Japon Perde modellerine ülkemizde ilgi ve alaka arttığından ötürü, bu konuda japon perdelerini ve japon perde modellerini detaylı bir biçimde inceledik

Japon Perdelerinin Özellikleri

Japon perde modellerinin en büyük özelliği evinizde Uzakdoğu’nun o muhteşem etkilerini yaşayabilmeniz için uygun bir atmosfer oluşturmasıdır. Güneş ışınlarını son derece emerek evin içerisinde yansıtılmasının yanı sıra dış görüntüsü itibariyle de oldukça sofistike ve iç açıcı bir görüntü oluşturmaktadır. Günümüzde Japon perdelerini ülkemizde çokça tercih edilmesinin altında yatan en temel sebep İnsanların bu tarz perdelerle evlerini dediklerinde ortaya çıkan A oradan sürekli bir enerji akışı sağlayabilmesi ve beraberinde kullanım kolaylığıyla temizlik kolaylığıdır.

japon-tarzi-perde-modelleri-1

japon-tarzi-perde-modelleri-2

Japon tarzı perdeler bu senenin en çok tercih edilen perdeleri olup çalışma mekanizmaları yukarı aşağı hareket edecek şekilde dizaynı edilebilirler. Perdelerin açıkken tür görünümünde olup içeriye güneş ışığını alma gibi bir özelliği bulunmaktadır. Japon perde kullanımı basit ve fonksiyonel olan Japon tarzı perdeleri ülkemizde çok sene tercih edilmesinin temel sebepleri arasında sağlıklı yapılarının bulunması ve kullanımı ve temizliğinin kolay olması gelir. 2016 yılının en trend perdeleri arasında gösterilen Japon perde son derece uygun fiyatlara mal edilebildiği için özellikle büyük şehirlerimizde kullanımı hızlı bir şekilde yaygınlaşmaya başlamıştır. Uzakdoğu’nun sadeliği ülkemizdeki evlerin camlarını süslemeye başladığı andan itibaren evlerin içerisinde oldukça sofistike bir ortam oluşturur.

japon-tarzi-perde-modelleri-3

japon-tarzi-perde-modelleri-4

Japon perde modelleri arasında yapacağınız tercihlerinizi tamamen kendi Hayal gücünüzle oluşturabilirsiniz. Perdeler istenilen şekilde dizaynı bile bildiğinden ötürü evinizin içerisinde kullanacağınız perdelerinizin biçimlerinden renklerine kadar her ayrıntısına kendiniz karar verebilme şansına erişecek siniz. Japon perde modelleri günümüzde özellikle Büyük şehirlerde birçok evlilerin pencerelerini süslemeye başladı. Çok kaliteli bir hammadde ile üretilen burun aşağı yukarı katlanabilir özelliklerine sahip olmasından ötürü çok kolay bir Kullanıma sahiptir. Temizlik açısından da eski tip ev kaidelerine kıyasla çok basit bir şekilde temizlenebiliyor olması ev kadınlarının Japon perde modelleri üzerinde daha fazla durmasına sebep vermektedir.

japon-tarzi-perde-modelleri-5

japon-tarzi-perde-modelleri-6

Japon Kanat Perde Nerelerde kullanılır ?

Günümüzde evlerde en çok tercih edilen Japon perde modelleri arasında kanat modeli gelmektedir. Japon kanat perde temelde birbirine zıt iki farklı rengin uyumundan ortaya çıkarılır. Perdenizin pencere kısmında bulunan esas bölümü beyaz olurken kuşlarda perdenizi şerit gibi saran kısmı Farklı renkler kullanılarak oluşturulur. Dışarıdan bakıldığında beyaz perdelerin kalitesi ve parıltısı görülürken içeriden misafirleriniz geldiğinde renklerin oluşturduğu sıklığını vermiş olduğu ahenkler ötürü son derece iç açıcı ve kaliteli bir ortam oluşturur. Japon kanat perde modelleri arasında Japon işlemelerinin yan şeritler de kullanılabiliyor olması da bu perdeyi daha farklı tarzda denemek isteyen insanlar için uygun bir durumdur. İşlemelerde süslü şerit kısmı zıtlık oluşturan ana perde kısmı ile beraber içeriden bakıldığında muhteşem bir görüntüye sahip olmaktadır. Aynı zamanda evinize dışarıdan bakan pencerelerinizi gören insanlar içinde son derece şık Dizayn edilmiş bir pencere imajı sağlamaktadır.

japon-tarzi-perde-modelleri-7

japon-tarzi-perde-modelleri-8

Ülkemizde ev hanımlarının bir diğer önemli tercih Japon perdeler Arasında son derece en meşhur olan varak Japon perde tanrısıdır. Dalgalı bir şekilde katlanan bir görüntüye sahip olan bu Japon perdeleri özellikle son dönemlerde evlerde oturma odalarında ve yatak odalarında kullanılmaya başlandı. Işlemeleri veren çıkışları açısından diğer farelerin tamamından çok daha farklı bir görüntüye sahip olan bu Japon tarzı perdeler evlerin iç kısmında son derece hareketli bir atmosfer oluşturabiliyor. Günümüzde Japon perdesini evlerine kullanmak isteyen birçok insanın tercih ettiği modellerin başında gelen Japon varaklı perdeler işlemeli ve dalgalı yapısı sayesinde kullanıcıların oturduğu odayı oldukça ağır ve ferah bir görüntüde tutuyor.

japon-tarzi-perde-modelleri-9

japon-tarzi-perde-modelleri-10

Japon Tül Perdelerin Özellikleri

Uzak doğunun en büyük kesintisi olan sade yaşam tarzı Japon tül modellerinden de çok rahat bir şekilde gözlenebilmektedir. Japon tül perdeleri sadeliği içerisine işlenmiş olan dantelleri ile beraber yukarıdan aşağıya inanılmaz bir görsel oluşturmaktadır. Aynı zamanda Güneş ışınlarını içine almakta Süzgeç görevi gördüğünden ütülüyor insan sağlığı açısından da oldukça başarılı olmaktadır. Japon stor perdeler ve tül perdeleri ülkemizde çok sayıda kullanılması ve altında yatan temel sebep de insan sağlığı açısından son derece duyarlı ham maddelerle beraber üretilmiş olmasıdır. Japon tül perdeler Yine farklı zıt renklerin karışımıyla bir araya getirilerek oldukça iç açıcı bir ortam oluşturabilir. Bu otobüsler en önemli diğer aksesuarlar içerisinde ise dantel oyalarının yanı sıra varaklı Japon tül perde tarzları gelmektedir.

japon-tarzi-perde-modelleri-11

japon-tarzi-perde-modelleri-12

Japon perde modelleri incelendiği zaman ülkemizde en çok tercih edilen modellerin başında varaklı kanatlı ve tül zıt renkleri içeren perdeler geldiğini görmekteyiz. Ülkemizde Japon Uzakdoğu mobilyalarına ve beldelerinde olan ilginin artmasını altında yatan temel sebep son yıllarda insanların sağlık alanında Mobilya seçimi yaparken bile daha çok dikkat etmelerinden kaynaklanmaktadır. Japon perdelerin hazırlamış olduğu hammaddenin içerisinde bulunan polyester maddesinin özel karışımlarla ile olduktan sonra doğru bir işçilikten geçirilerek oluşturulmuş son halleri evlerde Hem muhteşem bir görsel Şölen oluştururken beraberinde oldukça sağlıklı da bir perde oluşturmaktadır. Günümüzde Japon perde modelleri ve fiyatları incelendiğinde eski usül perdelerle kıyasa göre son derece uygun fiyatlı ve kaliteli işçiliğe sahip perde modelleri olduğunu gözlemlemekteyiz.

japon-tarzi-perde-modelleri-13

japon-tarzi-perde-modelleri-14

Stor perdelerde Japon esintisi

Japon stor perdeler daha çok klasik stor perdelerin dışında farklı işlemelerle süslenmiş olarak gözümüze çarpıyor. Stor perdelerin bilindik sadeliğin yanı sıra kenarlarında Japonların uzak doğu kültürünü yansıtan işleme direncin bulunması veya alyans stor perdelerin içerisinde karıştırılmış varaklı modelleri bulunması stor perde olayını başka bir boyuta taşımış. Ülkemizde hanımların bu alanda Japon panellerini tercih etmesinin altında yatan en önemli sebepleri ise dantel ve el işçiliğine olan ilgi ve alakadan kaynaklanmaktadır. Varaklı kanatlı veya tül modelleri tabanında bulunan bu Japon işlemeleri Ülkemizde bu alanda ilgi ve alakayı arttıran önemli sebepler arasında gösterilmektedir.

japon-tarzi-perde-modelleri-15

japon-tarzi-perde-modelleri-16

Japon Perde modelleri ülkemizde neden ilgi görüyor?

Japon perde modelleri ülkemizde son derece hızlı bir şekilde yayılmaya başladığında ötürü bu alanda çalışma yapan şirketlerin sayısında da önemli bir artış gözlemlenmektedir. Ince işçiliği çok olan ferdi mantolamasında çalışacağınız dekorasyon firmasına doğum seçmenizi sizlere Şiddetle tavsiye ediyoruz. Japon perdelerinin son derece şık bir görüntüye sahip olması ve işçilik bedellerinin bir normal perdelere oranla biraz daha yüksek olması doğru firmaların önemini arttırmaktadır

japon-tarzi-perde-modelleri-17

japon-tarzi-perde-modelleri-18

 

japon-tarzi-perde-modelleri-19

japon-tarzi-perde-modelleri-20

 

japon-tarzi-perde-modelleri-21

japon-tarzi-perde-modelleri-22

 

japon-tarzi-perde-modelleri-23

japon-tarzi-perde-modelleri-24

japon-tarzi-perde-modelleri-25

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz