Gri perde modellerinin mor,lila, sarı gibi renkli tonlar ile kullanılması rengin var olan kasvetli havasının ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Gri Fon Perde Modelleri

Gri perde modelleri renginden kaynaklı olarak depresyon ve sıkıntı yaratacak olan renklerin içinde olduğu düşünülür. Bu algıyı önlemek adına gri fon perde modelleri ve tül perde modellerinin kullanımında mobilya ve aksesuarlar ile renklendirme yapılmalıdır. Bu renklendirme ile karamsarlık yaratılan ortamlarda şıklık ve zarafet meydan gelir. Gri perde modelleri farklı olan tonları ile en temek renkler ile de kombine edilebilme özelliğine sahiptir. Gri perde modelleri mor, lila, bordo gibi renkler ile kolay şekilde kombine edilebilir ve bu renkler ile uyumlu olan en güzel renkler içinde yer alır. Gri perde modelleri renklerinin tonuna göre ışığı en üst düzeyde ortama yansıtır ve yine ışığın odaya girmesini gri fon perde modelleri en üst düzeyde keser. Renk uzmanlarına göre gri renk çok yönlü olan bir renktir ama bu rengi farklı renkler ile ortam içinde kullanmak gerekir. Güçlü tonlar ile kombine edilecek olan gri dekorasyon şekline göre farklı nüanslar ile karşımıza çıkabilir.

gri-fon-perde-modelleri-1

gri-fon-perde-modelleri-2

gri-fon-perde-modelleri-3

gri-fon-perde-modelleri-4

Gri perde modelleri konusunda dikkat edilmesi gereken noktalar arasında;

  • Gri perde modelleri beyaz mobilyalar, dekoratif mobilyalar ve güçlü olan mobilya renkleri ile kullanmak gerekir.
  • Gri tül perde ve gri stor perde modelleri kesinlikle parlak ve pürüzsüz olan duvarlar ile desteklenmelidir.
  • Gri zebra perde ve gri fon perde modelleri ile kullanılacak olan renklerin vurgu yapma özelliği bulunmalıdır.
  • Gri soğuk renkler içinde yer aldığı için kullanılacak olan diğer renkler ile ortamının aydınlığı sağlanmalı ve konforu kesinlikle desteklenmelidir.
  • Gri perde modelleri fonlarda ve tüllerde kullanılacak olan boncuklar ile desteklenebilir.

gri-fon-perde-modelleri-4

gri-fon-perde-modelleri-6

gri-fon-perde-modelleri-7

gri-fon-perde-modelleri-8

gri-fon-perde-modelleri-9

gri-fon-perde-modelleri-10

Gri perde modelleri kullanıldığı zaman tavan dekorasyonu ve ışıklandırma önemli bir yere sahip olur. Özellikle spot lambalara sahip olan tavan dekorasyonu ile gri perde modelleri kullanılabilir. Spot ışıklar ortamın aydınlatmasını en üst seviyede sağlayacağı için grinin kasvetini tamamen ortadan kaldıracaktır. Gri perde modellerinde kullanılmış olan kumaşlar ile yastıklar, örtüler ve bunlara uygun olan aksesuarlarda kullanılmalıdır. Bu ortamın daha dikkat çekici bir hal almasına olanak sağlayacaktır.

gri-fon-perde-modelleri-11

gri-fon-perde-modelleri-12

gri-fon-perde-modelleri-13

gri-fon-perde-modelleri-14

Gri tül perde modelleri ve gri zebra perde modelleri ile dekoratif olan şişler, metal destekli olan sandalyedeler, peçetelikler, griye uygun olan masa örtüleri, tablolar ve farklı aksesuarları kullanmak ortamının dekorasyonu sağlamak adına gerekli olan detaylar içinde yer alır. Mobilyanın ise renk düzeni içinde olmasını sağlamak gerekmektedir.

gri-fon-perde-modelleri-15

gri-fon-perde-modelleri-16

gri-fon-perde-modelleri-17

gri-fon-perde-modelleri-18

gri-fon-perde-modelleri-19

gri-fon-perde-modelleri-20

gri-fon-perde-modelleri-21

gri-fon-perde-modelleri-22

gri-fon-perde-modelleri-23

gri-fon-perde-modelleri-24

gri-fon-perde-modelleri-25

gri-fon-perde-modelleri-26

gri-fon-perde-modelleri-27

Yatak odalarında kullanılacak olan gri tül perde modelleri ve gri fon perde modelleri konusunda duvar renkleri de büyük önem taşır. Ayrıca gri bir odada kullanılacak olan mor, yeşil, sarı, lila ve siyah gibi tonlar ortamın renklenmesine de olanak sağlayacaktır.

gri-fon-perde-modelleri-28

gri-fon-perde-modelleri-29

gri-fon-perde-modelleri-30

Gri fon perde ve gri perde modellerinin yatak odalarında bej tonları ile kombinlemesi ortamının en güzel şekilde aydınlanmasına olanak sağlayacaktır. Ayrıca bu tarz dekorasyonlar ışıklandırma ile kesinlikle desteklenmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz