Klasik salonların vazgeçilmezi olan drape perdeler, istenilen şekilde tasarlanabilir ve her modele uygun olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca kenarlarına uygulanan süslemeler ile de farklı renk ve desenlerde evinize farklı bir hava katmaktadır.

Modelleri

315-1Kullanım alanı itibariyle daha çok büyük salonların, otel lobilerinin ve tiyatro sahnelerinin kullandığı perdelerdir. Seçilecek olan kumaşın rengi, mobilya ve diğer dekorasyon malzemeleriyle uyum sağladığında çok daha güzel bir görünüm yaratılabilir.

Daha çok dekoratif amaçlı olarak kullanılan bu perdelerin kullanımı için, perde modelini kullanacağınız mekânın büyük olması gerekiyor. Çünkü drape perdelerin görünüş itibariyle çok modern ve havalı alanlarda kullanılması gerekiyor.

Genel olarak kumaşlardan elde edilen ve çeşit olarak da ipek, şönil, keten soft ve kadife kumaş olarak tercih edilebilen modeller arasından tasarlanmaktadır. Geniş mekânların vazgeçilmez perde modelleri olan drape perdeler ile kendi zevkinize uygun bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz.

Renk çeşitliliği olarak daha çok lila ve ahşap renkleri tercih ediliyor. Elbette yaşam alanlarınızdaki mobilya ve duvar rengi ile de uyumlu olması ve temiz ve hijyen ortamlarda kullanılması da önemlidir. Öncü firmaların da drape perde modelleri konusundaki tasarımları dikkat çekmektedir. Daha çok fon ve tül perde modelleriyle dikkat çeken drape perdelerin kullanım alanı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Temizliği ve Bakımı

Drape perdeler kaliteli kumaşlarla tasarlandığı için temizliği konusunda da dikkatli olmanız gerekiyor. Perdeyi ilk olarak hafif ıslak bezle silebilir ya da çamaşır makinesinde yıkamak istiyorsanız da ılık suda ve 30 dereceyi geçmeyen sıcaklıkta yıkamanız gerekmektedir.

Bu tür perdeler rahatlıkla sökülebildiği için yeniden montajı da yapılabilmektedir. Drape perdelerin görünümü ayrıca son derece modern çizgilerden oluştuğu için, perdenin tasarımının ve renginin bozulmaması için bu duruma dikkat etmeniz gerekiyor.

Drape perde gibi narin perdelerin yıkandıktan sonra ütülenmemesi gerekir. Bu durumda perdenizin kullanım ömrü azalabilir.

Dantel modelleri bu şekilde temizlenebilirken bakımı konusunda da aynı durum geçerlidir. Perdelerin çok sigara içilen ve havasız bırakılan ortamlarda kullanımı uygun değildir. Zamanla deforme olabilecek olan drape perdeleri geniş ve havadar ortamlarda kullanmanız gerekir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz