En güzel dekorasyon örnekleri oluşturmak için iki renk fon perde modelleri ile yeni bir tarz oluşturmak mümkün. Kruvaze, zebra ya da tül perdeleriniz için yapac

Muhteşem İki Renk Fon Perde Modelleri

Dekorasyon denilince öncelik olarak seçim kaidelerine göre hareket etmek gerekiyor, bunun için kontrast ve uyumu yakalamak iç mekanların cazibesini artırmak için oldukça önemli kozdur. Hem eşyalar ile uyum hem de odanın daha geniş ve ferah görünmesi için iki renk fon perde seçiminde bulunabilirsiniz. Doğru renk seçimi ile odanızda festival havası yaratmak kısa bir zamanınızı alırken, mobilya ve aksesuarlarınızı da daha belirgin şekilde açığa çıkaracaktır.

iki-renk-fon-perde-1

İki rengin birbirine harmanlanması bir takım ilkelere bağlıdır. Odadaki ana hakim renk, perdelerinde düzen içinde olmasını sağlar, bu nedenle duvarlarınıza ve halınıza uygun tonları yakalayabilirsiniz. Aynı yakın renk tonlarında seçim yapabileceğiniz gibi, parlak ya da pastel ton perdelerle de dengeyi sağlayabilirsiniz.

iki-renk-fon-perde-2

Gri kombinasyonunda bej renklerin katkısı, bu odada sakinliği sergilerken, hafif sarı ilavesi ile neşeli bir imaj çizilmiş. Stil ve uyum yakalanmış, konfor ve estetik asla unutulmamış.

iki-renk-fon-perde-3

Oturma odalarında ciddiyet ve rahatlık içiçe olmalı, bu nedenle tüm ailenin bir arada olacağı göz önüne alındığında şıklığı siyah ve beyaz perdelerde bulabiliriz. Salonlarda, mutfaklarda ve çocuk odalarında da aynı ruh halini yakalamak için iki renk perde modelleri evinize de tarz katacaktır. Grinin egemen olduğu bir odada gir ile mavi veya gri ile mor tam bir kombinasyon yaratacak, daha lüks bir izlenim verecektir.

iki-renk-fon-perde-4

Çocuk odalarında genelde kız çocukları için pembe ile uyum veren her renk tercih edilebilir. Sarı ile lacivert, altın yeşili ya da lavanta üzerine kurulu farklı tarzlar yaratılabilir. Mutfak alanlarında ise önceliğin bu alanda yemek yaparken bu işleve uygun perde seçimi olması gerekir. Kısa olmasının avantajını iki renk kombini ile buluştururken, ocak yakınlarında kullanacağımız perdenin ise panjur tipinde olmasına dikkat edebiliriz. Diğer odalarda iki renk kruvaze perde çeşitliliğini tüm evinize uygun tasarımlar ile zenginleştirebilirsiniz.

iki-renk-fon-perde-5

Oturma odalarında göz doldurmak kadar odanın da dolgun görünmesi bir takım kusurlarında kapanmasında perdeleri ön plana çıkarıyor. Özellikle iki renkli fon perdeler aynı kumaş olduğu takdirde daha hacimli ve gösterişli bir sunum yaratır. Odak olmuş perdelerde gölge olması da ahengi artıracaktır.

iki-renk-fon-perde-6

İki renkli kruvaze perde ya da zebra perdeyi nasıl uyumlu bir şekilde bir arada oluşturabilirim diyorsanız ve zıt renkler ile albeni oluşturmak istiyorsanız, siyah-beyaz, kırmızı-beyaz, fıstık yeşili-çikolata, kahverengi ve turkuaz arasında denge yakalayabilirsiniz. Eğer, odanız alçak tavan ise dikey renklerin birleşmesini sağlayın.

iki-renk-fon-perde-7

Kendi beceriniz ile de iki renkli tül perde modelleri ya da zebra perdeler dikebilirsiniz, temel beceri bunun için yeterlidir.

Sıcak bir ortam için aydınlatma ile bütünlük sağlamış bu perdeler, evin içinde huzuru temsil ediyor.

iki-renk-fon-perde-8

Parlak perdeler, avize ile olduğu kadar tonları ile mobilyalarla da uyum gösteriyor.

iki-renk-fon-perde-9

Katlaması ile zengin ve şık bir ortam yaratan bu iki renkli perde modelleri muhteşem.

iki-renk-fon-perde-10

Koyu renk perdelerin mobilya ile ahengi odaya ciddiyet kazandırıyor.

iki-renk-fon-perde-11

Zıt renklere örnek bir dekorasyon.

iki-renk-fon-perde-12

Açık renk pencereye daha yakın duruşu ile ferahlığı, koyu renk ise dikkatleri toplamak için ideal bütünlük sağlamış.

iki-renk-fon-perde-13

Gölgelerin açık renk perdede toplanması bu küçük alanın boğulmasını engellemiş.

iki-renk-fon-perde-14

Mobilyalar ile uyumu yakalamış kahve tonundaki bu perdeler, şirin bir hava vermiş.

iki-renk-fon-perde-15

Oda tamamen iki renge bölünmüş, fakat gözleri yormayan bir özelliğe de sahip. Işık dengesine göre gayet başarılı bir seçim olmuş.

iki-renk-fon-perde-16

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz