Krem rengi koltuk takımına perde seçiminde aynı tonu yakalamak yerine koltukların birkaç ton koyusu ya da açık rengini tercih etmelisiniz.

Krem Koltuklar İçin Perde Seçimi

Dikkat çekici salon dekorasyonu yaratmak isteyen kişiler krem rengi koltuk takımı kullanarak farkını ortaya çıkartabilir ama bu dekorasyonda kullanılacak olan halı, aksesuar, ışıklandırma ve perde seçimi oldukça önemlidir.  Krem renk koltuklara uygun olan perdeler dekorasyonun en önemli noktasıdır. Hem koltukları hem de genel anlamdaki dekorasyonu uyumlu hale getirecektir. Krem rengi koltuk takıma perde seçimdi en doğru şekilde yapıldığında insanların içinin ferahlamasına ve şık salonların düzenlenmesine olanak sağlar. Açık renkler salonları geniş ve aydınlık gösterdiği için seçilecek olan perde rengi istediğiniz renk olabilir. Önemli olan genel dekorasyona uygun olan modellerin seçilmesidir. Krem koltuklara ne renk perde konusunda seçilecek olan renk ve desen salona ya da diğer yaşam alanlarına hareket ve enerji katacaktır. Evlerinizin şıklıktan uzak kalıp, dağınık ve göz yoracak olan bir görünüme bürünmemesi adına kullanılacak olan desenlerin ve renklerin dengeli şekilde seçilmesi gerekir. Aksesuarlar desenli ise döşemeler de desen kullanımı daha az ya da hiç yapılmamalıdır.

krem-rengi-koltuk-takimina-perde-1

krem-rengi-koltuk-takimina-perde-2

krem-rengi-koltuk-takimina-perde-3 krem-rengi-koltuk-takimina-perde-4

Krem Odalar İçin Seçilecek Perdeler

Krem mobilyalar ile seçilecek olan perdeler konusunda mobilyaların deseni olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Ana koltuklar düz ve sade ise, berjerler desenli ise perde seçiminde kendinize berjeri baz almanız gerekir.  Berjerde kullanılan desenin en belirgin rengini seçmeli ve perdenizin fonlarını tasarlamalısınız. Ayrıca perde renginde koltuk yastıkları, tablolar veya aydınlatma ürünleri de kullanabilirsiniz. Tamamen sade ortamlar yaratmak için krem rengi koltuk takımına perde modeli seçiminde beyazı tercih etmelisiniz. Bu noktada önemli olan tülün desensiz ve düz olmasıdır. Bu tarz dekorasyonlarda oda için seçilecek olan tablo ve avize modellerinin şık ve fark edilebilir düzeyde olması şarttır. Krem rengi koltuk takımına uygun perde modelleri ahşap yoğunluğun fazla olduğu alanlarda kullanılacaksa kesinlikle rustik tarzda modeller tercih edilmelidir. Sadelik ön planda olan evlerde önemli olan yastıklar ve diğer aksesuarların ortama ayak uyduracak olan renklerde seçilmesidir. Ortama neşe katmak, canlandırmak ve renk gelmesini sağlamak için seçilecek olan renkli ve desenli yastıklar oldukça ideal bir tercih olur.

krem-rengi-koltuk-takimina-perde-5

krem-rengi-koltuk-takimina-perde-6

krem-rengi-koltuk-takimina-perde-7

krem-rengi-koltuk-takimina-perde-8

krem-rengi-koltuk-takimina-perde-9

krem-rengi-koltuk-takimina-perde-10

krem-rengi-koltuk-takimina-perde-11

krem-rengi-koltuk-takimina-perde-12

krem-rengi-koltuk-takimina-perde-13

Farkı Ortaya Koymak Adına Perde Seçimi

Krem rengi koltuk takımına perde konusunda yapılan en büyük hata koltuk rengi ile aynı tonda perde olması için çaba harcamaktır. Hâlbuki birbirleri ile aynı tonda perde ve koltuk takımı grupları çoğunlukla sıkıcı ve oldukça yavan görüntülerin oluşmasını sağlar. Ayriyeten aynı tonu yakalamak ve bulmak zor bir iştir. Bu konuda en iyi yapılacak olan şey aynı rengin farklı olan tonlarını farklı tasarımlar ile kullanmaktır. Krem rengi koltuk takımına perde seçimlerinde duvar rengi baz alınabilir. Duvar rengi ile bütünleşecek olan perde tasarımları, yastıklar ve yemek masası sandalyeleri şık sunumlar ortaya çıkartacaktır. Krem rengi koltuk takımına perde seçimlerinde doğal ortamlar yaratmak isterseniz kesinlikle keten ve pamuk gibi kumaşların kullanımlarını zebra ya da stor olarak yapmanız gerekir.

krem-rengi-koltuk-takimina-perde-14

krem-rengi-koltuk-takimina-perde-15

krem-rengi-koltuk-takimina-perde-16

krem-rengi-koltuk-takimina-perde-17

krem-rengi-koltuk-takimina-perde-18

Klasik olan krem rengi koltuk takımına perde seçimi konusunda tüllerin beyaz ve fonların krem tonu seçilmesi uygun olacaktır. Krem donlar koltukların dokusu ile ayını olmalıdır. Kadife olan koltuklar için yine kadife olan fon perde seçimleri yapılmalıdır. Pencere için seçilecek olan tül modellerinin sade ve düz olması, kaliteli bir görüntüye sahip olması odaya tam anlamı ile uyum sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz