Kapı perde modelleri için evde kendi elleriniz ile tasarım yapabilirsiniz.Bu tasraımı isterseniz boncuk, pon pon yaratırken isterseniz kumaş ile yapabilirsiniz.

Kapı Perde Modelleri

Kapı perdesi modelleri birçok sebepten dolayı ev içlerinde, ofislerde, restoranlarda ve kafelerde kullanılmaktadır. Bu sebeplerin başında evlerde olan şıklığı destelemek ilk sırada yer almaktadır. Kapıya perde kullanımı oturma odasında, yatak odasında, salonda, mutfakta, antrede ve çocuk odasında yapılabilmektedir. Kapı perdeleri kullanımı konusunda önemli olan perdenin nerede kullanılacağını bilmek ve ona göre seçim yapmaktır.   Kapı perde modelleri şeffaf, sürgülü, zebra, el yapımı, stor, rüzgârlık, bambu, kumaş, ahşap, ip, fon, ponponlu, makrome olarak karşımıza çıkmaktadır. Yatak odası, mutfak kapısına perde ve diğer iç mekân kapılarına kullanılacak olan perde modellerinin birçok avantajı bulunur. Bu avantajlar;

  • Kapı perdeleri oldukça dekoratif olan ürünler olduğu için tasarım ve stil konusunda sıkıntı çekmezsiniz.
  • Kapı perdesi maliyeti düşük olan ürünlerdir.
  • Kapıya perdesi modellerini evde kendiniz tasarlayabilirsiniz.
  • Kullanılan alanda şık ve en üst düzeyde ışık geçişi sağlar.
  • Temizliği kolay ve pratik olan ürünlerden tasarlanır.

Kapı perdelerinin dezavantajları içinde;

  • Kalan boşluklarını izole etme imkânı bulunmaz.
  • Gizlilik için kullanılamaz.
  • Ses izole etmez
  • Kokuların yayılmasına engel olmaz.

kapiya-perde-1

kapiya-perde-2

kapiya-perde-3

kapiya-perde-4

kapiya-perde-5

kapiya-perde-6

kapiya-perde-7

kapiya-perde-8

Mutfak Kapı Perde Modelleri

Mutfak kapısına perde kullanımın en önemli amacı dekoratif amaçlı hizmet vermesidir. Eski dönemlerde sineklik yerine kullanılan perdeler zaman içinde şık, desenli ve farklı tasarımları ile dekorasyon aracı olmuştur. Mutfaklarda güneşlik kullanımları beredeyse tercih edilmediğinden dolayı düz perde kullanımları fazlasıyla yapılır. Özellikle cama monte edilen çıtalı perdeler mutfakların vazgeçilmez olan öğeleri içindedir. Bu perdelerin yerine makrome kapı perdesi, şeffaf kapı perdesi, ponponlu kapı perdesi modellerini kolaylıkla cama da uygulayabilirsiniz. Mutfaklarda kullanılacak olan kapı perdesi modelleri koyu renkli değil açık renkli olarak tercih edilmelidir. Desenli olarak tercih edilecek olan modellerin kendinden kabartması olması ideal bir seçim olur. Mutfak kapıları için kendiniz evleriniz ahşap boncuklar ile perde tasarımı da yapabilirsiniz. Burada önemli olan tasarımın düzgün durmasıdır.

kapiya-perde-9

kapiya-perde-10

Mutfaklarda ayrıca en sık tercih edilen kapı perdesi modelleri içinde ip perde modelleri kullanılır. Tek renk ya da iki rengi beraber kullanım yapılabilmektedir. İp perde kapıda ödeme seçenekleri ile online ortamda uygun fiyatlara ve kampanyalı seçeneklere satılır.

kapiya-perde-11

Mutfaklarda bulunan camlarda ve kapılarda kapıya cama monte edilen mekanizmalı perdeler de şık bir görüntü oluşturacaktır. Özellikle keten tarzı kumaşların açık renklerinin tercih edilmesi iç alanın geniş gözükmesini de destekler.

kapiya-perde-12

Oturma Odası, Antre ve Salon Kapı Perde Modelleri

kapiya-perde-13

kapiya-perde-14

kapiya-perde-15

kapiya-perde-16

Kapı perdesi modelleri kapı boncuklarının yerine kullanılabilen ürünlerdir. Modeli, kumaşı ve tasarımı güzel olan bir perde modeli ile kolay bir şekilde yaşam alanlarınızı renklendirebilirsiniz. Son dönemler Amerikan camların ve balkonların da sıklaşması ile bu alanlarda kapı perdeleri kullanılmaya başlanmıştır. Büzgülü şekilde karşımıza çıkan modeller güneşi de fazla engellemedikleri için dekoratif amaçlı kullanılır. Özellikle büyük salonlarda kapı yerine kullanılan perde modelleri oda içinde bölme yaratma için tercih edilir. Salonlarda kapı görevi göreceğinden dolayı koyu renkli tercih edilir. Daha sık korniş ile takılmak yerine halka yardımı ile geçirilir ve takılır. Antre, salon ve oturma odaları için kullanılacak olan kapı perde modelleri içi boncuklar ve diğer süslemeler kullanılabilir. Yalnız bu süsleme araçlarının kullanımı çok abartılmamalıdır. Yaşam alanlarında cam kapılarda kullanılacak olan kapı perdesi çeşitlerinin içeriyi göstermeyecek şekilde olması daha hoş bir görüntünün oluşmasını sağlar.

kapiya-perde-17

kapiya-perde-18

kapiya-perde-19

kapiya-perde-20

kapiya-perde-21

Kapılar ve ara bölmeler için boncuk, pul ve ponponlardan yapılacak olan kapı perde modellerinin düz durması, iç mekânın dekorasyonu ile uyum sağlaması gerekir. Özellikle boncuk perde modellerinde şeffaf olanlar tercih edilmelidir. Şeffaf kapı perdesi kullanımı dekorasyonunuz ne olursa olsun uyumlu bir alan yaratır. Önemli olan parlak ya da olmasına dikkat etmektir.

Kapı Perde Modelleri Fiyatları

Kapı perdesi modelleri almak için perde tasarımı yapan firmalardan yardım alınabilir. Bu konuda dikkat edilecek olan nokta dekorasyon ve aksesuar konusunda deneyimli kişilerden yardım almaktır. Kumaş olarak tasarlanmış olan kapı perdesi fiyatların kumaşın kalitesine göre değişir. Daha ucuza mal etmek isterseniz evde kendi imkânlarınız ile kapı perdesi tasarımı yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz