Çiçekli fon perde modelleri iç mekanın neşeli, eğlenceli, dinamik, şık ve neşeli gözükmesine olanak sağlar. Modeller odaların büyüklüğüne göre seçilir.

Çiçekli Fon Perde Modelleri

Çiçekli baskıya sahip olan kumaşlar her dönem moda olarak karşımıza çıkmaktadır. Çiçekli desen aksesuarlarda, mobilyalara, duvar kâğıtlarına ve perdelere uygulanmaktadır. Çiçekli perde modelleri sevimli, neşeli, tatlı, romantik, sıcak ve hoş ortamların yaratılması için kullanılmalıdır.

Kendinizi, ailenizi, evinizi şımartmak isterseniz ve eğlenceli ortamlar yaratmak isterseniz kesinlikle çiçekli fon perde modelleri, çiçekli tül perde, zebra perde ve stor perde modelleri kullanımı yapmalısınız. Çiçekli perde modelleri ilk bakışta büyükanne evlerini anımsatsa bile aslında bu şekilde olmadığını fark edebilirsiniz.

Özellikle Fransız vintage tarzında fazlasıyla kullanılan çiçekli perdeler romantizmin ve duygusallığın ilk adımını atmanızı sağlayacaktır. Çiçek desenleri ile tasarlanmış olan kumaşlar yatak odası, çocuk odası, oturma odası ve mutfak için rahatlıkla kullanılabilir. Çiçekli fon perde kullanımları iç mekâna yumuşaklık katmak ve sevinç getirmek adını kullanılmalıdır. Sadece bir baskıdan ibaret olmayan çiçekli perdeler ve çiçekli perdelik kumaşlar genelde küçük desenleri ile dikkat çeker. Küçük desenli olan modeller iç mekânlarda kullanım için daha uygundur.

Çünkü küçük desenler daha sevimli bir dekorasyon sağlar. Çiçekli perde modelleri özellikle mutfaklarda sık tercih edilmektedir. Pencere boyunda genelde kanat şeklinde tasarlanmış olan modeller mutfaklara ayrı bir şıklık katmaktadır.

cicekli-fon-perde-1

cicekli-fon-perde-2

cicekli-fon-perde-3

cicekli-fon-perde-4

cicekli-fon-perde-5

cicekli-fon-perde-6

cicekli-fon-perde-7

cicekli-fon-perde-8

cicekli-fon-perde-9

cicekli-fon-perde-10

cicekli-fon-perde-11

cicekli-fon-perde-12

Çiçekli Perde Seçim Kuralları

Çiçek desenli perde modelleri seçimlerinde gerekli olan tüm nüansları yakalamak ve tüm detaylara dikkat etmek gerekir. Çiçek desenli kumaşları seçme işlemlerinde dikkat edilecek olan en önemli nokta sadelik ile ihtişamı aynı anda yakalamaktır. Yeşil ve çiçek desenli olan kumaşı kullanmak doğallık ve bolluğu simgeler ama bu noktada abartı sınırlarını geçmeden tasarım yapmak gerekmektedir. Çiçek desenli perde modelleri konusunda çiçeklerin boyutları önemlidir. Sade olan odalarda büyük desenli kumaş tercihleri yapılırken, daha kalabalık olan odalarda küçük desenli olan perde modelleri tercih edilmelidir. Çiçekli perde modelleri seçimlerinde her daim küçük desene sahip olan kumaşlar daha hoş ve daha şık alanların yaratılmasını sağlayacaktır. Bu detay görsel anlamdaki figürlerin dengeli şekilde kullanılmasını sağlar. Çiçekli tül perde, çiçek desenli stor perde ve diğer modellerin seçimleri duvar kâğıtları ile birleştirilebilir. Bunun için desen yoğunluğuna dikkat edilmelidir. Ayrıca yoğun desene sahip olan modellerde düz duvar boyaları kullanılır. Örnek olarak çizgili duvar kâğıtları ile çiçek desenleri kullanılabilir. Son dönemlerde bu kullanım sık şekilde yapılır. Çiçek desenler her daim iç mekanın renkli ve eğlenceli gözükmesini sağlar.

cicekli-fon-perde-2

cicekli-fon-perde-14

cicekli-fon-perde-15

cicekli-fon-perde-5

cicekli-fon-perde-17

cicekli-fon-perde-18

Çiçekli Kumaşların Uygun Tarzda Kullanımı

Çiçekli perde kumaşlarının uygun olan tarzlar dâhilinde tasarlanarak pencerelere uyarlanması gerekir. Bu tarzlar arasında;

Provence; oldukça narin, zarif ve ince çizgiler ile kullanılması gereken provence tarzında mütevazılık ön planda olmalıdır. Genelde pembe, soluk yeşil, mavi ve lavanta gibi renkler kullanılır. Provence tarzında kullanılacak olan çiçek desenli perde modelleri konusunda aşıra kaçmayan desen yoğunluğu var olmalıdır.

cicekli-fon-perde-19

cicekli-fon-perde-20

Vintage; geçmiş dönemde kullanılan perde kumaşları ile gümüz tasarımı olan retro tarzının birleştirilmesi gerekmektedir. Naif baskılar, yıpranmış olan yüzeyler, botanik çizimler kullanılmalıdır. Vintage tarzında eski dönem şıklığı bulunmalıdır.

cicekli-fon-perde-21

cicekli-fon-perde-22

İngiliz; İngiliz bahçesini ve ateşli bir aşkı yansıtacak olan çiçek desenli perde modelleri bolluğu ile dikkat çekmelidir. İngiliz tarzında olan çiçek desenli perde modelleri kullanımındaki en önemli nokta çiçek desenlerinin duvar, mobilya ya da diğer aksesuarların bir tanesinde kullanılmasıdır.

cicekli-fon-perde-23

cicekli-fon-perde-24

Modern seçim; modern stil tarzında tasarlanmış olan perde çeşitleri içinde çiçek desenleri vazgeçilmez bir unsurdur. Bu tarzda net ve büyük olan desenler kullanılır. Özellikle bej, kahverengi, siyah, beyaz ve gri kullanımları yapılır.

cicekli-fon-perde-25

cicekli-fon-perde-26

cicekli-fon-perde-27

cicekli-fon-perde-12

Çiçek Desenli Perde Fiyatları

Çiçek desenli perde modelleri konusunda yapılacak olan seçimler kalitesine, markasına, tasarımına ve çizgilerine göre fiyat açısından değişkenlik gösterir. Polyester içerikli olan modeller daha uygun fiyatlara sahipken doğal olan kumaşlar ve vintage tarzındaki modeller daha pahalı fiyatlara sahiptir. Odalarınızın büyüklüğü de perde fiyatlarının daha pahalı olmasını sağlar.

cicekli-fon-perde-29

cicekli-fon-perde-30

cicekli-fon-perde-31

cicekli-fon-perde-32

cicekli-fon-perde-33

cicekli-fon-perde-34

cicekli-fon-perde-35

cicekli-fon-perde-36

cicekli-fon-perde-37

cicekli-fon-perde-38

cicekli-fon-perde-39

cicekli-fon-perde-40

cicekli-fon-perde-41

cicekli-fon-perde-42

cicekli-fon-perde-43

cicekli-fon-perde-44

cicekli-fon-perde-45

cicekli-fon-perde-46

cicekli-fon-perde-47

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz