Krem rengi perde kullnımında renklerin uyumuna, mobilyanın ve aksesuarların uyumuna dikkat etmek gerekmektedir.

Krem Rengi Fon Perde Modelleri

Krem rengi hem mobilyada hem de perdeler de sıkça tercih edilmektedir. Bunun en büyük sebebi de kolay şekilde dekorasyon olanağını sunmasıdır. Özellikle evlerde koltuklara kumaş seçiminde tercih edilen krem rengi koyu tonlu dekorasyonlarda perde olarak da kullanılır. Krem tonlarını arasından fildişi zebra, stor, tül ve fon perdeler saf, temiz, şık ve zarif bir görüntü oluşturur. Krem perdeler ve krem mobilyalar renginden kaynaklı olarak insanlara huzur duygusu ve güven yaratır. Diğer tonlar ile kullanılacak olan krem rengi perde modeller, koltuk modelleri ve aksesuar modeller zorlama olmadan konforlu bir ortamın zeminini hazırlar. Krem perde modelleri dâhilinde saman tonları doğal ve yumuşak olan tasarımlara el atmanıza ve mükemmel bir iç mekân yaratmanıza yardımcı olacaktır. Krem rengi görsel açıdan algıda derinlik duygusu yarattığı için küçük olan mekânlarda daha çok tercih edilir. Tabii ki bu geniş alanlarda kullanılmayacağı anlamına gelmez. Önemli olan hem geniş hem de dar alanlarda en doğru krem perde modellerini, mobilya modellerini ve aksesuar modellerini seçmektir. Krem rengi tül perde modelleri, krem rengi zebra perde modelleri ve krem rengi stor perde modelleri nasıl yıkanır, kullanımı zor mu olur sorularını da bir kenara bırakmak gerekmektedir. Çünkü tasarımcılar artık perde kumaşlarında leke tutmayan ve kendi kendine temizleme özelliğine sahip olan kumaşları kullanmaktadır. bu sayede evlerde kullnılan perdeler neredeyse senede bir kez yıkanmaktadır. tabii bazı perdelerin kumaşlarının özel olmasından dolayı evde yıkanma özellğine sahip değildirler. bu tarz kumaş ve perde modellerini kesinlikle kuru temizlemede temizletmek gerekir.

krem-fon-perde-1

krem-fon-perde-2

krem-fon-perde-3

krem-fon-perde-4

krem-fon-perde-5

krem-fon-perde-6

krem-fon-perde-7

krem-fon-perde-8.b.jpg

krem-fon-perde-9

krem-fon-perde-10

krem-fon-perde-11

Klasik krem rengi perde modelleri ile birlikte kullanılacak olan süt renkleri ve bejler evrensel olan renk paleti geçişi ile sağlanmalıdır. Ahşap, keten, pamuk, yabani taş gibi krem tonlar, yumuşak olan pastel tonlar doğal olan görüntülerin oluşmasına olanak sağlar. Bambu tarzındaki odalarda kullanılacak olan perde modellerinde de krem rengi stor perde çeşitleri tercih edilmelidir. Özellikle brillant kumaşlar ya da keten tarzı kumaşlar bu tarz odalarda uygun bir seçim olur. Dekorasyon için kullanılacak olan krem fon perde ya da krem tül perde modelleri sade olarak düşünülmemelidir. Krem ile harmanlanmış olan diğer renkler ya da küçük çiçekli olan modeller de şık, zarif, uyumlu ve farklı alanların yaratılması için kullanılabilir. Yatak odası ya da salon dekorasyonu sade ve açık renklerin hâkimiyeti ile tasarlanmış ise kremin koyu tonları perde seçimlerin tercih edilmelidir. Bu tarz mekânlar duvar kâğıtları ile de desteklenebilir. Duvar kâğıdı kullanmak istemeyen kişiler çiçekli ya da desenli olan perde seçimi yapmalıdır.

https://www.google.ru/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjOyM-sv_LOAhXE1hoKHdc1AhIQjRwIBw&url=http%3A%2F%2Fgid-oboev.ru%2F%3Fp%3D2526&psig=AFQjCNFIkGpzJGhH10k_usi9o0Sgey87cg&ust=1472967613999113

krem-fon-perde-12

krem-fon-perde-9

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQcVPs4j6cVL7DGNRQ2Wsy_8-1O5QNjDAwXa1R0ScsummcxVXlW

krem-fon-perde-14

krem-fon-perde-11

krem-fon-perde-16

krem-fon-perde-17

krem-fon-perde-18

Krem rengi perde modelleri ışıklandırma ile destek isteyebilir. Özellikle fonu desenli ve iç tülü krem olan perde modellerinde ortamın aydınlatılması için ışıklandırma en doğru şekilde yapılmalıdır. Yatak odalarında ve salonlarda kullanılacak olan krem don perde modelleri ve krem tül perde modellerindin kumaşları ile iç mekânda kullanılan tekstil ürünlerinin kumaşları aynı tercih edilmelidir. Fon perde kumaşından tasarlanmış olan yastıklar, masa örtüleri ve küçük peçetelikler buna örnek olarak gösterilebilir. Ayrıca perde kumaşından tasarlanacak olan tablolarda ortamın ahenkli bir havaya bürünmesine olanak sağlar. Ahenkli, huzurlu, konforlu, dekorasyonu tam olan iç mekanlar insalara huzru ve mutluluk katar. Yaşamını boyunca mutlu, huzurlu ve dinlendirici ortamlarda kalmak isterseniz ev dekorasyonu konusunda detayların ne kadar önemli olduğunu unutmamanız gerekir. Detaylar konusunda kapsamlı araştırma yapmak ve perde seçimlerinde acele etmeden karar vermek en düzgün dekorasyonu sağlamak adına en önemli olan adımlardandır.

krem-fon-perde-19

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSczrnN8ZcxoWZicwxD-0K57VLFILynDN4_5kbLX62iua3uwuZc

krem-fon-perde-20

krem-fon-perde-21

krem-fon-perde-22

krem-fon-perde-23

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQq9jOpeb7QZxi7PKZ0PyLGoZoPRsxXRKsfGiMKRFvQ3dy4on0U0Q

krem-fon-perde-24

krem-fon-perde-25

krem-fon-perde-26

krem-fon-perde-27

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz