En güzel ve modern Country tarzı ev dekorasyon modellerini yazımızın devamında inceleyebilirsiniz. Bir ev dekorasyonunun en güzel modelleri olan bu ürünlerin perde seçenekleriyle evinize çok farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Country Tarzı

70-1Country tarzı ile yapılan dekorasyonlar için daha çok toprak ve pastoral tonlar kullanılmaktadır. Bu renkler ile basit ve modern bir tarz sayesinde estetik bir görünüm oluşturabilirsiniz. Mobilya için kullanılan kumaşlar ise genelde yün, keten ve pamuktan yapılmaktadır.

El işlemeciliğinin önemli olduğu bu tarz dekorasyonlarda sadelik ön plândadır. Ayrıca yaşam alanlarının daha ferah hissedilmesi de sağlanmaktadır. Bu dizayn ürünlerinde kullanılan tek rengin açık ve koyu tonlarının olması, zariflik ve şıklık bakımından da çok önemlidir.

Country Perde Kumaşları

70-2Country perde kumaşları ile birlikte zevkinize uygun bir desen ile perde modelleri arasında tercih yaparak evinizde çok güzel bir sıcak dekorasyon oluşturabilirsiniz. Bu anlamda country kumaş dekorasyonları da hem döşemelik kumaş hem de perde seçimlerinizdeki ihtiyaçlarınıza cevap vermektedir.

Country dizaynın ana temalarından biri olan kombin uygulamalarının aynı zamanda ev tekstil dekorasyon objelerinizde de kullanabilirsiniz. Masa örtüleri, yatak örtüleri, abajur ve aplikler, koltuk şalları gibi birçok uygulama alanında bu tarzı kullanabilirsiniz.

Country tarzı perde hazırlamak için ilk olarak desenlerine bakmanız gerekiyor. Bu tür desenli kumaşlarda sadece perdeler değil ayrıca farklı ev malzemelerini de hazırlayarak tamamen Country tarzı oluşturmanız gerekmektedir.

Ayrıca Country perde modelleri ile kır evi tarzına sahip olan mekânların dekorasyonu da tamamlanabilmektedir. Evdeki farklı alanlara uygun olarak seçeceğiniz çiçek ve meyve gibi kır yaşantısına özgü desenlerle süslü ya da ekose, fırfırlı, doğal ve hafif kumaşlardan yapılmış country perdelerle farklı bir tarz yaratabilirsiniz.

70-6 70-7 70-8 70-9 70-10   70-13

Country tül kumaşları da çok çeşitli desen ve sade renklerle tasarlanarak yaşam alanlarınızı süslemeye devam etmektedir. Son derece zarif bir hava katan bu perdenin tül kumaşları sayesinde daha modern bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Farklı Odalar İçin Kullanımı

Country tarzı günümüzde artık mutfaklarda da kullanılmaktadır. Genel anlamda modern mobilyalar ve dolaplarla bu dizaynın birleştirilmesi farklı bir görünüm ortaya çıkardı. Son zamanlarda üretilen Country tarzı mutfak dolapları sayesinde de bu tarz perdeler mutfaklarda da kullanılmaktadır.

70-370-4 70-5

Tek nokta üzerine verilen ağırlık sayesinde iki renk ve karışık desenlerden kaçınılarak tasarlanan bu ürünler dikkat çekmektedir. Bu tarz daha çok işleme ve eskitme ağırlıklı olduğundan, yaşanmışlık hissini mutfaklarda çiçek ve gül resimleriyle sunmaktadır. Perde ve tüllerinde ise çiçek figürleriyle mutfaklarınızı desteklemektedir.

Yatak odalarınızda da bu modelleri kullanabilmeniz mümkün. Yatak ve dolaplarınızı Country tarzı ile donatırken yine bu tarz perdeler ile kombin yapabilirsiniz. Daha sade ve daha modern bir görünüm kazanacak olan yatak odalarınız ayrıca oldukça şık bir havaya bürünecektir.

Country tarzı perdeler kullanım alanları ile uyumlu olmalıdır. Birbirinden farklı model ve tasarımlarıyla dikkat çeken bu perdeler mutfak, yatak odası, salon ve oturma odalarında da rahatlıkla kullanılmaktadır.

Temizliği ve Bakımı

70-11Daha çok ince tül perdelerden oluşan Country perdelerin temizliği de dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. İlk olarak çamaşır makinenizin sentetik programlarında fazla deterjan kullanmamanızı öneriyoruz.

Günümüzde tül beyazlaştırıcı deterjanlar bulunmaktadır. Dilerseniz bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Country tarzı perdelerin temizliğinde makinenin sıcaklık ayarı soğukta olmalıdır ve bu perdelerin yanında başka bir ürün yıkamamanız gerekiyor. Yani çamaşır makinenizin içini fazla doldurmadan, tül perdelerin dönme payını düşünerek hareket etmeniz önemlidir.

Bu perdelerde yumuşatıcı kullanmanıza da gerek yok. Çünkü Country perdelerin yumuşak bir görünüme ulaşması halinde estetik görünümü bozulmuş olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz