Ana Sayfa Perde Fiyatı Hesaplama Makinesi

Perde Fiyatı Hesaplama Makinesi

Farklı Perde Çeşitlerin Yaklaşık Fiyatı Hesaplayınız

Perdeleri evlerimize göre ayarlamak için bilinmesi gereken birkaç konu vardır. Bunların başında perde boyu hesaplama geliyor.

Perde Hesaplama

Günümüzde perdeleri hazır almak yüksek maliyetlere neden oluyor. Bu yüzden hanımlar yeni çözümler arıyorlar. Burada iş başa düşüyor ve alıyoruz elimize kâğıt kalem ölçüm yapıyoruz.

Zebra perdelerde ölçümleri pencere boylarına tam olarak, arttırma yapmadan ölçüyoruz. Örneğin; elimizde bir metre eni bir buçuk metrede boyu olan bir pencere olsa kumaşımızı da bir metreye bir buçuk metre olarak istiyoruz.

Stor perdelerde ise biraz daha farklı bir yol izliyoruz. Stor perdeler de onluk tamamlama denilen bir yöntem kullanılır. Mesela penceremizin ölçüleri en bir metre otuz santim boy ise bir metre yetmis sekiz santim olsun. Eni için birbuçuk metre boyu için ise iki metre kumaş istiyoruz.

Tül perdelerde pile hesaplamaları da yapmak gerekir. Pile hesaplamaları için bir kaç tane formül kullanılabilir. Bu seçim tamamen istediğiniz pile sıklığına göre değişir. En seyrek pile görünümü için perdenin boyunu iki ile çarpip yirmi santim de kenar boyu ekliyoruz. Bu yöntemle sıklığına göre hesap yapabiliriz.

Perde Fiyatı Hesaplama

En önemli sorunlardan biri de perde fiyatlarıdır. Bu konuda da iyi bir araştırma yapmak gerekir. Günümüzde oluşan genel bir yargı ise fiyatı ne kadar yüksek olursa kalitesi okadar iyi olur yönünde.

Aslında küçük işçiliklerle çok hoş perdeler elde ediliyor. Bu yüzden iyi bir piyasa araştırması ile bütçenize uygun güzel perdeler bulabilirsiniz.

Çeşitli sitelerde en boy ve pile sıklığı yazılarak fiyat listeleri oluşturulabiliyor. Kumaş fiyatlarına ek olarak stor perde montaj fiyatlarıda eklemek gerekir.

Tül Perde Hesaplama

Eviniz yada ofisiniz için tül perde istiyorsanız en kolay nasıl ölçü alabilirsiniz? Tül perde hesaplamalarında en olarak korniş eni göz önünde bulundurulmalıdır.

Özellikle de duvardan duvara tül isteyen bayanlar korniş boyunu hesaplayıp üstünede pile sıklığını eklemek gereklidir.

Desenli modellerde pileleri aralıklı tutarak desenlerin daha hoş görünmesini sağlayabiliriz. Pile hesaplarken yüzde yüz pile istiyorsak perdenin eni ile ikibuçuğu çarpıp yirmi santimde kenar payı eklemeliyiz.

Daha sık pile istersek desenli değilse perdemiz ise perdenin eni ile üçü çarpıp yine yirmi santim kenar payı eklemeliyiz.

Son zamanlarda moda olan amerikan pile isteyen hanimlar, perdenizin eni ile üçbuçuğu çarpın ve yirmi santim kenar payı ekleyin.

Tül perdelerde boy hesabı için tavandan yere kadar ölçüyoruz. Eğer salaş bir görüntü elde etmek istersek tavandan yere kadar aldığımız değere on beş santim eklememiz yeterli olucaktir.

Klasik görünümden hoşlanan bayanlar tavandan yere kadar ölçüp üç santim eksiltmeniz yeterli olur.