Erkek bebek odası perde modelleri için renklerin uyumuna dikkat edilmelidir. Çünkü renklerin geçişlerine bebekler küçük yaşlarda vakıf olurlar.

Erkek Bebek Odaları İçin Perde Modelleri

Estetik ve doku oluşumları çok küçük yaşlarda başlar ve bebek diye baştan savma olan perde seçimleri ve dekorasyon seçimleri yapılmaması gerekir. Özellikle erkek bebek odası perdeleri stor, zebra ve tül olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkek bebek odası için alınacak olan perde modelleri için sağlık standartlarına dikkat edilmesi gerekmektedir. Sağlık bir perde seçiminde temizlenme özelliklerine, doğallığına, sağlıklı olmasına ve anti bakteriyel olmasına dikkat edilmesi gerekir. Erkek çocuk odası perde modellerinde en sık karışık elyaf, organze, pamuk ve viskoz tercih edilmektedir. Zehirsiz olduğu sürece perde kumaşlarında % 50 oranında polistren içeriği kullanılabilmektedir.  Erkek bebek perdesi konusunda dokumasında düşük oranda tüy olmasına dikkat edilmelidir. Bu şekilde hava yolunda oluşabilecek olan sorunlarında önüne geçilmiş olunur. Ayrıca kullanılacak olan perde modellerinde renklerin akmaması gerekir. Yıkama esnasında akma yapan renkli perdeler sağlık açısından tehlike saçmaktadır. Perdelerde var olan renklerin kokusu da sağlık açısından problemlerin oluşmasına sebep olur. Erkek bebek odası perde modellerinde ilk olarak sağlık düşünülmeli sonrasında görsele önem verilmelidir.

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-1

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-2

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-3

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-4

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-5

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-6

Erkek Bebek Odalarında Karakter Seçimi

Erkek çocuk odası perde modelleri içinde en çok dünya çapında ünlü olmuş olan çizgi film karakterleri tercih edilir. Kumaş üzerine bastırılmış olan temalı resimler, grafik resimleri ve süslü baskılar dekorasyon açısından güzel görüntüler sergilerken çocuklarında ilgisini çekmektedir.  Erkek bebek stor perde ve erkek bebek zebra perde modelleri konusunda kullanılacak olan renkler odanın dinamikliğini ortaya çıkartmaktadır. Renkli ortamlar bebeklerin ve çocukların renkleri algılamasına da yardımcı olur. Dünya çapında ünlü olan karakter içinde; arabalar, spor kolları, uzay ürünleri, hayvanlar, deniz temaları ve karikatür olan kahramanlar bulunmaktadır.

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-7

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-8

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-9

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-10

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-11

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-12

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-13

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-14

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-15

Erkek bebek odaları için seçilecek olan perde modellerine uygun olan duvar kâğıtları seçimi yapılmalıdır.  Yalnız duvar kâğıdı seçimlerinde önemli olan aşırı düzeyde karmaşıklığa sebep vermemektir. Aşırı kaçan desenler ve karmaşık renkler ortamın dağınık gözükmesine sebep olur. Bu dekorasyon şeklinde renklerin uyumu, duvarların uyumu, halının uyumu, aksesuarların uyumu ve perdelerin uyumu önemli olan noktadır. Mavi renkli bir erkek çocuk odasında yine mavi, yeşil ve beyaz ile tasarlanmış olan perde seçimi yapılabilir. Ayrıca perdeler rustik, stor, zebra ya da kendinden ipli modelleri camlar için kullanılabilir.

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-16

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-17

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-18

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-19

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-20

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-21

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-22

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-23

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-24

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-25

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-26

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-27

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-28

Kendinden desenli olan perde modelleri çocukların tasarım gücünün gelişmesine de olanak sağlar. Bundan dolayı yaşamlarına daha farklı bakmasına olanak sağlayacak olan perde seçimlerinde dikkatli olmak gerekir.

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-29

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-30

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-31

erkek-bebek-odasi-perde-modelleri-32

Erkek bebek odası perdeleri konusunda kullanılacak olan perde aksesuarları da önemlidir. Araba konseptli ya da hayvan konseptli olan odalarda yine perde aksesuarı olarak bu figürlerden oluşmalıdır. Önemli olan renklerin ve figürün uyumunun tam olarak sağlanmasıdır. Ayrıca çocuk odası perdeleri kapsamında halkalar, ipli perde modelleri, kumaştan tasarlanmış olan perde modelleri de kullanılabilir. Bu tarz modeller kesinlikle rüstik perde takma ürünleri ile kullanılmalıdır. Bu ürünlerin kullanımı için takılan rustiklerde minik hayvancıklar da aksesuar olarak kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz