İp tül perde modelleri konusunda ilk olarak odanızın, ofisinizin ya da kafenizin tarzını bilmeniz ve ona göre seçim yapmanız gerekir.

İp Tül Perde Seçimleri

Evlerin dekorasyonunu tamamlamaya yarayan perde çeşitleri arasında son dönemler farklı yapıları ile dikkat çeken ip perde modelleri sık şekilde kapılarda ve pencerelerde terci h edilmektedir. Tül ve ipli perdeler evlerinizin şıklığını ortaya çıkartacak olan ve odalarınızı vurgulayacak olan modellerden oluşmaktadır. İp tüller stüdyo dairelerde, küçük odalarda, mutfaklarda, restoranlarda veya kafelerde kullanılmak üzere tasarlanmaktadır. Bu perdeler ve birbirinden farklı modelleri hafiflik hissiyatı doğurmaktadır. İp tül perde modelleri farklı malzemeler kullanılarak bizlere sunulmaktadır. Son dönemlerde simli, parlak ve boncuklar ile süslenmiş olan modelleri oldukça popülerdir. Ayrıca ip tül perde modellerini metalar, kristaller ve taşlar ile harmanlanmış şekilde de bulmanız mümkündür. İp perde modellerini örgü şeklinde kullanabilir, yere kadar sarkıtabilir ya da belli bir düzeyde keserek kısaltılmış şekilde kullanabilirsiniz. Bu tarz perdeler için uygun olan pencereler, kapı ve bölünücekse olan alanlar perdenin takılması ile şıklıkları ve zariflikleri ile ilgi çekerler. Kafe ve restoranlarda ise alan bölme konusunda kullanılan ip tül perde modellerinin daha sade olanları tercih edilir. İp perde modellerinin renk skalası oldukça geniştir ve renk geçişleri oldukça mükemmel şekilde tasarlanır. Desenli, drapeli, gipürlü ve yalın modellerini de bulabilirsiniz.

ip-tuller-1

ip-tuller-2

ip-tuller-3

ip-tuller-4

ip-tuller-5

ip-tuller-6

ip-tuller-7

ip-tuller-8

ip-tuller-9

ip-tuller-10

ip-tuller-11

ip-tuller-12

Modellerine Göre İp Perdeler

ip-tuller-13

  • İp tül perde modelleri bir katı boncuklu bir katı ip olarak karşımıza çıkar. Bu tasarım perdeler tamamen dekoratif olarak kullanılmaktadır. Örneğin; inci, boncuk veya ahşap boncuk hattı görebilirsiniz. Özellikle alan bölmesi konusunda kullanılır.

ip-tuller-14

  • İp tül perdeler içinde yer alan diğer bir modelde tekstil iplerinden tasarlanan modellerdir. Bu model perdeler son derece kolay bir kullanım sağlar. Bu perdeleri kolay ve basit şekilde örgü modele çevirebilirsiniz. Sade görüntüleri ile dikkat çeken bu modeller spor salonlarda, oturma odalarında, mutfaklarda, ofislerde, yatak odalarında kullanılır.

ip-tuller-15

  • İp tül perdeler konusunda tasarlanan modeller içinde sık şekilde kullanılan çift katlı modellerdir. Bu modelde ana rengin geçişleri alt kısımda kullanılır. Ayrıca ip tül perde kapsamında bu modelde boncuk geçişlerini görmek de mümkündür. Oldukça şık bir ve hoş bir ortama katkı sağlayan dekoratif aksesuardır. Genelde çocuk odalarında bu tasarımın simli ve parlak modelleri tercih edilir. Mutfaklarda ise boncuk olan simsiz ve mat olan modelleri tercih edilir.

İç Mekân Kullanımında İp Perde

İç mekânlarda ipek tül perde ve ip tül perde modelleri farklı seçenekleri ile kullanılır. Örneğin; retto tarzında bir oturma odasına sahipseniz bu dekorasyona uygun olan parlak, siyah simli bir ip tül perde kullanımı yapabilirsiniz. Bu tasarımda önemli olan perdenin zemine kadar uzanmasıdır.

ip-tuller-16

ip-tuller-17

ip-tuller-18

Oturma odanız klasik çizgilere sahipse fon ile beraber ip tül perde kullanımını tercih etmelisiniz. Fon ile birlikte kullanılacak olan ip perdeler klasik bir çizgiye adım atmanıza olanak sağlar.

ip-tuller-19

Özellikle mutfaklarda kullanılacak olan ipli tül modelleri minimalist ve monokrom bir tarzı yansıtmalıdır. Sadeliği ve şıklığı ile dikkat çektiğinde bu tarzı kolay bir şekilde yakalayabilirsiniz. Ayrıca ip tül perde fiyatları oldukça uygun bir skalaya sahip olduğu için bu tarzı uygun bir bütçe ile oluşturabilirsiniz.

ip-tuller-20

Yatak odalarında kullanılacak olan ip tül perde modellerinin rahatlatıcı, samimi, romantik ve ferah bir ortam yaratmalıdır. Yatak odaları için kullanılacak olan renklere ve süslere dikkat etmek gerekmektedir.

İp Perdelerde Aksesuar

ip-tuller-21

ip-tuller-22

ip-tuller-23

İp tül perde modellerini bir arada tutmak, farklı bir görsel şölen oluşturmak, neşe katmak için çiçekler, hayvan figürleri ve yapraklar ayraç olarak kullanılmalıdır. Bu detaylar ortama farklı bir ahenk ve uyum katacak kadar önemlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz