Banyo duş perdeler, banyolarda oldukça şık duran modelleriyle ön plana çıkmaktadır. Sizler de banyolarınıza daha güzel bir görünüm katmak istiyorsanız bu modelleri tercih edebilirsiniz.

Duş Perde Özellikleri

33-1Özellikle de küvetli banyolarda tercih edilen en önemli aksesuarlardandır. Kumaş ya da plastik gibi malzemelerden de oluşabilmektedir. Oldukça dekoratif bir görünümdedir.

Banyo perdesi tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı özelliklerde vardır. Yazımızın devamında bu özellikleri okuyabilirsiniz.

Banyoda yapacağınız kombinlere alternatif olarak üretilmiş olan duş perdelerini ister hazır isterseniz de diktirerek alabilirsiniz. Günümüzde farklı renk ve desen seçenekleriyle birlikte sunulabilir. Göl, deniz, çiçek ya da manzara gibi modelleri bulunuyor. Bu sayede banyonuza farklı bir canlılık katabilir ve kendi zevkinize göre de oluşturabilirsiniz.

Duş perdesi seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar ise aşağıdaki gibidir;

  • Koyu renk dekorasyonlarında açık renk banyo perdesi kullanmak daha uygundur.
  • Açık renk banyolarda ise zarif desenli ve daha iç açıcı sade duş perdeleri kullanılmalıdır.
  • Banyonuzda kullandığınız aksesuarların renklerine uygun bir perde seçimi yapmanız da önemlidir.
  • Banyonuzda daha eğlenceli bir ambiyans olsun istiyorsanız farklı çizimlerle oluşturulan ve renkli desenleri de tercih edebilirsiniz.

Banyo perdelerinin en büyük avantajı ise, talep edildiğinde farklı desenli perdeler yapılabilmesidir. Bunun yanında oldukça ekonomik perdeler olduğunu da söyleyebiliriz. Günümüzde duşakabin kullanımı arttığı için duş perdesi konusunda daha fazla model seçeneği de vardır.

Duş perdesi ölçüleri de dikkat edilmesi gereken bir diğer konuşur. Yanlış ölçü sebebiyle banyonuzda komik görüntüler ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden tercihleriniz yaparken daha özenli davranmalı ve kaliteli öncü firmalardan alışveriş yapmalısınız.

Duş perde modelleri hem şık bir görünüm ortaya çıkarmakta ve oldukça da pratik bir kullanım şansı sunmaktadır. Cam duş bölmeleri ya da duşakabinlerde daha çok tercih edildiğini söylemek mümkün. Günümüzde banyo dekorasyonu firmaları da bu gibi uygulamalar için birbirinden güzel duş perdeleri tasarlamaktadır.

Daha az maliyetli duş perdesi modellerini tercih etmek ve banyonuzun daha şık görünmesini istiyorsanız, tercihlerinizi bu kriterlere göre yapmanızı tavsiye ediyoruz. İnternet üzerinden de birçok ürün modeline ulaşabilirsiniz.

Modelleri

Duş perdesi modelleri konusunda oldukça fazla seçeneğin olduğunu söylemiştik. Bununla birlikte duş perdesi fiyatları da birbirinden farklı fiyatlarla tüketicilere sunulmaktadır. Banyo duş perdeleri aslında banyonuza zarif bir görünüm de katıyor. Kumaş kalitesine göre fiyatlarda bir takım değişiklikler de yaşanabiliyor.

Montajı

Teknik özellikleri konusunda da bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bu perdelerin perde kutusu duvara bağlanır ve hareketli kol kaldırıldığında, perde kol içindeki rayda hareket eder ve açılır. Bu duruma gizli duş perdesi adı da verilmektedir.

Ürünlerin metal kutusu daha çok alüminyum malzemelerden üretiliyor. Hareketli olan kolun köşe ekseni ise, merkezinde yukarıya açılmasını ve açıldıktan sonra da kolun sabit kalmasını sağlamaktadır. Pistonlar ayrıca paslanmaz çelikten üretilmiştir. Üst kısımda perdenin yüksekliğini ayarlamak için konulan pullar da bulunuyor. Bu pulları çıkarıp takarak perdenin yüksekliğini de ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca perdenin alt kısmının banyo küveti içerisinde kalmasını da bu şekilde sağlayabilirsiniz.

Ölçüleri konusunda da dikkatli olmanız gerekiyor. Net ölçülerinizi aldıktan sonra sipariş vermeniz daha uygun olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz