Gri koltuk takımına uygun olan perde modelleri konusunda odanın genel dekorasyon tarzı göz önüne alınır.

Gri Koltuklara Uygun Perdeler

Gri koltuk takımına uygun perde modelleri konusunda kullanılabilecek olan birçok model ve seçenek bulunmaktadır. Koltukların renginin yanı sıra aksesuar seçimi ve duvar boyası rengi de perdelerin modellerini ve rengini etkileyen unsur içinde yer almaktadır. Gri koltuklara uygun perde modelleri konusunda beyaz, açık bej ve krem kullanımı yapılabilir. Gri koltuk denildiğinden tek bir renk tonundan bahsedilmediğini bilmek gerekir. Açık veya koyu olarak bilinen birçok gri tonu bulunur.  Gri koltuk seçimlerinde salonların büyüklüğü, küçüklüğü, aydınlık olması ve aydınlık olmaması önemlidir. Salonlar küçük ve karanlık şekilde ise gri koltuk seçimlerinde açık tonları tercih etmek ferah bir ortamın yaratılmasını sağlar. Bu tarz küçük ve karanlık olan yaşam alanlarında açık zemin üstüne renkli ve desenli olan perdelerde kullanılabilir. Bu tarz odalarda önemli olan uygun olan modellerin detaylar düşünülerek seçilmesidir. Büyük ve aydınlık olan odalarda ise kullanılacak olan gri renkli açık ya da koyu mobilyalar ile uygun olan renkte birçok perde modeli kolayca kullanılabilir.

gri-koltuklara-ne-renk-perde-1

Gri Renge Uygun Perdeler

Gri renkli koltuklar yastıklar ve zemin döşemesi ile neşelendirilmelidir. Bu neşeye katkı sağlayacak olan tekstil ürünleri içinde perdeler de yer alır. Gri koltuklara hangi, renk perde derseniz krem, gri ve toprak renkleri uygun olacaktır. Bu renkler tek bir kumaş üzerinde birleştirilerek don şeklinde de kullanılabilir. Gri koltuklara uygun perde modelleri kapsamında fon kullanımı renkli yapılmışsa tül yerine stor kullanımı yapılabilir. Stor kullanımında önemli olan düz rengin kullanılmasıdır.

gri-koltuklara-ne-renk-perde-2

Grinin ihtişamı açıklı ve koyulu şekilde tüm odada kaplı şekilde ise gri koltuklara uygun perde modelleri yine gri tonlarda ve kendinden desenli şekilde seçilmelidir. Önemli olan perdenin ortamı boğmaması ve sırıtmamasıdır.

gri-koltuklara-ne-renk-perde-3

Gri renk klasik olan yemek odaları ve salonların vazgeçilmez olan rengidir. Gri koltuklara uygun perde modelleri kapsamında klasik olan mekânlarda düz gri fon perdeler tercih edilmelidir. Bu perdeler yine klasik olan rustikler ile tasarlanabilir.

gri-koltuklara-ne-renk-perde-4

Gri koltuk takımına uygun perde modelleri ve duvar boyası için en uygun renk pembedir. Pembe açık tonlarda tercih edilmelidir. Gri ile yoğun pembe kullanımı ortamın boğulmasına sebep olur. Bundan dolayı duvarlarda gri ile pembe karışımlı olan duvar kâğıtları tercih edilirken perdelerde düz renk seçim yapılabilir. Gri koltuklarınız klasik modellerden oluşmuyorsa kullanılacak olan perde modelleri için rustik ya da halkalı modeller tercih edilebilir. Fon olarak kullanılacak olan pembe perdelerin iç kısmına beyaz düz ve sade tül tercih edilmelidir.

gri-koltuklara-ne-renk-perde-5

Klasik ve düz bir renk ile sade ortamlar yaratmak adına kullanılan gri renkli koltuklara sahip olan odalarda yine koltukların bir ton koyusu olan perdeler tercih edilebilir. Bu tarz odalarda duvarlarda düz boya kullanmak yerine desenli duvar kâğıdı seçimi yapılmalıdır. Duvar kâğıdı hem perdelerin hem de koltukların vurgulanmasını sağlar.

gri-koltuklara-ne-renk-perde-6

gri-koltuklara-ne-renk-perde-7

Açık gri koltuk takımları ile uyum sağlayacak olan en güzel perde rengi açık pudradır. Gri koltuk takımına uygun fon perde kapsamında kullanılacak olan pudra rengi için düz beyaz tül tercih edilmelidir. Ayrıca hem perdeler hem de odanın geneli aksesuar ile desteklenmelidir.

gri-koltuklara-ne-renk-perde-8

gri-koltuklara-ne-renk-perde-9

gri-koltuklara-ne-renk-perde-10

gri-koltuklara-ne-renk-perde-11

Geniş ve yemek odalarının bir olduğu odalarda gri koltuk takımına uygun fon perde kapsamında düz modeller tercih edilmelidir. Bu tarz odalarda önemli olan perdelerin desene sahip olmamasıdır. Bu sayede ortam mobilyalara rağmen daha ferah ve aydınlık gözükecektir.

gri-koltuklara-ne-renk-perde-12

Klasik olan gri koltuk takımına uygun perde modelleri kapsamında kullanılacak olan modellerinde klasik çizgilere sahip olması önemlidir. Burada önemli olan düz fon kullanmak yerine modelli fonları tercih etmektir. Ayrıca klasik odalarda altın rengi kullanımı aksesuar ve avizler de yapılmalıdır.

gri-koltuklara-ne-renk-perde-13

Gri koltuk takımına uygun perdeler kapsamında en uygun renkler arasında siyah ve beyaz yer alır. Siyah ve beyazı orantılı kullanmak adına zebra modelli perdeler tercih edilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz