Birçok kadına göre dünyanın en zor şeyi kahverengi koltuk takımları ile perde kombini yapmaktır. Kahverengi koltuklara uygun perde bulmak eskisi kadar zor değil

Birçok kadına göre dünyanın en zor şeyi kahverengi koltuk takımları ile perde kombini yapmaktır. Kahverengi koltuklara uygun perde bulmak artık eskisi kadar zor değil. Çünkü perde modelleri ve renkleri her geçen gün daha fazla artıyor. Kahverenginin birden fazla tonu vardır. açık kahve, sütlü kahve. Acı kahve, koyu kahve, siyaha yakın kahve gibi. Evinizi dekore etmek için öncelikle kendi telefonunuz ile oturma grubunuzun bir resmini çekmelisiniz. Bu mağazaya gitmeden önce çok işinize yarayacaktır. Kahverengi koltuklarınızın renk tonuna uygun bir perde arıyorsanız, duvarları da unutmamalısınız. Eğer duvarlarınız rengi de koyu bir tonda ise bu sadece odayı karanlık ve boğucu bir havaya sokacaktır.

En Garanti Kombin Şekli

Kahve koltuklara ne renk perde diye fazla düşünmeden koltuklarınızın tonuna bir ton veya yarım ton yakın bir renk tercih edin. Ya da en garanti yol olarak açık tonlara koyu, koyu tonlara ise açık ton tercihleri yapın. Bu sizi birçok kombin derdinden kurtaracaktır. Çünkü evde dekorasyon uyumu sadece koltuk ve perde arasında değil duvar, koltuk, perde, mobilya gibi eşyaların hepsi bir arada düşünülerek yapılıyor. Açık ton kahve perdeler her zaman ve her kombin ile kullanılabilecek perdelerdir. Koyu kahve koltuk takımları ile açık kahve veya sütlü kahve tül üzerinde koyu ve kruvaze kahve fonlar oldukça şık ve zengin bir görüntü oluşturacaktır. Açık kahve tonlarındaki koltuk takımlarına sadece koyu tonlarda ve organze tüller şık ve natürel bir görüntü sergilerken aynı zamanda huzurlu bir ortam çağrıştıracaktır.

kahverengi-koltuklara-uygun-perde-1

kahverengi-koltuklara-uygun-perde-2

kahverengi-koltuklara-uygun-perde-3

kahverengi-koltuklara-uygun-perde-4

kahverengi-koltuklara-uygun-perde-5

kahverengi-koltuklara-uygun-perde-6

Kahve Koltuklar ve Perde Tonları

Kahve koltuklara perde tonu olarak ne kullanılsa güzel olur aslında. Ama halı rengi işin içine girdiğinde ikisinin ortasında veya tam zıttı bir renk tercih etmek gerekecek. Bu tamamen sizin karakterinize bağlı bir seçim. Yani eğer sakin bir kişiliğiniz varsa daha açık ve olgun tonlar tercih edeceksinizdir ki bu kombin için harika bir tercih olur. Eğer enerjik bir kişiliğe sahipseniz zıt kombinler sizi çeker, bu da enerjik bir ortam yaratmanızı sağlar. Kahve koltuklara koyu renk perde seçimleri daha çok kışın daha dolgun ve sıcak bir hava yaratmak için kullanılabilir. fakat bu durumda koltukların bir veya iki ton açık renkte olması kombini daha göz alıcı kılacaktır. Kahverengi ve yüksek ayaklı koltuklarda daha çok zebra ve pudra tonlu desenler tercih ediliyor. Son günlerin en moda tül perde modeli olan mini ve düz modeller bu koltukların ön planda durmasını sağlıyor.

kahverengi-koltuklara-uygun-perde-7

kahverengi-koltuklara-uygun-perde-8

kahverengi-koltuklara-uygun-perde-9

kahverengi-koltuklara-uygun-perde-10

kahverengi-koltuklara-uygun-perde-11

Kahve Koltuklarla Fon ve Tül Uyumu

Kahve koltuklarla fon ve tül uyumu dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Özellikle saten fon kullanacak olanlar için küçük bir tavsiye dökümlü ve kalın pilili tül modellerini tercih etsinler. Koyu kahve keten fonların içine pudra veya beyaz tüller son derece şık bir görüntü oluşturuyor. Bu modeller her türlü kahverengi koltuğa müthiş bir uyum sağlayacaktır. Kadife ve alaturka kahve koltuk modellerine en uygun perde rengi beyaz ve model olarak yine zebra veya mini boy perdeler en uygun seçim olacaktır. Kruvaze modeller daha çok kısa boylu koltuklar ile tercih edilmekte. Bunun sebebi koltukları arka plana atıp, perdeleri ön plana çıkarmaktır.

kahverengi-koltuklara-uygun-perde-12
kahverengi-koltuklara-uygun-perde-13
kahverengi-koltuklara-uygun-perde-14

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz