Damaks desenli perdeler ve çeşitleri kullanımında odanın genel dekorasyonuna, zemin döşemesine, mobilyasına ve aksesuarlarına dikkat etmek gerekmektedir.

Damask Desenli Perdeler

Damaks desenli perde modelleri özgün tasarımları ile kendilerini vurgulayarak ilgi çekmektedir. Perdeler genel olarak iç mekânların tasarımını oluşturan ana parçalardır. Bundan dolayı seçilecek olan perde modelleri şık ve zarif desenler kapsamında seçilmelidir. Son dönemlerin gözde parçası olan damaks desenli fon perde, damaks desenli stor perde ve damaks desenli tül perde modelleri farklı modelleri oldukça şık alanların yaratılmasını sağlamaktadır.

Damaks perde kumaşları kapsamında kullanılan desenli şeffaf organze modelleri hafif ve rahat pencere dekorasyonunu desteklemektedir. Pencere tasarımı konusunda stor, fon, tül, zebra dışında kruvaze modelleri de kullanılarak damaks seneli alanlar yaratılabilir. Şeffaf organze kumaşlar özellikle Brillant markası ile dikkat çeker. Markanın damaks perde modelleri desenleri ve renkleri ile göz kamaştırmaktadır. Ayrıca organzeden tasarlanan damaks perde çeşitleri sentetik kumaş, viskon, elyaf, ipek ve polyesterden de tasarlanabilmektedir. Kabartma desenler, kendinden desenli kumaşlar mükemmel düzeyde estetik farklılıkların oluşmasını sağlamaktadır. Damaks desenli tül perde modelleri ve diğer perde modelleri temizlik açısından kolaylık sağlarken buruşmayan özellikleri ile ütü istemez.

damask-desen-perde-1

damask-desen-perde-2

damask-desen-perde-3

damask-desen-perde-4

damask-desen-perde-5

damask-desen-perde-6

damask-desen-perde-7

damask-desen-perde-8

damask-desen-perde-9

damask-desen-perde-10

Damask Desenli perde Kumaş Seçimi

Damaks desenli perde modelleri genelde Şam desenli modelleri ile dikkat çeker. Hatta eski dönem halı desenleri perde kumaşlarına işlenmektedir. Özellikle karmaşık desenler, bitki desenleri, eski dönem çizgilerini taşıyan desenler kumaşlar üzerinde simetrik şekilde dağılmaktadır. Bu kumaşlara sahip olan perde modelleri genelde organze kumaşlar ile tasarlanır. Yalnız damaks desenli fon perde modelleri kalın kumaşlar ile tasarlanıp piyasaya sunulmaktadır.

damask-desen-perde-11

damask-desen-perde-12

damask-desen-perde-13

damask-desen-perde-14

damask-desen-perde-15

damask-desen-perde-16

damask-desen-perde-17

damask-desen-perde-18

damask-desen-perde-19

damask-desen-perde-20

damask-desen-perde-21

damask-desen-perde-22

damask-desen-perde-23

damask-desen-perde-24

damask-desen-perde-25

damask-desen-perde-26

damask-desen-perde-27

Damaks desenli tül perde ve damaks desenli fon perde modelleri ihtişamı ve lüksü ayağınıza kadar getirir. Klasik stil ve tarzın vazgeçilmez unsuru olan damask desenli perde modelleri kumaşlarının seçimlerinde dikkatli olmak gerekmektedir. Damaks perde modelleri kahverengi, çilek rengi, altın rengi, zeytin rengi, bej rengi ve bordo rengi ile sık şekilde tasarlanmaktadır. Bu perdeler saten, ipek, kadife, şifon ve organzelerden tasarlandığı için kumaşların kesinlikle kaliteli olması gerekir. damask perde çeşitleri Şam’ın kumaş zenginliğini her haliyle sunmalıdır. Kumaşların geniş ürün yelpazesi size cezp edecek kadar güzel ve şık olmalıdır. Perde kumaşı seçiminde diğer bir amaçta uzun süreli kullanım için uygunluktur.

damask-desen-perde-28

damask-desen-perde-29

damask-desen-perde-30

damask-desen-perde-31

damask-desen-perde-32

damask-desen-perde-33

 

damask-desen-perde-35

damask-desen-perde-36

damask-desen-perde-37

damask-desen-perde-38

damask-desen-perde-39

Yatak Odaları İçin Damask Perdeler

Yatak odalarında kullanılacak olan damaks perde modelleri ve çeşitleri ideal dekorasyon için bir seçim olacaktır. Odalarda farklı atmosfer, farklı bir hava ve alışılmadık bir uyum yakalamak adına kullanılır. Özellikle Roma fon perdeler kapsamında tasarlanmış olan damask desenli perde modelleri size bu konuda yardımcı olacaktır. Damask desen fon perde yatak odalarında ışığın girmesini, güneşin girmesi, soğuğun girmesini engeller. Ayrıca kalın kumaşlardan tasarlandığı için gizlilik konusunda size yardımcı olacaktır. Damask organze kumaşlarda tasarlanacak olan renkli tüller yatak odalarında romantik ve eski dönem tarzının oluşmasını sağlayacaktır.

damask-desen-perde-40

damask-desen-perde-41

damask-desen-perde-42

damask-desen-perde-43

damask-desen-perde-44

damask-desen-perde-45

Organze kumaşların harmanlanması ile yapılacak olan kombinasyonlar etkileyici ve renkli klasik alanların yaratılmasını sağlayacaktır. Özellikle küçük çiçek desenli modeller pencere tasarımı konusunda sizlere yardımcı olur. Daha klasik kumaşları kullanarak damask perde modellerini kullanmak isterseniz gümüş ve altın kaplama tercih etmelisiniz. Bu konuda tasarım, özgünlük, desen ve renk size yardımcı olacaktır. Özellikle tafta kumaşlar ile tasarım yapılan perdeler uyumlu ve nazik bir hava yakalamanıza yardımcı olur.

damask-desen-perde-46

damask-desen-perde-47

damask-desen-perde-48

damask-desen-perde-49

Damaks deneli perde modelleri ile duvar kâğıdı ve boyası, yatak örtüsü, halısı ve zemin kaplaması uyum içinde olmalıdır.

damask-desen-perde-50

damask-desen-perde-51

damask-desen-perde-52

damask-desen-perde-53

damask-desen-perde-54

damask-desen-perde-55

Damaks desenli perdeler yatak odalarında stor ve katlamalı olarak da kullanılabilir. Bu anlamda kullanılacak olan modelleri koyu renklerden tercih edilmesi gerekir.

Oturma Odaları İçin Damask Perdeler

Oturma odaları evin en önemli olan odasıdır. Bundan dolayı seçilecek olan damaks desenli fon perde, damaks desenli stor perde ve damaks tül perde modelleri tasarımları organzeden ve özgün şekilde kullanılmalıdır. Lüks kıvrımlar, desenli modeller, ışığı tam anlamı ile içeriye alan modeller iç bütünlük yaratma konusunda yardımcı olacaktır. Özellikle brillant damaks perde modelleri bu konuda size yardımcı olacak olan birçok modeli sunacaktır. Oturma odası için kullanılacak olan modellerin ihtişamlı, şık, zarif, kaliteli, hoş be farklı alanlar yaratacak nitelikte olması gerekir. Bu anlamda kadife, ipek, şeffaf desenli organze ve polyester desenli perde kumaşları size yardımcı olacaktır. Ayrıca oturma odaları perdelerini damaks desenlerin özgünlüğünü ortaya çıkartacak adına ahşap rüstikler ile kullanabilirsiniz.

damask-desen-perde-56

damask-desen-perde-57

damask-desen-perde-58

damask-desen-perde-59

damask-desen-perde-60

damask-desen-perde-61

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz