Klasik perde modelleri kullanımında önemli olan kumaşın kaliteli ve dekorasyona uygun şekilde seçilmesidir. Ayrıca aksesuar kullanımı da yapılmalıdır.

Klasik Perde Modelleri

Klasik perde modelleri herkes tarafından bilinen modellerin dışında detaylı bakıldığından farklı çizgileri ile de kullanılabilir. Eski dönemlerde sadece pencerelerde değil kapılarda bile kullanılan perdeler zaman içinde stor, fon, tül ve zebra olarak farklılaşmıştır.

Bu farklılaşma sürecinde genel hatlarında kesinlikle kaybolma yaşanmamıştır. Klasik perde modelleri mükemmeli sunmalıdır. Kullanımların yanlış olması, pencereler ile uyum içinde olmaması hoş olmayan görüntülere sebep olacaktır. Klasik perde modelleri 2014, klasik perde modelleri 2015 ve klasik perde modelleri 2016 mutfak, yatak odası ve salon gibi alanlara tasarımları ile farklı bir zarafet katmanın yanı sıra kraliyet cazibesini de getirmektedir. Klasik perde modelleri hem kumaş hem de aksesuar konusunda cömertlik sunmalıdır. Bu cömertlik genel dekorasyon şeklinde kesinlikle uyumlu olması ve kullanılacağı alanlarda dekorasyon konusunda klasik çizgiler içermelidir.

Klasik perde modellerinde şıklık, eski dönem çizgileri, asalet, kumaş kalitesi, dekoratif ekleme varlıkları, uyumlu renk kombinasyonları olması gerekir. Bunlardan bir tanesi bile eksik olsa pencere dekorasyonun hemen fark edilir. Bundan dolayı seçim esnasında kullanılacak olan tasarıma dikkat edilmelidir.

klasik-perde-modelleri-1?itok=4bHADlRw

klasik-perde-modelleri-2?itok=sFUy5jIG

klasik-perde-modelleri-3?itok=OiIG3f6U

klasik-perde-modelleri-4?itok=gmPBc3Pm

klasik-perde-modelleri-5?itok=8NCjfDw4

klasik-perde-modelleri-6

klasik-perde-modelleri-7

klasik-perde-modelleri-6

Klasik perde konusunda kullanılacak olan aksesuarlarda önemlidir. Ahşap, kumaş, metal, plastik gibi kelepçeler yaygın olarak kullanılır. Bunların haricinde el tasarımı ürünler, saçaklar ve püsküller ile perde toplama yapabilirsiniz.

klasik-perde-modelleri-9

klasik-perde-modelleri-10?itok=GTPL2tuk

klasik-perde-modelleri-11?itok=J1VAhYLp klasik-perde-modelleri-12?itok=34SUMC-V

klasik-perde-modelleri-13?itok=0CtqaFYz

klasik-perde-modelleri-14?itok=8w4739nV

klasik-perde-modelleri-15?itok=nKyFRl99

Klasik Perdeler İçin Kullanılacak Kumaşlar

klasik-perde-modelleri-16?itok=t9XXnw1Y

klasik-perde-modelleri-17?itok=GWAqJIlB

Klasik tül perde modelleri, klasik fon perde modelleri için kullanılacak olan kumaşların asil olması, belirleyici faktörlerinin olması, klasik çizgilere sahip olması ve kaliteli olması gerekir. Kumaşların seçilmesi kullanılacak olan iç mekânın dekorasyonuna bağlı olarak değişir. Kullanılan kumaşlarda kullanıldığı iç mekânı değiştirir. Klasik perde modelleri kumaşları konusunda şönil, kadife, brokar, jakar, atlas, ipek ve tafta kullanımı yapabilirsiniz. Bu kumaşlar kaliteli olduğu sürece kusursuz, mükemmel ve eşsiz tasarımların ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

klasik-perde-modelleri-18

klasik-perde-modelleri-19

Klasik salon perde modelleri konusunda kullanılacak olan kumaşın uzunluğu tasarımını ve en nihai sonucu etkileyecektir. Bundan dolayı kullanım alanının ölçüsünün dikkatli ve detaylı şekilde alınması gerekir. Ölçü alımı esnasında korniş uzunluğu, perdelik kumaşların kat sayıları, kıvrım payları, saçak kısımları ve diğer noktalar kesinlikle göz ardı edilmemelidir. Ölçünün dikkatli ve en doğru şekilde alınması sonucunda klasik salon perde modelleri ferah odaların oluşmasını sağlar. Klasik perde modelleri için kullanılan kumaş desenli ise perde için aksesuar kullanımı gerekmeyebilir. Klasik perdeniz düz ve parlak bir modele sahipse aksesuar kullanımı yapabilirsiniz.

klasik-perde-modelleri-20

klasik-perde-modelleri-21

klasik-perde-modelleri-22?itok=-sRMG1oe

Klasik Perde Modellerinin Odalarda Kullanımı

Klasik perde modellerinin kullanılacağı alanlarda bazı detaylara dikkat etme gerekir. Önemli olan oda dekorasyonu ile perdenin genel uyumudur. Bu detaylar arasında;

Oturma odası; oturma odasında kullanılacak olan klasik salon perde modelleri için şık, kaliteli, zarif ve koyu tonlu kumaşlar seçilmelidir. Klasik perde modelleri kapsamında bu alanlarda kullanılacak olan perdelerde aksesuar kullanımı yapılmalıdır.

klasik-perde-modelleri-23?itok=SmPXHqL7

klasik-perde-modelleri-24?itok=_Uom-oyZ

Oturma odalarında özellikle klasik fon perde modelleri kapsamında iki renk kullanımı yapılabilir. Bunların açıklı ve koyulu olması daha şık duracaktır. klasik-perde-modelleri-25?itok=M5ByTZAV

klasik-perde-modelleri-26?itok=Fwg3k0E7

klasik-perde-modelleri-27?itok=rafX6fyM

klasik-perde-modelleri-28?itok=UZQe_e7S

Klasik salon perde modelleri için fonların içine sade ama klasik çizgilerden arınmamış olan tül seçimi yapılır. Fon modellerinin oda dekorasyonuna bağlı olarak katlamalı modelleri kullanılabilir. Fonların üst kısımlarında kullanılacak olan katlama oldukça uygundur.

Yatak odası; klasik perde modelleri kapsamında yatak odalarında kullanılacak olan modellerin sakin, açık renkli ve yoğun olmayan tasarımlara sahip olması gerekir.

klasik-perde-modelleri-29?itok=-nrSJx9k

klasik-perde-modelleri-30?itok=U9Jr14jW

klasik-perde-modelleri-31?itok=5UAVTCkG

klasik-perde-modelleri-32?itok=QTK6e_h6

klasik-perde-modelleri-33?itok=AcTPFHEB

Çocuk odası; çocuk odalarında konforlu, eğlenceli ve neşeli bir atmosfer yaratmak önemli olduğu için klasik perde modelleri çok tercih edilmemelidir. Kullanılacaksa sade ve düz modeller tercih sebebi olmalıdır.

klasik-perde-modelleri-34?itok=6DFeVtJz

klasik-perde-modelleri-35?itok=ZCZCRREb

Mutfak; mutfaklar için kullanılacak olan klasik perde modelleri konusunda kolay yıkanabilen ve bakımı kolay olan modeller tercih edilmelidir. Ayrıca mutfaklarda hem açık hem koyu renk kullanımı yapılabilir.

klasik-perde-modelleri-36?itok=gI0ODpH9

klasik-perde-modelleri-37?itok=8d2ZnUax

klasik-perde-modelleri-38?itok=fqDklTb2

Yemek odaları; yemek odaları için kullanılacak olan klasik perde modelleri konusunda yemek masası ve sandalyesi göz önüne alınmalıdır. Açık ve koyu renklerin harmanlanması ile farklı dekorasyonlar ortaya çıkartarak kullanabilirsiniz.

klasik-perde-modelleri-39?itok=I4F8n62T

klasik-perde-modelleri-40?itok=HHh4sftj

klasik-perde-modelleri-41?itok=DhKk8rF5

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz