En kullanışlı perdeler arasında yer alan zebra perdeler evlerin her yerini süslerken çocuk odalarında adeta gökkuşağını andırmaktalar.

Çocuk Odası İçin Zebra Perde

50-1Zebra perdeler hemen hemen her yerde yaşımıza çıkmaya başladılar. Hem uygun fiyatlar ile satıldığı için hem de kullanım açısından kolay olduğu için tercih edilmekteler.

Zebra perdeler evlerin bütün pencerelerinde kullanılabiliyorlar. Ancak çocuk odalarında cıvıl cıvıl renkler ile daha bir ayrı duruyor.

Çocuk odalarında kullanılan perdeler daha çok renkli olmak dışında çizgi film karakterlerinden tercih ediliyor. Çocuğun odasında zaman geçirmesini kolaylaştıran bu yöntem oldukça başarıya ulaşmış durumda.

Perde firmaları kaliteli ürünler ile hazırladığı zebra perdelerini çocuk odaları için de kullanıyor. Bunun sebebi de çocukların oldukça hassas olmaları.

Ucuz ürünlerden yapılan zebra perdeleri çocuk odalarında tercih etmemek gerekiyor. Sağlık açısından koku yolu ve ya zararlı maddelerin teması ile tehdit oluşturabileceğini unutmamak gerekiyor.

Zebra perdeler maliyeti düşürmek açısından naylon iplerden yapılıyor. Bu da perdenin sürekli toz tutmasına ve zararlı madde içerdiği için çocuk sağlını etkilemesine neden oluyor.

Perdenizi almadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli konu bu yüzden perdenin kumaşı oluyor. Eğer kullanılan kumaş ince keten, saten, dantel, blackout saten gibi kumaşlardan ise güvenerek çocuğunuzun odasında kullanabilirsiniz.

Bazı perde kumaşları güneşten solmalar yapabilmektedir, bu yüzden tercih ettiğiniz kumaşın kalitesi oldukça büyük önem taşıyor.

Çocuk odası zebra perdeleri genellikle baskı yardımı ile yapılan figürler içerdikleri için stor perde tarzında tasarlanıyor. Ancak bunlarında zebra olanları tercih edildiğinde figürler perde açılıp kapandıkça ayrı bir değişik duruyor.

Bebek Odası İçin Zebra Perde

50-2Bebekler en hassas yapıda olan canlılardır. Bu yüzden yetişkin bir insan gibi güçlü metabolizmaya sahip değildirler.

Bebeği olacağını öğrenen anneler, derhal odalarını hazırlamaya başlıyorlar. Ancak bilinçsizce hazırlanan bebek odaları da bazen risk barındırabiliyor.

Bebeklerin hassas yapıları güneşe duyarlıdır, ancak bu yüzden de güneşten mahrum kalmamaları gerekir.

Perdenizin güneşlik içermesi şart, hem perde hem güneşlik görevi gören zebra perdeler işinize yarayabilir. Yine de güneşi geçirmeyecek bir perde olmasına dikkat etmelisiniz.

Bebek perde kumaşları genellikle renkli yapıda olurlar, birçok karakter perdelere baskılanabiliyor. Bu da bebeğinizin dikkati çekebilir.

Perde kumaşları bebek odaları için özel kumaşlardan üretilerek yapılıyor. Bu konuda duyarlı olan birkaç öncü firma var bunları araştırmak iyi olacaktır.

Bebeğiniz için en uygun perdeyi seçerken kumaşın ne tür kimyasallar içerdiğini tespit etmeniz yararınıza olacaktır.

Ayrıca son zamanlarda güneş ışınları ile kendi kendini temizleyen perdeler satışa sunulmaya başladı. Bebek odalarında bu tür modellerin tercih edilmesi hem daha kullanışlı hem daha sağlıklı olacaktır.

Zebra Perde Kullanımı

Zebra perdeler diğer perde modellerine göre oldukça kullanışlıdır. Mekanizma üzerine yerleştirilen perdeler boncuk ipler ile kolayca açılıp kapanırlar.

Eski perdeler hem güneşlik hem de tül perde ile oluşturulduklarında potluk yaratıyorlar ve temizlik açısından zahmet veriyorlardı.

Zebra perdeler kullanılmaya başlandıkça tek perde ile birçok işlev tamamlandı. Ancak çoğu kişi için temizlenme mevzusu hala daha kafa karıştırıyor.

Zebra olarak üretilen perdeler içine geçirildiği halkalarda kolayca çıkarlar, bu sayede makinede dahi yıkanabilirler.

Başka bir yöntem olarak halı yıkama makineleri ile dahi yıkayan vardır. Hatta perde yıkaması için açılan özel dükkânlar dahi var.

Perdelerin tavana monte edilerek takılması işinizi zorlaştırmaz. İçinde bulunan halka çıkarılabiliyor ise işiniz kolay olacaktır.

Perdenin kolay açılıp kapanması için takılan mekanizmalar bir süre sonra sıkışmalar yapabilir, bunu engellemek için perdenin konumunu değiştirmenize gerek yoktur.

Bu mekanizmalar ucuz fiyatlar ile satıldığı için kolayca değiştirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz