Balkon perde modelleri arasında kullanışlı olan Fransız perde modelleri ile çok zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz. Yazımızın devamında Fransız balkon perde modelleriyle ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fransız Modelleri

59-1Pencere yapısı, perde tasarımları için önemli etkenler arasında olmakla birlikte perde tasarımı ve modeli için de önemlidir. Özellikle de Fransız balkonlar için tasarlanan perde modelleriyle şık bir görünüm yaratabilirsiniz.

Döşemeye kadar inebilen ve kapı gibi açılan, önü korkuluklu pencereler olarak bilinen Fransız balkonlar için aynı özellikteki perde modelleri dikkat çekmektedir. Özellikle tül şeklinde tasarlanan Fransız perde modelleri ile balkonlarınızı süsleyebilirsiniz.

Açılır kanat ve tavan arasında yeterli pay olmayan pencerelerde bu perde modelleri kullanılamamaktadır. Daha çok yere kadar olan camlarda mobilya uyumunuza göre Fransız perde modelleri arasından tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Salonlar için de kullanabileceğiz bu perdelerin farklı renkleri ve desenli dantelli örnekleri de bulunuyor. Balkonlarınız için daha sade ve duvar ya da parkeler ile uyumlu tonlar tercih edilmelidir. Günümüzde ise daha çok kahverengi tonlarının kullanıldığını söyleyebiliriz.

59-2Öncü perde firmaları da bu modelleri çok farklı çeşitlikte üreterek, bayanların beğenisine sunmaktadır. Bu sayede tül perdeler ile desteklenebilen balkonlar için Fransız perde modelleri arasından tercih yapmakta zorlanabilirsiniz. Şu sıralar trend olarak kullanılan Fransız perdelerin yaşam alanlarınızdaki kullanım rahatlığı ve tercih edilebilirliği sayesinde çok cazibeli bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Fransız balkon perdesi için ayrıca ip perdeleri de tercih edebilirsiniz. Bu tür seçimleriniz yaparken perdenin boyu da bazen tartışma konusu olabilir. Yatak odanızı da süsleyebilecek bu ip perdeler ile gerçekten çok güzel bir görünüm yaratılabilmektedir.

Uzman perdeciler yerden 4 parmak yükseklikte kullanılan balkon perdelerinin daha estetik durduğunu belirtmektedir. Bu yüzden Fransız cam ya da balkon perdelerinizi az yüksekte kalacak şekilde yaptırmanızı önerebiliriz.

Tüm dünyada kendini kanıtlamış olan Fransız perdeleri ile balkonlarına ve farklı odalarına farklılık getirilebilir. Bu yüzden de son zamanların en çok sipariş alan ve kullanılan perdeleri olduğunu söylemek mümkün.

Dışarıdan, içerinin de görülmesini engellene dantel motifleri sayesinde bir evin olmazsa olmazı denilebilecek bir tarzda oluşturulan Fransız balkon perde modelleri sayesinde farklı alanlardaki pencerelerinizi için kullanım yapma şansına sahipsiniz. Bir evin en önemli dekorasyon ürünü olan perdelerinizin seçiminde bu detaylara dikkat etmeniz ve uzun ömürlü kullanabilmeniz için de belirli aralıklarla perde temizlik ve bakımlarının yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde perdeleriniz zamanla solacak ve yenisiyle değiştirme gereği duyabileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz