Kahverengi perde modelleri ile kullnılacak olan mobilyaların açık renkli ve canlı tonlarda olması gerekmektedir.

Kahve Perde Modelleri

Kahve renk olarak eski dönemlerde zenginlik sembolü olarak görülürdü. O dönemlerde sadece saraylarda, aristokratların ailelerinde ve evlerinde dekorasyon için kullnılırdı. Günümüzde de kahve tonları koltuğa, mobilyaya perde ve fon modellerine uygulanmaktadır ve sık şekilde kullanılır. Kahverenginin perde ya da koltuklara uygulanması oluşturacak olan tasarım dâhilinde bir başyapıtı ortaya çıkartabilir. Aksi olan durumlarda da ortaya berbat olan görüntüler çıkabilir. Bundan dolayı kahverenginin tülde, fonda, zebra ve stor modellerinde kullanılması halinde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bunlar;

  • Kahverengi perde modelleri renk açısından çok yönlülük sağlamaktadır. Bu renk nötr bir renk olduğu için birçok renk ile uyum sağlar ve en üst düzeyde arka plan hizmetini sunar.
  • Klasik olan ev dekorasyonunda krem, sütlü, açık, koyu, kum, çikolata tonları mobilya ve zeminler ile uygun bir şekilde karşımıza çıkar.
  • Kahverengi renk ile dekore edilmiş olan odalar rahatlık ve huzur duygusu vermektedir.
  • Kahverengi perdeler asil ve zarif bir görüntü ortaya çıkartır. Bundan dolayı mobilyası kaliteli, düzgün ve dekorasyonu tam olduğu alanlarda kullanılması gerekmektedir.
  • Kullanılacak olan kahverengi stor perde, kahverengi zebra perde ve kahverengi tül perde modelleri konusunda detaylı çalışma yapılmazsa negatif alanlar ortaya çıkabilir.
  • Soğuk olan kahverengi aksesuarlar, zemin ve halılar ile desteklenmelidir.

kahverengi-fon-perde-1

Yatak odası ve oturma odası konusunda koyu renklerden uzak durulması gerektiğine inanmak aslında en yanlış olan düşünce şeklidir. Burada önemli olan kahverengi tül perde ve kahverengi fon perde kullanımlarında doğru olan tonları ve parlaklığı kullanmaktır. Ton ve parlaklık yakalandığı anda popüler olan alanları yaratmak oldukça kolay olacaktır.

kahverengi-fon-perde-2

kahverengi-fon-perde-3

kahverengi-fon-perde-4

kahverengi-fon-perde-5

kahverengi-fon-perde-6

İnsanların gözünde tanıdık bir renk olan kahverengi konusunda psikologlar barış duygusunu ve güvenliği hissettirdiğini söylemektedir. Ayrıca kahverengi perde modellerinde kullanılacak olan ince kumaş ve koyu renk kumaşlar odaların gün ışından korunması amacı ile de en üst düzeyde koruma sağlamaktadır. Özellikle sıcak ve parlak olan bej tonları oldukça popüler olan ve sık tercih edilen renkler içinde yer alır.

kahverengi-fon-perde-7

kahverengi-fon-perde-8

kahverengi-fon-perde-9

kahverengi-fon-perde-10

kahverengi-fon-perde-11

Kahverengi mobilyaya uygun perde modelleri açısından açık olan kahve tonlarını seçmek gerekmektedir. Bu tarz dekorasyonda ışıklar aydınlatıcı olmalıdır. Ayrıca duvar rengi doğru şekilde belirlenmesi gerekirse duvar kâğıdı kullanımı yapılmalıdır. Görsel açıdan ortamı güzelleştirmek adına, ferahlık duygusunu arttırmak adına kahverengi perde modelleri ile zemin açık renkli laminat parke olarak tasarlanmalıdır. Halı kullanımı yapılacaksa kesinlikle açık renkler ve olabildiğince desensiz olan modeller kullanılmalıdır.

kahverengi-fon-perde-12

kahverengi-fon-perde-13

kahverengi-fon-perde-14

kahverengi-fon-perde-15

kahverengi-fon-perde-16

kahverengi-fon-perde-17

kahverengi-fon-perde-18

kahverengi-fon-perde-19

 

Yatak odasında kullanılacak olan kahverengi stor perde modelleri, sütlü kahve perde modelleri insanların bilinçaltında konforu, huzuru ve bağlılıkları göstermektedir. Bu alanlarda bej, altın rengi ve süt rengi karışımı yapmak ideal bir seçim olacaktır. kahverengi-fon-perde-20

Koyu kahve tonlarının mutfaklarda kullanımında önemli olan etken ışıktır. Burada kullanılacak olan ışıklandırma koyu kahverenginin aydınlanması adına atılan ilk adımdır. Ayrıca mutfaklarda kahverengi stor perde modelleri, rulo perdeler, panjurlar tercih edilmelidir.

kahverengi-fon-perde-21

kahverengi-fon-perde-22

kahverengi-fon-perde-23

kahverengi-fon-perde-24

kahverengi-fon-perde-25

kahverengi-fon-perde-26

kahverengi-fon-perde-27

kahverengi-fon-perde-28

kahverengi-fon-perde-29

kahverengi-fon-perde-30

kahverengi-fon-perde-31

kahverengi-fon-perde-32

kahverengi-fon-perde-33

Kahverengi perdeye sahip olan salonlar ve yatak odalarında kullanılacak olan mobilyaların berjerleri, masaları, sandalyeleri, duvar üniteleri turkuaz, mavinin açık tonları, yeşil, turuncu, açık bej ve kırık beyaz olabilir.

kahverengi-fon-perde-34

kahverengi-fon-perde-35

kahverengi-fon-perde-36

kahverengi-fon-perde-37

kahverengi-fon-perde-38

kahverengi-fon-perde-39

kahverengi-fon-perde-40

kahverengi-fon-perde-41

kahverengi-fon-perde-42

kahverengi-fon-perde-43

kahverengi-fon-perde-44

kahverengi-fon-perde-45

kahverengi-fon-perde-45

kahverengi-fon-perde-47

kahverengi-fon-perde-48

kahverengi-fon-perde-49

kahverengi-fon-perde-50

kahverengi-fon-perde-51

kahverengi-fon-perde-52

kahverengi-fon-perde-53

kahverengi-fon-perde-54

kahverengi-fon-perde-55

kahverengi-fon-perde-56

kahverengi-fon-perde-57

kahverengi-fon-perde-58

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz