Jakarlı perdeler evlerinizi lüks ve dolgun gösterecek olan kumaşlara sahiptir. özellikle katmanlı ve aksesuarlı olan fon ve kanat kullanımları hoştur.

Jakarlı Perde Modelleri

Jakarlı perde modelleri çeşitlerinin temel özellikleri kumaşlarının detaylarıdır. Jakarlı zebra perde ve jakarlı fon perde modelleri farklı yoğunluklarda örgüye ve dokuya sahiptir. Geçmiş dönemlerde jakarli kumaş modelleri mobilya kaplama konusunda kullanılmıştır. Jakarlı perde modellerinin ortak özelliklerinden bir tanesi de karmaşık desenlere ve bol düzeyde ince detaylara sahiptir. Özellikle sentetik ve pamuklu ipler kullanılır. Ayrıca bazı modellerinde ipek dokuma kullanıldığından dolayı etkileyici perde modelleri de ortaya çıkmaktadır. Jakarlı perde modelleri ve jakarlı fon perde modelleri salonlar, oturma odaları, misafir odaları, yatak odaları ve ofisler için ideal bir seçimdir. Bu perdelerin başlıca avantajları içinde;

  • Jakarlı fon perde modellerinin bakımı ve temizliği oldukça kolaydır.
  • Bu perdeler güneş ışınlarına maruz kalsa bile solma yapmaz.
  • Jakarlı perde modelleri ve jakarlı zebra perde modelleri dayanıklı olan ürünlerdir.
  • Jakarlı dokumaya sahip olan modeller şık ortamların yaratılmasını sağlar.
  • Jakarlı dokuma esnek modellerin ortaya çıkartır ve zarif bir ortamın yaratılmasını sağlar.

jakarli-fon-perde-1

jakarli-fon-perde-2

jakarli-fon-perde-3

jakarli-fon-perde-4

jakarli-fon-perde-5

jakarli-fon-perde-6

jakarli-fon-perde-7

jakarli-fon-perde-8

jakarli-fon-perde-9

jakarli-fon-perde-10

jakarli-fon-perde-11

jakarli-fon-perde-12

Jakarlı Perde Modelleri Nasıl Kullanılır?

Jakarlı perde çeşitleri özellikle yatak odaları ve salonlar için kullanılan perdelerdir. Renklerin bolluğu yetkinliğine sahip olan modelleri sayesinde bu odalarınızda harika kombinasyonlar yakalama imkânı tanımaktadır. Jakarlı perde tasarımları içinde;

  • Storlar
  • Roman perde modelleri
  • Japon perde modelleri
  • İtalyan perde modelleri
  • Rulo perde modelleri yer almaktadır.

Jakarlı zebra perde modelleri ve jakarlı perde modellerinin iki katlı kullanılması gerekir. Kabartma desene sahip olan katı odaya asil bir görünüm katmaktadır. Ayrıca alt katı saten dokuması ile odaya parlaklık ve ışık sunmaktadır. Jakarlı perde çeşitlerinde birden daha çok renk kullanımı yapılır. Bu renkler üretime ve tasarıma bağlı olarak değişkenlik gösterir. Jakarlı perde modellerinde farklı renklerde ipler kullanılır. Bu perde tasarımcılarına sınırsız sayıda ve isteğe bağlı olarak model oluşturma olanağı sunmaktadır. Jakarlı perde kullanımlarında mobilya dekorasyonu önemlidir. Perdelerin tasarımında ve evin içinde kullanımında perde aksesuarlarının kullanılması gerekir. Özellikle desenli modelleri ile kanat ve fon olarak kullanılan jakarlı perde modelleri için düz tüllerin seçilmesi gerekir. Desenli kahve fon perdesi içine bej tül kullanımı da jakarlı perde modellerine uygun bir örnek olabilir.

jakarli-fon-perde-11

jakarli-fon-perde-14

jakarli-fon-perde-15

jakarli-fon-perde-16

jakarli-fon-perde-17

jakarli-fon-perde-18

Jakarlı Perde Modelleri Nasıl Seçilir?

Jakarlı perde modelleri seçimlerinde lüks kumaşların seçimin yapılması gerekir. Bu perde seçimlerinde renklerin belirlenmesi ise tamamen kişisel tercihlere bağlı olarak değişir. Parlak desenli bir jakarlı perde seçimi yapılacaksa içine kullanılacak olan tül modellerinin kesinlikle yumuşak dokulara sahip olması gerekir. jakarlı perde modelleri ve jakarlı zebra perde modelleri küçük alanlarda kullanılacaksa aşırı katlı perde tercih edilmemelidir. Ferah bir ortam oluşması adına daha ince dokumalar ve az katmanlı modeller tercih edilmelidir. Geniş salonlar için katmanı çok olan modelleri tercih ederek zengin ve lüks bir görüntü yakalayabilirsiniz. Sade ve özgün tasarımlar ile jakarlı perde seçimi yapmak isterseniz sade ve düz tül modellerini fon ve kanatların içine tercih etmelisiniz. Jakarlı perde seçiminde uyumlu pencere dekorasyonları oluşturmak isterseniz zıt renklerin kullanımını yapabilirsiniz. Zıt ve desenli kumaşların kullanımları da lüks pencere tasarımlarına yardımcı olur. jakarlı perde modelleri ilk bakışta klasik odalara daha uygun gibi gözükse de desen çeşitliliği ve renk çeşitliği ile spor odalarda da kolaylıkla kullanılabilir.

jakarli-fon-perde-19

jakarli-fon-perde-20

jakarli-fon-perde-21

Jakarlı Perdelerin Bakımı

Jakarlı perde modelleri kolay şekilde yıkanma özelliğine sahiptir. Ayrıca yıkanmasına rağmen güneşte solmayan özelliği ile uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Uzun yıllar kullanılmasından dolayı bu perde modellerine ödenen ücret uzun vadede aslında çok da pahalı olan ürünler değildir. İlk başta ödenen ücret göze çok gelse de uzun süre kullanımı bunu tolere etmektedir. Jakarlı perde modellerinin kimyasallar ile yıkanmaması gerekir. jakarlı perde modelleri 6 ayda bir kez yıkanır. Ara da sırada üzerinde biriken tozlardan kurtulmak için elektrik süpürgesi ile süpürme işlemleri yapılabilir. Perdelerinizi yıkaya karar verdiğinizde kurutma işlemlerini banyo içinde yapmanız gerekir. Yıkama işleminde uygun olan deterjan kullanımı yapılmalıdır. Jakarlı perde modellerine doğru bakım yapıldığında odalarınıza ve ofisleriniz bir mücevher olarak her daim ışıldar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz