Güpürlü perdeler arasında önemli bir yeri olan Fransız güpürlü perdelerin kullanım alanları oldukça genişlemektedir. Bu yazımızda bu perde türleri ile ilgili detaylı bilgiler aktarıyor olacağız.

Güpürlü Perdeler

60-1İplik ya da ipekten yapılan geniş ilmeklerle dokunan bir dantel türü olan güpür, günümüzde Fransız güpürlü perde modelleri olarak kullanılmaktadır. Çok güzel ve zarif durduğu için günümüzde kullanım alanları artmaya devam etmektedir.

Kullanıldığı alana kattığı güzellikten dolayı giyim sektöründe de güpürlü danteller kullanılmaktadır. Özellikle de etek ve bluzlarda bu detaylar, bayanlara çok güzel bir görünüm kazandırıyor.

Tül perdeler arasında güpür perdelerin daha çok kullanıldığını da söylemek mümkün. Kullanım bakımından oldukça narin oldukları için bakımı düzenli yapılmadığında deforme olabilir. Uzun süreli kullanımlar için en az aylık olarak temizlenmesi şarttır.

Fransız güpür perde modelleri, pileleri uzun bir perdenin daha güzel bir görünüme kavuşturulması için kullanılır ve bu perdeler yere kadar uzanarak düşeylik hissi katmaktadır. Tüylü, sakallı, simli ya da sedefli modeller ile de kullanılabilmektedir. Halk arasında Fransız danteli olarak da bilindiği için Fransız tipi camlar ve balkonlarda da kullanılabilmektedir.

Günümüzdeki öncü perde firmaları da bu perdelere fazlasıyla yer vermektedir. uzun ve yere kadar uzanan camlara yapılabilen bu güpürlü perdeler ile çok farklı modellere de ulaşabilirsiniz.

Evinizdeki mobilyalara uyumlu bir şekilde kullanabileceğiniz ve daha çok salon ve yatak odasında etkili bir şekilde kullanılan bu perdelerin birbirinden farklı renk ve desenleriyle işlenmiş modelleri de bulunuyor. Bu tüller ayrıca kırışmaz ve dolayısıyla ütü gerektirmez. Birçok mağazada Fransız perde modellerinden herhangi birini görebilirsiniz.

Geniş ve uzun camlarda daha estetik durabilen bu ürünlerin rahat bir kullanımı bulunuyor. Montajı ise oldukça basittir. Yaşam alanlarınızda uzun ömürlü kullanım yapabileceğiniz Fransız perde modelleri arasından güpürlü perdeleri seçerek, evinizdeki zarafeti ortaya çıkarabilirsiniz.

Daha çok açık kahverengi tonlarından seçilen bu perdelerin duvar, parke ve mobilyalarla uyumlu olması durumda çok şık bir duruş özelliği ortaya çıkacaktır. Tül perdeler ile desteklediğiniz ise, güpür perdelerin görünümü bir kat daha güzel olacaktır.

Son zamanlarda evlerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir perde modeli olan güpürlü perdeler ile yaşam alanınızın daha sakin olmasını sağlayabilirsiniz. Dantel işlemeleriyle birlikte çok farklı desenler perde üzerine işlenerek uygun fiyatlarla sizlere sunulmaktadır. Fransızların dantel işlemeciliği konusundaki başarısı şimdilerde perdelere de yansıtılmakta ve kullanıcıları tarafından çok güzel bir yaşam alanı oluşturularak renk ve uyum faktörü birbirini tamamlamaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz