Fransız perdeleri arasında en çok tercih edilen model olan tül perdeler, bir ev dekorasyonunda vazgeçilmez dekoratif ürünler olarak kullanılmaya devam ediliyor.

Fransız Tül Perde hakkında

61-1Tül perdeler kullanım ve temizliği konusunda hassas davranılması gereken perdeler arasındadır. Birbirinden farklı Fransız tül perde modelleri de farklı dantel işlemeleriyle birlikte piyasadaki yerini korumaya devam etmektedir.

Bu perde modelleri organze, ip ve polyester gibi çok ince dokulu kumaşlarla tasarlanmaktadır. Klasik ve modern tüm mekânlarda da kullanılmaktadır. Farklı sistem ya da farklı perde modelleriyle de Fransız tül perdelerini kullanabilirsiniz.

Kumaş ve fon perdeler ile birlikte kullanılabilen bu perdeler; çubuklu ya da doğal katlamalı tüller olarak kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap verici özelliktedir. Ayrıca bu sayede de bir evdeki dekorasyonu tamamlamaktadır. Kullanılacak olan tülün cinsine ve dokusuna bağlı olarak farkı şekillerde modellendirilmektedir.

Modern uygulamalarda daha çok tercih edilen Fransız perde modelleri, tül seçiminde de yol gösterici olmaktadır. Keten, doğal ipek ya da doğal dokumalarla seçilen tüller, kumaş perde ile rahatlıkla uyum sağlar ve görüntü bütünlüğünü de korumaktadır. Zenginlik açısından tül boyunun yere kadar olması da önemlidir.

Fransız tül perde modellerinde yıkama uygulamaları da çok önemlidir. Bu anlamda;

  • Tüm perdelerde olduğu gibi Fransız tül perde modellerinde de temizliğine dikkat etmek önemlidir. Biraz maliyetli olan bu perdelerin kullanım ömrünü uzatmak sizlere de katkı sağlayacaktır. Elde ya da makineyle yıkama yapılması konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ediyoruz.
  • Yıl içerisinde 4 kez yıkanması gereken bu perdelerin kullanım alanlarında sigara içiliyor ya da sobalı evlerde kullanılıyorsa bu sayı 6 ya da 7’ye de çıkabilir.
  • Çamaşır makinesinde yıkanacak Fransız tül perdeleri için devir sayısı azaltılmalıdır.
  • Ağartıcı temizlik ürünleri kullanmak yerine, bu perdeler için özel üretilmiş temizlik ürünlerini kullanmanız gerekir.
  • Tül perdeler genel olarak ılık suda yıkanmalıdır. 30 derece sıcaklıkta yıkama işlemlerinin ardından kullanıma devam edilebilir.
  • Yıkama işleminden sonra ütüleme yapılmamalıdır. Bu durum perdelerin sararmasına neden olacaktır. Bu yüzden makineden sonra hemen kornişe asılmalıdır.

Fransız tül perde modelleri bu özelliklerine dikkat edildiği sürece çok uzun süre kullanılabilir. Özenle işlenmiş danteller sayesinde yaşam alanlarınızı süsleyen bu perdelerin kullanım alanı her geçen gün artmaktadır. Daha çok salon ve balkonlarda kullanılır.

Kişisel zevkinize göre tasarlayabileceğiniz perde modelleri arasında bulunan tül perdeler, mobilya ve duvar renk uyumuyla birlikte kombin edilebilir. Bu şekilde daha modern bir görünüm ortaya çıkacaktır. Dünya’da kabul görmüş bir perde türü olan Fransız perde modelleri ile evinizi rahatlıkla dekore edebilirsiniz.

Pencerelerinizin boyutuna göre ölçü alarak siparişlerinizi öncü perde firmaları ile yapabilir ve perdelerinizin kısa sürede sizlere ulaşmasını da sağlayabilirsiniz. Daha önce kullanılmamış Fransız perde modellerinin evinizde tercih ederek çok zarif bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Tül perdelerde öncü olan ve ülkemizde hemen hemen her evde bulunan Fransız tül perdeler, çok farklı modelleri ve dantel işlemeleriyle birlikte kullanıldığı alanı tamamlayıcı nitelikte tasarlanmıştır. Bu yüzden günümüz bayanlarının neredeyse tüm odalarda kullandığı perde modelleri arasında yerini almıştır. Kullanıldığı alana sakinlik katması bakımından tül perdeler arasındaki ilk tavsiyelerimizden biridir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz