Işık geçirmeyen perdeler son zamanların en kullanışlı modelleri arasına girmeyi başarmıştır. Bu yüzden çok uygun fiyatlarla yaşam alanlarınızı güzelleştirebilir

Işık Geçirmeyen Perde Modelleri

isik-gecirmeyen-perdeler-1

Evinizdeki zebra perde veya güneşlik yeterli gelmiyor ve aynı zamanda odayı karanlık bir hale getiren stor veya perde gibi ürünlerin arayışı içindeyseniz bu yazımızın işinize yarayacağını düşünüyoruz. Toplantı odalarında, projeksiyon cihazı ile sunum yapılan okullarda, yatak odalarında veya bebek odalarında gibi fazla miktarda güneş alan yerlerde, içeriye giren ışığın miktarını kontrol edebilme ihtiyacı oluşmaktadır. Aynı zamanda gece çalışıp gündüz uyku ihtiyacı hissedenler için veya sabah erken vakitte doğan güneşten rahatsız olanlar için de odayı karanlık bir hale getiren perdeler gerekmektedir.

isik-gecirmeyen-perdeler-2

isik-gecirmeyen-perdeler-3

isik-gecirmeyen-perdeler-4

isik-gecirmeyen-perdeler-5

Aslında ışık geçirmeyen perde modelinden önce uyku bandı da oldukça ucuz ve basit bir çözüm olabilir. Ama sizi rahatsız eden ve yüzünüzde iz bırakan uyku bandını kullanmaktan zevk duymayabilirsiniz. İşte bu durumda ışık geçirmeyen perde modelleri imdadınıza yetişecektir. Bunlara ek ilave olarak da siyah güneşlik, alüminyum veya ahşap jaluzi, pvc, kalın perde veya eskiden çokça moda olan panjuru kullanabilirsiniz. En açık şekli ile ışık geçirmeyen kumaşlar ise karartma perde modelleridir.

isik-gecirmeyen-perdeler-6

isik-gecirmeyen-perdeler-7

isik-gecirmeyen-perdeler-8

isik-gecirmeyen-perdeler-9

isik-gecirmeyen-perdeler-10

Bu şekilde ışık geçirmez stor modeller veya fiyatları bir miktar daha pahalı olan özel astarlı fon perdeler kullanılmaktadır. Her geçtiğimiz sene perde modellerine bir yenisi eklenmeye devam etmektedir. Bu yıl da sezonun trendlerini yansıtacak olan ışık geçirmeyen perde modelleri, kalitesi ve duruşu ile diğer yılları geride bırakmaktadır. Bu konuda ülkemizde pek çok kaliteli ve en iyi markalar mevcuttur. Misal küçük veya salon tavanı alçak bir salona sahip iseniz ışık geçirmeyen perde modellerinden seçtiğinizde düz bir perde seçmelisiniz.

isik-gecirmeyen-perdeler-11

isik-gecirmeyen-perdeler-12

isik-gecirmeyen-perdeler-13

isik-gecirmeyen-perdeler-14

Bu şekli ile salonunuzun veya evinizin daha yüksek olarak görünmesini ve algılanmasını sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde evinizde küçük salon pencerelerinizde var ise perde seçerken duvar renginiz ile de uyumlu renkler olmasına dikkat etmelisiniz. Üç kat veya çift dokulu karartma perdelerin bazısının ortasında yer alan siyah bir iplik ve sık olarak dokunmuş kumaşlar bulunmakta, bazısının da arka kısmında kaplamalar yer almaktadır.

isik-gecirmeyen-perdeler-15

isik-gecirmeyen-perdeler-16

isik-gecirmeyen-perdeler-17

isik-gecirmeyen-perdeler-18

Polyesterden imal fon perdelerin karartma oranı koyu renklerde oldukça fazla iken, beyaz veya krem gibi açık renklerde %30, diğer renklerde ise %80 düzeyindedir. Işık geçirmeyen projektor stor perdeleri, 200 santimetreden başlayan boylarda ve istenilen enlerde bulabilirsiniz. Bu perdeler, polyester ve buna göre daha kalın olan desenli stor perde veya mat (düz) stor perdelerden farklı olarak güneş ışığını tamamıyla kesebilmektedir. Eğer ister iseniz metrekaresi 10 tl civarında olan karartma perde kumaşını kendiniz alıp, pencere ebatına göre dikip çıkarılabilir bir şekilde monte ederek daha ucuz bir çözüm yolu da bulabilirsiniz.

isik-gecirmeyen-perdeler-19

isik-gecirmeyen-perdeler-20

isik-gecirmeyen-perdeler-21

Bu konuda Taç perde, Brillant perde, Pierre cardin perde, Linens perde gibi markaların yanında özel tasarım ışık geçirmeyen perde modelleri içerisinden de tercihlerinizi yapabilirsiniz. Siz kıymetli müşteriler için bu göz alıcı tasarımları umarız sizde bizim kadar beğenirsiniz. Sizler salonlarınızın veya odalarınızın daha şık ve daha asaletli görünmesini istiyor iseniz kumaş seçiminde de oldukça titiz davranmalısınız. Ofisiniz, eviniz, veya iş yeriniz için kaliteli kumaşlar, uzun ömürlü kumaşlar ve sağlıklı kumaşlar tercih ederseniz uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır. Pek çok dekorasyonda uzman şahıs kadrolarında söylediği gibi evi ev yapan hiç şüphesiz perdelerdir.

isik-gecirmeyen-perdeler-22

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz