Klasik japon norenleri perde tarzında kullanılan kalın ve sade kumaşlardır. Bu tarz perdeler kapı veya farklı giriş türlerinin kolayca ayrılmasını sağlamak için

Japon Perde Fonları

Son dönemlerde lüx evlerde de aynı amaçla kullanılmaya başlanmıştır. Japon perdesi nasıl dikilir diye merak edenler varsa, işte size kısa bir Japon perdesi dikimi anlatımı: japon perdeler dikiş tecrübesi az olan kişiler için oldukça uygundur. Bu tip perdeler duş perdeleri gibi büyük halkalara ya da iki düz katlama tipi panelden oluşur. Perdeyi dikmeyi düşündüğünüz alanın ölçülerini alın ve noreni ona göre kesin. Kenarlarından dikiş makinesi ile diktiğiniz noreni ister halkalar yardımı ile isterseniz katlama tipi olarak kullanın.

Japon perde nasıl dikilir sorusuna az da olsa yanıt verdik. Peki, japon perde fonları renk ve desenleri ile kumaşları ne şekilde? Bilindiği üzere ipeğin mucidi olan Japonlar fon perde de saf ipek kullanarak farkını ve tarzını belli etmiştir. Saf ipek sade renk ve dikdörtgen şeklinde tül perdenin iki yanında süs olarak duran Japon perde fonları bulundukları ortamda sıcak ve pozitif bir enerji sağlıyor. Genellikle kalın pilili veya krep tül üzerine kullanılan bu şık tasarımların her ortama uyum sağlayan renk ve modelleri mevcut. Japon stili perdeler genellikle çok modelli ve desenli olan modeller değillerdir. Bu da Japonların sade yaşamını yansıtan bir tasarım şeklidir.

japon-perde-fiyati-1

japon-perde-fiyati-3

japon-perde-fiyati-4

Japon Perde Nedir?

Japon perde tıpkı diğer milletlerde olduğu gibi kapı ve pencereleri içerden örtme tekniğidir. Fakat bir farkla. Japonlar bunu kalın, desenli ve noren kumaşlarla sade ve gösterişsiz olarak yapmayı tercih etmiştir. Japon fon perde ölçüleri pilili tarzların aksine düz olduğu için tam cam veya kapı boyunda ölçüler ile dikimi sağlanır. Fazla ölçü almaya gerek yoktur. Bu bakımdan kullanışlı ve ekonomiktir. Temizliği de son derece kolay ürünlerdir. Bu ürünlerin fiyatları da kendileri kadar ekonomiktir. Oldukça uygun fiyatlar ile kendiniz bile evde dikimini sağlayabilirsiniz.

Japon Tül Modelleri

Japon tül modelleri büyük desenli modellerdir. Dikim olarak fonlar ile aynıdır. Büyük ve dikdörtgen parçalar olarak dikimi sağlanan japon tüller camları veya kapıları tam olarak kapatacak şekilde tasarlanır. Japon fon perdeler ise tüllerin kenarında iki küçük dikdörtgen parça olarak bırakılır. Japon perdeler evlerde oldukça şık ve ferah bir görüntü sağlar. Ayrıca desenlerinin büyük olması sıcak ve pozitif bir ortam farkı yaratır. Büyük salonlarda tercih edilen bu tarz tasarımların açık renk olarak kombinlenmesi ferah görüntüye ayrı bir zarafet kazandırıyor. Evde dikimi daha kolay ve maliyetsiz olan bu perdeler yeni kurulan işletmeler için de bulunmaz fırsat. İşletmeleri perde maliyetinden kurtaran bu modeller artık sadece restaurantlarda değil, pastane, cafe, spor salonu gibi alanlarda da sıkça rastlayabileceğiniz perde modelleridir. Son zamanların yeni trendi olarak genç kız odalarında da dekorasyon amaçlı olarak kullanılabiliyor.

japon-perde-fiyati-5

japon-perde-fiyati-6

japon-perde-fiyati-7

japon-perde-fiyati-8

japon-perde-fiyati-9

japon-perde-fiyati-10

 

japon-perde-fiyati-12

japon-perde-fiyati-13

japon-perde-fiyati-14

japon-perde-fiyati-15

japon-perde-fiyati-16

 

japon-perde-fiyati-18

 

japon-perde-fiyati-20

japon-perde-fiyati-21

japon-perde-fiyati-22

japon-perde-fiyati-23

japon-perde-fiyati-24

 

japon-perde-fiyati-26

japon-perde-fiyati-27

 

japon-perde-fiyati-29

 

Japon Perde Fiyatları

Modafabrik Bordo Japon Perde 62,99 TL
Era Home Varaklı Japon Stor Perde 279,00 TL
fon perde japon gülü 1 takım 2 adet 109,90 TL
Damask Fon Perde 99,90 TL
OrangeVenue Japon Sanatı Desenli Perde Çift Kanat 139,90 TL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz