Kış bahçeleri için seçilecek olan perdeler ister manuel isterseniz de otomatik olarak tasarlanmaktadır.

Kış Perdesi Modelleri

Kış bahçesi perde modelleri kış bahçelerinin tavan kısımlarında bulunan perde çeşitleridir. Bu perdeler winter garden perde modelleri ismi ile de bilinmektedir. Kış bahçesi perde modelleri hem şık hem de fonksiyonel perde sistemleridir. Ortamın sıcaklığını dengede tutmak, ortamda bulunan enerjinin korunmasını sağlamak ve içeride bulunan mobilyalarının güneşin zararlı olan tüm ışınlarından korunmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Kış perde modelleri stor, zebra, nakışlı ve düz olarak karşımıza çıkmaktadır. Motorlu bir sistem ile çalışan kış bahçesi perde sistemleri mekânın hem dekoruna hem estetik hem de renk katan etkenler içinde yer almaktadır. Çoğunlukla motorlu sistemler ile kullanılan bu perde modelleri uzaktan kumanda yardımı ile kontrol altında tutulur.  Kullanılacak olan kış bahçe modelleri mekâna ve kişilerin isteklerine göre tasarlanmalıdır. Bu tarz modeller içinde plise perde tasarımları en iyi sonucu ortaya çıkartacaktır. Kış bahçesi perde modelleri kış bahçelerinde kullanılır ve diğer mekânlarda kullanılması hoş ortamlar oluşturmaz. Diğer mekânlar için tavan perde sistemleri arasından tercih yapılması gerekmektedir.

kis-bahcesi-perde-1

kis-bahcesi-perde-2

kis-bahcesi-perde-3

kis-bahcesi-perde-4

kis-bahcesi-perde-5

kis-bahcesi-perde-6

kis-bahcesi-perde-7

kis-bahcesi-perde-8

kis-bahcesi-perde-9

Kış bahçesi perde modelleri için kullanılacak olan manuel, mekanizmalı ve motorlu şekilde tasarlanabilir. Bu kullanım şekillerinin düşünülere tercih edilmesi gerekmektedir. Perde olarak screen, kumaş, ahşap ve bambu dokuma perde çeşitleri kullanılabilmektedir. Ayrıca kış bahçesi perde modelleri içinde tamamen ışığı ve güneşi kesen modellerde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra seralarda kullanım için tercih edilen ultraviyole ışınları filtre edebilecek olan malzemeler ile de perde tasarımı yapılabilir. Kış bahçesi perde modelleri uygulamasında ölçü alımı ve fiyatlandırmaya dikkat edilmelidir. Mekanizmaları ise ya manuel ya da uzaktan kumandalı şekilde tercih edilir. Bunların ikisi de özel olan üretimler arasında yer alır. Kış bahçesi perde modelleri için mutlaka bu konuda mimarlık hizmeti veren danışman şirketler arasından tercih yapılmalıdır.

kis-bahcesi-perde-10

kis-bahcesi-perde-11

kis-bahcesi-perde-12

kis-bahcesi-perde-13

kis-bahcesi-perde-14

kis-bahcesi-perde-15

kis-bahcesi-perde-16

kis-bahcesi-perde-17

Kış Bahçelerinde Kaliteli Seçimde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kış bahçeleri bahçe ortamlarında kurulur ve özel olarak tasarlanmış olan müstakil evlerde yer alır. Kış bahçe perde modelleri için seçilecek olan kumaşların, nakışlı stor perde modellerinin ve ahşap perde modellerinin markasına dikkat etmek gerekir.  Kış bahçe perde modellerinde kaliteli olan modelleri uzun kullanıma sahip olduklarından dolayı fiyat açısından pahalı bir skalaya sahiptir. Kış bahçesi perde sistemleri için yapılacak olan seçimlerde malın sağlam olmasına ve tam anlamı ile sizin isteklerinizi karşılamasına dikkat etmeniz gerekir.

kis-bahcesi-perde-18

kis-bahcesi-perde-19

kis-bahcesi-perde-20

kis-bahcesi-perde-21

kis-bahcesi-perde-22

kis-bahcesi-perde-23

Kış bahçelerinde perde ile uyumlu olan avize kullanımları, çiçek kullanımları, bahçe mobilya kullanımları ve aksesuar kullanımlarının yapılması gerekmektedir. Kullanılan bej perde ile sadece yeşil yapraklı bitkiler, koyu ahşap mobilyalar, renkli yastıklar, ahşap sehpalar ve raflar kullanılmalıdır.

kis-bahcesi-perde-24

kis-bahcesi-perde-25

kis-bahcesi-perde-26

kis-bahcesi-perde-27

kis-bahcesi-perde-28

Kış bahçesi perde modelleri konusunda yapılacak olan montajın bilirkişiler tarafından yapılması şarttır. Bu işlemler bireysel şekilde yapılmaz ve montajın çok sağlam yapılması uzun süreli kullanım sağlar.  Firmalar tarafından yapılacak olan montaj esnasında dikkatli olmak ve bu konuda öncesinden detaylı bilgi toplamak gerekmektedir. Konu hakkında işin ehli olan firmalardan da bilgi alınabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz