Fuşya perde modelleri ortama neşe ve ışıltı katacak olan bir aksesuardır. Rengin parıltısı hem ortamı hem de insanları neşelendirir.

Fuşya Rengi Perde Modelleri

Tül, fon, stor ve zebra perde modelleri odaları fazlasıyla değiştirebilen tekstil aksesuarları içinde yer almaktadır. Perdesi olmayan odaların tamamlanmamış bir dekorasyona sahip olduğunu fark ederiz. Yani ev dekorasyonda ve ofis dekorasyonunda perde önemli olan bir ayrıntıdır. Bir odada bulunan mobilya, halı ve zemin döşemesi perde seçiminde etkili olan unsurların içinde yer almaktadır. Mobilya ile perde seçimleri arasında uyumsuz olan durumlara düşmemek adına belli başlı detaylara ve ipuçlarına dikkat etmek gerekmektedir. Odalarınızda, ofislerinizde ya da mutfaklarınızda fuşya rengi perde seçimlerinde duvar, zemin, halı ve mobilya seçimi yaptıktan sonra tasarlamak gerekir. Mobilya ile perde uyumu denildiği zaman yapılan en büyük hata ikisinin de aynı renk olmasına dikkat etmektir. Fuşya rengi mobilya ile kullanılacak olan fuşya rengi perde modelleri yavan ve sıkıcı olan ortamların yaratılmasına olanak sağlar. Ayrıca aynı tonu yakalamak oldukça zor olan bir seçim olacaktır. Hem sıkıcılıktan hem de yavanlıktan kurtulmak adına yapılacak olan fuşya tül perde modelleri tasarımlarını en detaylı şekilde tercih etmek gerekmektedir.

fusya-fon-perde-1

fusya-fon-perde-3

fusya-fon-perde-4

fusya-fon-perde-5

Mobilya İle Perde Seçimi

Oturma odaları ve salonlar için seçilecek olan fuşya tül perde modelleri konusunda mobilya renginin birkaç ton farklı rengini seçmek en doğru seçim olacaktır. Fuşya duvarlar, fuşya koltuklar ve fuşya aksesuarlar ile kullanılacak olan perde modellerinin kesinlikle birkaç ton koyusu ya da birkaç ton açığı seçilmelidir. Mobilyalar ile uyumlu olan fuşya perde modellerinin diğer bir yolu da desenli olan koltukların içinde bulunan fuşya renginde olan bir ton seçmek gerekmektedir. Buna dikkat edildiğinde salonlarda ve yatak odalarında bütünlük yakalamak mümkündür ve şık bir görüntü elde etmek mümkün hale gelir. Ayrıca aynı şekilde ufak tefek olan tablo ve aksesuarlar ile odaları tamamlamak mümkün hale gelecektir.

fusya-fon-perde-6

fusya-fon-perde-7

fusya-fon-perde-8

fusya-fon-perde-11

Odalarda kullanılan desenli mobilyaların deseni ile uyum sağlamak adına düz renk olan fuşya fon perde ya da fuşya tül perde modelleri kullanılması gerekmektedir. Küçük ve alçak tavanlı olan odalarda da düz perde modelleri dekorasyonu tamamlayacak olan en önemli olan unsurudur. Ayrıca fuşya rengi perde modelleri konusunda önemli olan bir detay da aynı renk olan paletinden renk kullanmak yerine odada bulunan mobilya ve aksesuarlar ile konsantre olabilecek perde seçimi yapmaktır. Fuşya rengi tül perde modelleri ile beyaz, siyah ve bej gibi renkler kullanmak ahenk yakalamak adına kullanılabilir. Fuşya renkli perdelerin mobilyada kullanılmış olan kumaş ile de uyumlu olması gerekir.  Örneğin; kadife mobilyalar ile keten perde kullanımı hiç hoş olmayan görüntülerin ortaya çıkmasını sağlar ve odaların dekorasyon ile alakalı olan dengesini bozar. Eğer odanızda saten olan koltuklar mevcut ise perdelerde parlaklık olması ortamının uyumlu olmasına olanak sağlayacak ve göze hoş görüntüler ortaya çıkacaktır.

fusya-fon-perde-12

fusya-fon-perde-13

fusya-fon-perde-14

fusya-fon-perde-15

fusya-fon-perde-16

fusya-fon-perde-17

fusya-fon-perde-18

Mutfaklarda kullanılacak olan perde modelleri ile kullanılacak olan aksesuarların uygun bir desen ve model olması gerekir. Bu uyum ortamların daha ahenkli, şık, şirin ve zarif olmasına da olanak sağlamaktadır.  Fuşya ortama neşe katacak olan renklerin içinde yer alır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz