perdelerin odanın camı içine monte edilecek şekilde olma ihtimali de bulunmaktadır. Özelikle çatı penceresi perdeleri çerçevelere sabitlenme ile de kullanılabilir. Bu sabitleme işlemleri çerçevelerde bulunan çıkıntılara sabitleme ile kullanılır. Çatı katı perde modelleri için perdelerin takılabileceği yedek korniş sistemleri de kullanılabilir.

Yedek korniş sistemi genelde dubleks olan dairelerde tercih edilmektedir. Seçilecek olan çatı katı tül perde modelleri, stor perde modelleri ve üçgen perde modelleri odanın kör noktaları düşünülerek tasarlanmalıdır. Bunun için de çatı katı perde modelleri kapsamında firmalar tarafından üretilmiş olan özel sistemlerin kullanılması gerekir.

cati-kati-perde-modelleri-1

cati-kati-perde-modelleri-2

cati-kati-perde-modelleri-3

cati-kati-perde-modelleri-4

cati-kati-perde-modelleri-5

cati-kati-perde-modelleri-6

cati-kati-perde-modelleri-7

Perde Seçimlerinde Dikkat Edilecek Noktalar

Çatı katı perde modelleri seçimlerinde dikkat edilecek birçok nokta bulunur. Bu noktalara dikkat edildiği sürece yapılan seçimler oldukça şık alanların yaratılmasını sağlar. Çatı katı tül perde modelleri, çatı katı stor perde modelleri ve diğer modellerin seçimlerinde;

Estetik; çatı katı perde modelleri kapsamında seçilecek olan modellerin her daim estetik bir yapıya sahip olması gerekir. Estetik olan modeller çekici alanların oluşmasını sağlar.

Işık geçirimi; çatı katı tül perde modelleri seçimlerinde gün ışığının tam anlamı ile içeriye alınması gerekir. Işığın ne fazla ne de az derecede içeriye girmemesi gerekmektedir. Bu konuda seçilecek olan kumaş kalınlığı önemlidir.

Perde kalınlığı; seçilecek olan perde kumaşının kalınlığının en iyi düzeyde olması gerekir. İstenildiği zaman yarı karanlık bir alan yaratılması sağlanmalıdır.

Çatı katı perde modelleri için özellikle çerçeve monte edilebilen stor modelleri sık şekilde tercih edilir. Tabii bu tül kullanımı yapılmaz anlamına gelmemelidir. Önemli olan odanın genel dekorasyonu ile perdenin uyum sağlamasıdır. Bu uyumu yakalamak için dekorasyon rengine ve çatının her türlü detayına dikkat edilmelidir.

cati-kati-perde-modelleri-8

cati-kati-perde-modelleri-9

cati-kati-perde-modelleri-10

cati-kati-perde-modelleri-11

cati-kati-perde-modelleri-12

cati-kati-perde-modelleri-13

cati-kati-perde-modelleri-14

cati-kati-perde-modelleri-15

cati-kati-perde-modelleri-16

cati-kati-perde-modelleri-17

cati-kati-perde-modelleri-18

cati-kati-perde-modelleri-19

Çatı Katı Perdelerinde Aksesuar Kullanımı

cati-kati-perde-modelleri-20

cati-kati-perde-modelleri-21

cati-kati-perde-modelleri-22

cati-kati-perde-modelleri-23

cati-kati-perde-modelleri-24

cati-kati-perde-modelleri-25

Çatı katı perde modellerini desteklemek ve farklı alanların yaratılmasını sağlamak adına perdelerde ek aksesuar kullanımı yapılmalıdır. Ek aksesuarlar pencere dekorasyonu şıklık anlamında en üst seviyeye çıkartacaktır. Aksesuarlı olan perdeler kesinlikle daha iyi bir görsel sağlayacaktır. Ek raylar, kıskaçlar, püsküller, saçaklar, ipler ve diğer aksesuar modelleri bu anlamda size yardımcı olabilir. Çatı katı tül perde modeller ve fonlardan sarkacak olan püsküller, antika süsler ve kumaşlar aksesuar kullanımına örnek olabilir. Ayrıca bu kullanımlar oldukça estetik bir tasarıma adım atmanızı da sağlamaktadır. Çatı camı perdesi konusunda kullanılacak kumaş, perde modeli ve aksesuar kesinlikle kendine vurgu yapmalıdır. Tek başına vurgu önemli değildir. Önemli olan bu üçlünün genel olarak vurgulanmasıdır. Ayrıca kullanımı yapılacak aksesuar klasik bir alan için ise seçim bu yönde yapılmalıdır. Spor bir oda ise seçim yine spor bir aksesuar kapsamında yapılmalıdır. Ayrıca çatı katında kullanılacak olan perdelerin ortaya çıkması ve fark edilmesi için kesinlikle aydınlatma en üst düzeyde seçilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz