Gülkurusu perde modelleri konusunda duvar rengine, mobilya rengine, halıya ve evde bulunan aksesuarlara dikkat etmek gerekir.

Gül Kurusu Perde Modelleri

Evlerde kullanılacak olan perde ev dekorasyonu tamamlayan en önemli olan aksesuarların içinde yer almaktadır. Perdesiz olan iç mekânlar gözümüze çıplak gelecektir. Özellikle ev dekorasyonuna göre seçim yapmak, camları giydirmek zor gelebilir. Bunun için ev dekorasyonun kullanılan renkler her daim göz önüne alınmalıdır. Gülkurusu perde modelleri konusunda da ilk olarak duvar rengine bakılması sonrasında mobilya rengine dikkat edilmesi gerekir. Bu kriterlere bakarak gülkurusu perde modelleri için kumaş ve ton seçimi yapmak işinizi kolaylaştıracaktır. Gülkurusu fon perde modelleri özellikle yatak odalarına fazla ışığın girmesini engeller. Bu ışığın direk olarak yansımaması adına kesinlikle kalın olan kumaş türleri tercih edilmelidir ama buradaki amaç gün ışığından daha fazla yararlanmak ise açık renkli olan ve ince olan modellerden arasından seçim yapmak gerekir. Gülkurusu rengi zebra ve stor perdeler genelde mutfak ve oturma odaları için ideal olan seçimler arasında yer alır. Bu renklerde seçeceğiniz zebra ve storlar için kullanılacak olan fon perdelerde renk seçimi uyumlu olan renk kartelasından seçilmelidir. Renk kartelarında renklerin geçişlerini ve diğer renkler ile arasındaki uyumu görebilir ve dekorasyonlarınızı bu geçişler ile tasarlayabilirsiniz.

gul-kurusu-fon-perde-1

gul-kurusu-fon-perde-2

gul-kurusu-fon-perde-3

gul-kurusu-fon-perde-4

gul-kurusu-fon-perde-5

gul-kurusu-fon-perde-6

gul-kurusu-fon-perde-7

gul-kurusu-fon-perde-8

gul-kurusu-fon-perde-9

gul-kurusu-fon-perde-10

gul-kurusu-fon-perde-11

Modern bir şekilde dekore edilmiş olan odalarda gülkurusu stor perde ve gülkurusu zebra perde modelleri geometrik desenli ya da çizgili şekilde seçilebilir. Gülkurusu perde modelleri içinde yer alan katlamalı ve kendinden desenli olan modellerin bol aksesuarlı ve renkli olan alanlarda kullanılması uygundur. Bu tarz alanların geniş olması gerekir. Küçük alanlar için çok desen uygun olmayacaktır. Geniş alanlarda kullanılan kendinden desenli gülkurusu tül perde ve gülkurusu stor perde modelleri odaya sadeliğin gelmesini sağlar. Klasik tarzda döşenmiş olan salonlarda ya da yatak odalarında ise parlak, ipek ve organze olan tüller kullanılır. Tüllerin yere kadar uzanması, toplanabilir fon perdelere sahip olması gerekir. Bu detaylar odanın sadeliğe kavuşmasına olanak sağlayacaktır.

gul-kurusu-fon-perde-12

gul-kurusu-fon-perde-13

gul-kurusu-fon-perde-14

gul-kurusu-fon-perde-15

gul-kurusu-fon-perde-16?itok=QoLTAL4G

gul-kurusu-fon-perde-17

gul-kurusu-fon-perde-18

gul-kurusu-fon-perde-19

gul-kurusu-fon-perde-20

gul-kurusu-fon-perde-21

gul-kurusu-fon-perde-22?itok=vTdKsQYv

Mutfak perdeleri ile salon perdeleri kesinlikle aynı olan özellikleri taşımamalıdır. Bu alanlarda kullanılacak olan gülkurusu perde modelleri daha kolay ve daha çabuk kirlenir. Bu alanlar için gülkurusu zebra perde, stor perde, katlamalı perde, ahşap perde ve kumaş perde tercih etmeniz gerekmektedir. Burada önemli olan kumaşların kolay ve basit şekilde yıkanma özelliğine ve kir tutmama özelliğine sahip olmasıdır. Çocuk odaları için ise gülkurusu perde modelleri renkli olan diğer tonlar ile harmanlanmalıdır. Ayrıca çocuk odalarında ve yatak odaların kullanılacak olan perde modelleri yatak örtüsü ile eşleştirilmeli ve ortaya estetik olan görüntüler çıkartılmalıdır.

 

gul-kurusu-fon-perde-23

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQMJde47pXS_9Ii1ndXGnq3CPHRt9d38GkKimDVRbASS5QrfHMB

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQBcVyBCIPaiCKjRhZc9WG34i2iSiP7ZYIwvOUcQiz8imaSbObSjQ

gul-kurusu-fon-perde-24

gul-kurusu-fon-perde-25

Gülkurusu perde modelleri büyük ve geniş olan pencereler de kullanılacak ise yere kadar uzanan modeller tercih edilmeli, küçük olan pencerelerde kullanılacaksa kısa ve sade olan modeller tercih edilmelidir. Pencereler küçük ve dar ise rüstik ve korniş gibi perde taşıma için tasarlanmış olan ürünler kullanılır. Bu tarz ürünler pencerelerin daha derin ve geniş görünmesine olanak sağlar. Cumbalı olan özel tarzdaki pencere modellerinde pencerenin güzelliğini örtecek ya da tamamen bastıracak olan desenli, süslü ya da boncuklu modeller tercih edilmemelidir. Cumbalı pencerelerde kadife ya da tül kullanımı yapılabilir. Odalarınıza şıklık, zarafet ve ahenk katmak adına kesinlikle tüm detaylara dikkat edilmelidir. Yapılan araştırma sonucunda ortaya çıkan detayları tekrar tekrara incelemek sizlerin uyumu yakalamanızı sağlayacaktır. Aksi olan durumlarda evdeki mobilya, halı ve aksesuara özen gösterilmiş ama perdeye gösterilmemiş olan detaylar hemen fark edilir ve hoş olmayan dekorasyon görüntüleri ortaya çıkar.

gul-kurusu-fon-perde-26

gul-kurusu-fon-perde-27

gul-kurusu-fon-perde-28

gul-kurusu-fon-perde-29

gul-kurusu-fon-perde-30?template=generic

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz