Rengârenk perdeler evleri süslerken bazı renkler süslemekle kalmıyor evin içine işliyor adeta. Kırmızı renk de bunlardan biri.

Kullanımı

103-1Kırmızı renk perdeler her odaya yakışır ancak cesaret istediği için bazen tereddüt de yaratmaktadır. Nerede kullandığınıza ve nasıl tonlama yapacağınızı iyi bilmeniz gerekir.

Kırmızı çok canlı bir renk olduğu için hemen hemen her odada kullanılabilir. Özellikle koyu renklerin tonlamasını oldukça iyi yakalayan bir renktir.

Açık renkler ile de kullanılır bunların başında krem ve fildişi tonları geliyor. Beyaz renkle fazla göz yoracağı için tavsiye edilmez.

Kahve tonlarında mobilyalara sahipseniz kırmızı renk tam da evinize uyacak bir renktir. Hem mobilyalarınızı ön plana çıkarır hem de kendi rengi ile odaya canlılık katar.

Kırmızı tüller daha çok salonlarda tercih edilirken, fon perdeler her pencereye uyum sağlayabilir. Stor ve zebra perdelerde tonlama yapılarak kullanılması da kullanıcının oldukça dikkatini çekiyor ve rağbet görüyor durumda.

Eğer mobilyalarınızda klasik bir hava esiyor ise kırmızı perde evinizi bu havadan çıkarabilir. Onun yerine daha çok spor ve rahatlığı temsil eden mobilyalı evlerde kırmızı perde kullanılmalıdır.

Fon Perde

Fon perdeler evlerin her penceresinde güzel dururken, söz konusu kırmızı olunca ayrı bir tavır sergiliyor.

Eğer pencerenizin kırmızı fon perde ile süslemek istiyorsanız kullanacağınız odada kırmızı tonlarda birkaç eşyanızın olmasına dikkat etmelisiniz.

Küçük biblolar, kırmızı çiçekler gibi küçük ayrıntılar fon perdenize daha ayrı bir hava katacaktır. Eğer bu tonlarda eşyalar kullanmayı sevmiyorsanız koyu renk mobilyalarda kırmızı fon perdeyi tercih edebilirsiniz.

Mat kırmızılar daha çok bordo gibi dururken, parlak kırmızılar daha fazla dikkat çekici durur. İpek kumaşlar parlak kumaşlara en güzel örnektir.

Seçtiğiniz kumaşın kalitesi evinize şıklığı getirirken kırmızının zarafetini yakalamanızı da yardımcı olmaya yetecektir.

Kırmızı fon perdeler evlerin salonlarında, yatak odalarında, misafir odalarında daha çok tercih edilmektedir.

Eğer eviniz güneş alıyorsa kırmızı rengi her odada kullanabilirsiniz.

103-3 103-4 103-5 103-6 103-7 103-8

Zebra Stor Perde

Zebra perdelerin kullanım alanı arttıkça renk ve modelleri de artmakta. Herkesin zevkine uygun zebra perde modelleri dükkânlarda yerlerini alıyor.

Kırmızı renklerde zebra üretimi de son zamanlarda ilgi çekmeye başladı. Simli iplerden ve ya kristal kumaşlardan yapılmış zebra perdeler evin her yerinde kullanılıyor.

Hem güneşlik hem de tül yerine kullanılan zebra perdeler kırmızıyı evimize taşırken şık durması içinde kullanılan kumaşları ile kendini belli ediyor.

Evlerde en çok salonlarda ve misafir odalarında kullanılan kırmızı zebra perdeler mobilyanın rengine göre tercih ediliyor. Koyu renk mobilyalarda kendini göstermeyi başarıyor.

İstediğiniz kumaştan sizlerde kendi zebra perdenizi diktirebilir, daha uzman bir işçilik istiyorsunuz öncü firmaların hazır olarak sunduğu perdeleri satın alabilirsiniz.

Tül Perde

Tül perdeler alışılmışın dışında artık farklı renklerde oluyor. Sadece beyaz ve ekru rengin hâkim olduğu bu perdeler yerini canlı renklere bırakmaya başladı.

Ürünlerinin kaliteli olduğuna inandığınız firmalardan istediğiniz renk tül perdeyi alabilir ve evinizi renklendirebilirsiniz.

Bu renklerin başında da kırmızı geliyor. Kırmızı tül perdeler yatak odalarında, oturma odalarında, salonlarda hatta mutfaklarda bile tercih edilebiliyor.

Pamuk, ipek ve sentetik dokuma kumaşlar kırmızıyı daha canlı gösteriyor. Kalitesini de aynı zamanda ortaya çıkararak perdenin dökümünü değiştiriyor.

Tül perdenizi dikim konusunda bilgiye sahipseniz kendiniz de dikebilirsiniz. Pencerenizin boyutunu hesapladıktan sonra gerekli olan sadece dikmek olacaktır.

Tül perdelerin bakımı ve temizliği kolay olduğu için de fazla zahmet vermeden temizliğini koruyabilirsiniz.

Eğer perdenizi stor ve ya zebra olarak kullanmak isterseniz perde dükkânından yardım alabilir ve istediğiniz gibi evinize uyumlu hale getirtebilirsiniz.

103-9 103-10 103-11 103-12 103-13 103-14

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz