Gen odası perdeleri modellerinde erkek ve kız odalarınıntüm detaylarının göz önünde bulundurulması gerekir.

Genç Erkek ve Kızlar İçin Perde Modelleri

Tasarımcılar özellikle genç erkek ve genç kızların odaları için farklı perde modelleri tasarlayarak gözde modeller ortaya çıkartmaktadır. Gençler odalarını oluşturacak olan ve dekorasyon konusunda destek verecek olan her türlü aksesuarın en güzel modele sahip olmasını ister. Zaten gen odası için kullanılacak olan perdeler görsel açıdan uyumlu alanlar yaratırken fonksiyonel açıdan da kullanışlı olmalıdır. Genç kız ve genç erkek odaları için kullanılacak olan tül perdeleri modelleri dışında fon, zebra ve stor çeşitleri de tasarlanmaktadır. Salon, mutfak ve yatak odasında olduğu gibi genç odası perdesi modelleri de hoş, uyumlu, dekorasyona yakışan ve ahenkli ortamlar ortaya çıkartmalıdır. Kullanılacak olan genç oda perdesi modelleri odada bulunan mobilyaya, halı ve aksesuara da uyumlu olmalıdır. Renkli perdelerin kullanılacağı bu oda da renk geçişlerinin renk paletine uygun olması gerekir. Renk geçişlerine uygun olan 2012, 2013, 2014, 2015 ve 2016 genç odası perdesi modelleri seçimi için detaylı düşünmek ve ayrıntılara önem vermek gerekir.

genc-oda-perdesi-1

genc-oda-perdesi-2Genç odası perde seçiminde erkek ve kız odalarında farklı seçimler kullanmak gerekir. Erkek odaları için;

Erkek genç odası perde modelleri konusunda pencere kullanılacak olan çeşitlerin hafif olmasına ve içeriye ağırlık vermemesine dikkat edilmelidir. Erkek odalarında kullanılacak olan perdeler için duvar rengine ve duvar kâğıdına dikkat etmek gerekir. Mavi ve yeşil ile dekore edilmiş olan bir erkek odasında sarı ile beyaz uyumu bir arada olan modeller arasından seçim yapılması gerekir. Futbol ile alakalı olarak dekore edilmiş olan bir odada mavi ve bordo yoğunluğu mevcut ise erkek genç odası perde modelleri konusunda açık mavi perde seçimi yapılmalıdır.

genc-oda-perdesi-3

genc-oda-perdesi-4

genc-oda-perdesi-5

genc-oda-perdesi-6

genc-oda-perdesi-7

genc-oda-perdesi-8

genc-oda-perdesi-9

Erkek genç odası perde modelleri ile beraber kullanılacak olan avizeler de ışıklandırma ve aydınlatma anlamında kesinlikle en üst düzeyde olmalıdır. Seçilecek olan avize modellerinin erkeksi dokular içermesi ve odanın konseptine tam anlamı ile uyması gerekir.

genc-oda-perdesi-10

genc-oda-perdesi-11

genc-oda-perdesi-12

genc-oda-perdesi-13

genc-oda-perdesi-14

genc-oda-perdesi-15

genc-oda-perdesi-16

genc-oda-perdesi-17

genc-oda-perdesi-18

genc-oda-perdesi-19

Genç Kız Odaları

Kız odalarında kullanılacak olan perde modellerinin romantizme, duygusallığa, zarifliğe ve inceliğe uygun olması gerekir. Burada önemli olan odanın dekorasyonun açık ve uçucu renklerden oluşmasıdır. Bu renklere uygun olan genç odası perdeleri kızların ergenlik dönemleri kolay ve basit şekilde atlatmalarına da yardımcı olacaktır. Psikologlarda ergenlik döneminde kullanılan renklerin gençler için büyük bir önem taşıdığını söylemektedir.

genc-oda-perdesi-20

genc-oda-perdesi-21

genc-oda-perdesi-22

genc-oda-perdesi-23

genc-oda-perdesi-24

genc-oda-perdesi-25

Gen odası perdeleri kapsamında kızların odasında kullanılacak olan modeller genelde açık renk olması tercih edilir. Fon perde modellerinde koyu renkli olan modeller tercih edilmelidir. Genç kız odası perde modelleri için tafta, organze, venil, pamuk ve polyester perde çeşitleri tercih edilebilir. Genç kız odaları genel anlamda açık renklerden oluşur. İçerisinde kullanılan tekstil ürünleri ve aksesuarlar ise koyu renkli seçilmelidir. Açık mavi ve beyaz duvar boyasına sahip olan bir oda da koyu mor renkli perde seçimleri ve yatak örtüsü seçimleri tercih edilmelidir. Genel anlamda açık pembe yoğunluğu olan bir odada beyaz genç odası perdesi modelleri tercih edilmelidir.

genc-oda-perdesi-26

genc-oda-perdesi-27

genc-oda-perdesi-28

genc-oda-perdesi-29

genc-oda-perdesi-30

genc-oda-perdesi-31

genc-oda-perdesi-32

genc-oda-perdesi-33

genc-oda-perdesi-34

genc-oda-perdesi-35

genc-oda-perdesi-36

genc-oda-perdesi-37

Genç odası perde modelleri konusunda yapılacak olan seçimlerde rustik, halka ve demir gibi aksesuarlar kullanılabilir. Özellikle kız odalarına uygunluk sağlayacak olan fon perde kullanımı önemli olan bir detaydır. Pencere de kullanılacak olan tül, zebra ya da stor modellerinin kenar kısımlarına kullanılacak olan fonlar geometrik desenli, çiçekli ve baskı detaylı tercih edilmelidir. Fon perde modelleri odada vurgu yapacak olan en önemli detaydır.

genc-oda-perdesi-38

genc-oda-perdesi-39

genc-oda-perdesi-40

genc-oda-perdesi-41

genc-oda-perdesi-42

genc-oda-perdesi-43

genc-oda-perdesi-44

genc-oda-perdesi-45

genc-oda-perdesi-46
Genç odası perde modelleri için tek renk yoğunluğu ile dekorasyon yapmak isteyen kişiler tül avize ve aksesuar konusunda yoğunluk yaratacağı rengin dışında seçim yapması gerekir. Önemli olan bunların farklı renklere ve dokulara sahip olmasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz