Perde seçmek çok zor bir iştir. Birde çeşitlerini göz önüne aldığımızda bize büyük bir yük gibi gelmektedir. Size bu konuda biraz yardımcı olalım istedik ve bu nedenle de en çok kullanılan perdelerden olan zebra perde örneklerini sunmaya çalışacağız.

Desenli Zebra Perde

46-1Zebra perdeleri şekillerine ve bakılarına göre ayırmakta fayda var. Öncelikle desenli zebra perdelerden bahsetmek istiyorum. Fakat zebra perdenin isminden de belli olduğu gibi kalın ve ince tül halinde oluşmaktadır. Perdeleri ayarlarken ince tüller üst üste geldiğinde güneş ışınlarından daha çok faydalanırız.

Kalın tüller üst üste geldiğinde ise güneşin girmesini engelleriz. Kullanım açısından çok fazla tercih edilen zebra perdeleri nemli sünger veya ıslak mendil ile silmeniz yeterli olacaktır. Yıkanması kesinlikle önerilmez. Onun yerine özel yıkama yapan firmalar bulunmakta ve 3 yılda bir yıkatmanız yeterli olacaktır. Desenli zebra perdelere gelince de bulunduğumuz alana ve mobilyalara göre şekilli, motifli olarak seçenekler karşınıza çıkacaktır.

Desenli zebra perde modellerini incelediğinizde şekillerin içinde bulunan uyuma da tanık olacaksınız. Çiçek desenli zebra perde örneklerinde şeritler halinde uygulamalar dikkatinizi çekecektir. Kalın olan kısımlarda olabildiğince renkli ve ince tül kısımları da güneşlik gibi kullanılacak şekilde ayarlanmış halde görebilirsiniz.

Bunun yanında ince tül kısımlarına doğru gelen renkli desenleri de görmeniz mümkün olacaktır. Kullanacak olduğunuz odanın durumuna göre desenli zebra perde modellerinden birini seçmekte zorluk yaşamazsınız.

Baskılı Zebra Perdeleri

Baskılı zebra perdeler gelirsek de her ne kadar model olarak zebra geçse de stor halinde olanlar daha çok ilginizi çekecektir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi baskılı zebra perdelerin temizliği de desenliler gibi yapılmaktadır. Baskılı zebra perdelerde genellikle resimlerin baskısı kullanılmaktadır.

Bu modelleri çocuk odalarında, yemek odalarında, salonda ve oturma odalarında tercih edilmektedir.

Baskılı zebra perde modellerine baktığımızda İstanbul manzaraları, Peri Baca manzaraları ve diğer şehir ile doğa manzaralarına rastlayabilirsiniz. Farklı bir ortam yaratmak isteyenler için güzel bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aynı şekilde çocuklarımız için odalarında farklı bir ortam oluşturmak istiyorsanız baskılı zebra perde modellerinden yararlanabilirsiniz. Yaşlarına göre size çok güzel olanaklar sunmaktadır. Hatta çocuklarınız için sunulan bu olanaklarda kendi perdelerini kendileri bile seçme imkanları bulunmaktadır. Bulunduğunuz alanlara renk katmak bizim elimizdedir. Bunu mobilyalarla ve diğer dekoratif eşyalar ile çok rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ama perdelerde her zaman için önemli bir unsurdur ve tercihlerinizde de buna göre yön veriyorsunuz. Yaşadığınız alanlara daha çok güzellikler katmak sizin elinizdedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz