Japon fon perde modelleri kullanımında ev dekorasyonu da oldukça önemlidir. Çok klasik olan bir odada Japon fon perde kullanımı yapılmaz.

Japon Perde Modelleri

Japon tarzı perdeler gitgide artan ve popüler olan modeller ile hayatımızda var olmaya başladı. Minimalist tarzı sergileyen Japon fon perde modelleri geleneksel çizgiler, etnik özellikler ve hoş tonlar ile tasarlanmaktadır. Özellikle etnik özellikler ile karşımıza çıkan Japon fonu perde modelleri ve tül modelleri modern, farklı ve tasarıma uygun olan ideal aksesuarlar ile kombine edilmektedir. Japon perde modelleri orijinal boyutlarda abartı yaratmak isteyen kişiler için mükemmel olan çözümlerin kapılarını aralayacaktır. Tasarımından ve şeffaf ve saydam kumaşlarından kaynaklı olarak odaların ışık almasına ve aydınlatılmasına olanak sağlayacaktır. Japon fon perde kullanımı ve tarzı uygulaması yapmak istediğinizde iki noktayı göz önüne almanız gerekir. Hafiflik ve daha çok hava akışı sağlamak adına küçük parçalar kullanmalısınız. Japon tarzında küçük olan mobilyalar, ek dolaplar, asma katlar, raflar kullanılır. Bunun içinde kullanılacak olan Japon fon perde modellerinin uygun olan modellerden seçilmesi gerekir. Japon fon perde çeşitleri ortama zarafet katacak özelliklere sahiptir. Bu özelliğinin ortadan kalkmaması adına ince düz tüllerin kullanımı yapılmalıdır.

japon-fon-perde-1

japon-fon-perde-2

Japon fon perde modelleri büyük pencereler ve geniş odalar için ideal bir seçim olacaktır. Ayrıca Japon fon perde modelleri bölücü olarak da hizmet verecek olan aksesuarlar içinde yer alır. Japon perdeler bağımsız bir bileşenden oluştuğu için minimalistliği ve modernliği kullanıcıya mükemmel şekilde sunar. Japon fon perde modelleri avangart ve modern tarzda üretilmiş olan mobilyalar ile birlikte kullanılmaktadır. Japon perde kullanımını evlerde süs niteliğinde kullanılabilir. Kumaş ve desenine bağlı olarak iç mekâna uyum sağlayabilir. Örneğin; bir çocuğun yatak odasında farklı renklerde ve farklı dikiş özellikleri ile kullanmak mümkündür.

japon-fon-perde-3

Japon Perdelerinde Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Japon tarzına uygun şekilde döşenmiş olan evlerde renk seçiminde belli başlı detaylara dikkat etmek gerekir. Tasarımcılar buna uygun olarak müşterilerine farklı kombinasyonlar ile uyabilecek olan kumaşları yine farklı renk ve modeller ile tasarlamaktadır. Japon fon perde modellerinde genelde parlak ve büyük olan desenler tercih edilir. Doğu tarzında ise ejderha, karakter olmuş olan kuşlar ile Japon fon perde tasarımları kullanılır. Bunların yanı sıra Japon perde üretimlerinde renklerin yanı sıra bitkisel olan desenler ve küçük geometrik desenler de kumaşlarda baskı olarak kullanılmaktadır. Japon fon perde modelleri içinden düz renk ve kendinden desenli modellerde kullanılan rengin farklı tonlarına geçişler kullanılabilir. Örneğin; koyu morun en açık rengine kadar geçişler sağlanabilir.

japon-fon-perde-4

japon-fon-perde-5

Japon perdelerin evlerde kullanımları oldukça basittir. Bu perde modelleri kolay şekilde hareket edebilen mekanizmalar ile kullanılır. Japon fon perde modellerin genelde pastel ve doğal olan tonlar tercih edilir. Dünya çapında perde tasarımı yapan perde tasarımcıları Japon kültürünü dekoratif olan çözümlerde kullanmaktadır. Tasarımı yapılmış olan Japon don perdelerin kapı ve pencere açıklıklarını tam anlamı ile kapatması gerekmektedir.  Bu şekilde kullanılan perdelerin minimalist tarzı yansıtması da gerekmektedir. Japon fon perde modelleri ve fiyatları seçilecek olan kumaşlara ve kalitesine göre değişmektedir. Ayrıca doğal olan ürünler ile tasarlanmış olan Japon fon perde fiyatları diğerlerine göre daha pahalıdır.

japon-fon-perde-6

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz