Kruvaze perdelerin mekanizma çeşitleriyle montaj işlemleri çok kısa sürede ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Bu konudaki gerekli bilgileri paylaşıyoruz.

Kruvaze Perde Mekanizma Çeşitleri

Her geçen gün ev dekorasyonlarında kumaşların yarattığı kalite ve şıklık göz ardı edilemez bir hal almıştır. Örneğin sıradan ve basit bir sandalye bile kaplamasında kullanılan kumaşın kalite ve şıklığı ile bir anda göz kamaştıran değerli ve kıymetli bir mobilyaya dönüşebilir. Perde türlerinden olan kruvaze perdeler de ikiye ayrılırlar. Bunlar manuel kruvaze perdeler ve mekanizmalı kruvaze perdelerdir. Mekanizmalı kruvaze olan bu perdelerde, perde mekanizma yardımı ile sola sağa açılmaktadır. Aynı zamanda perde istenilen ayarda bırakılabilir. Manuel kruvaze perdelerde ise perde ip yardımı ile tutturulup, hep aynı hizada kalması sağlanır.

kruvaze-perde-mekanizmasi-1

kruvaze-perde-mekanizmasi-2

kruvaze-perde-mekanizmasi-3

Kruvaze perdelerde genelde işlemeli ve desenli tüller tercih edilmektedir. Aynı zamanda hemen hemen tüm odalara da uyum sağlamaktadır. Bu perde çeşidi, manzaralı ve önü açık evlerde daha fazla tercih edilmektedir. Yine bu perdelerde püskül ve boncuk da kullanılabilir.

Boncuk detayı perdenin daha gösterişli ve daha şık görünmesini sağlar. Bu perde çeşidinde saten bir güneşlik yerine zebra perdeler ve stor perdeler daha fazla tercih edilmektedir. Bunun en önemli sebebi ise uyum ve görüntüdür. Kruvaze perdeler son zamanlarda herkes tarafından beğenilen ve tercih edilen perdeler arasında yerini almaktadır.

 

kruvaze-perde-mekanizmasi-5

Bu perdeler Fransız dantel işlemeleri ile yapılmaktadır. 2 kanat şeklinde dikilerek evleri süslemeye devam etmektedir. Bu perdenizin modelini ve şeklini beğendikten sonra terzinizden veya perde dükkanınızdan yardım alabilirsiniz. Kruvazenin tül perdeleri Fransız tülleri ve Markuzed Brode kullanılarak yapılmaktadır. Bu tüller gayet şık duran ve ince yapıda bir kumaş olduklarından kullanım açısından da oldukça kolaylık sağlamaktadır.

Montaj İşlemleri

Kruvaze perdeler oturma odaları ve yatak odalarında tercih edilmektedir. Aynı zamanda görüntü açısından da hoş oldukları için bu alanlarda siz müşterilerin evini güzelleştirmektedir. Kruvaze perdelerini evinize uygun tasarlamak için ölçülerini ve boyutlarını tam olarak almanız gerekmektedir. Bu sebeple ölçüleri bu konuda uzman olan perde terzilerinden yardım alınmalıdır.

kruvaze-perde-mekanizmasi-6

Kruvaze olan bu perdeler tüllere takılan mekanizmalar sayesinde tülün iki kanadı açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir. Bu özellik de istenilen boyutta perdeyi kısmaya yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda pencerenin de boyutuna göre kısma yapılarak daha şık durması sağlanabilir. Boncuklar ya da ip perdeler sayesinde kruvaze perdenizi süsleyebilirsiniz. Boncukların özelliği, genelde perdenin kanatlarına takılarak sarkıt şeklinde durmalarını sağlamaktadır. Perde türlerinin hepsinde olduğu gibi kruvaze perdeler de fiyatlar metre hesabına göre hesaplanmaktadır.

Metre hesabı alınmış perdelerde mekanizmanın da işçiliği eklenerek belirli bir fiyat listesi oluşturulur. Bu perdelerde Fransız dantellerden oluşan tüllerin ücretleri markalarına göre değişim göstermektedir. Bazı firmalar da kaliteli ürünler arasında kruvaze tülleri tutarak fiyatları yüksek tutmaktadırlar.

kruvaze-perde-mekanizmasi-7

Bu tüllerin kalitesi de kumaşlarından daha çok yapılan işçiliğe göre değişim göstermektedir. Eğer tüllerin üzerinde yapılan işlemeler makine baskısıysa fiyat uygun olabilmektedir. Doğal olarak tülün üzerindeki işlemeler ve süslemeler arttıkça perdenin ücreti de doğru orantılı olarak artacaktır. Kullanılan işlemelerin, motiflerin, süslemelerin çokluğu her ne kadar gözünüzü korkutsa da aslında perdenin şıklığını bu motifler ve süslemeler tamamlamaktadır.

Siz değerli müşterilere önerimiz perdenizi satın almadan önce detaylı bir fiyat araştırması yapmanız ve evinize yakışacak model ve rengi bulmanız memnun olmanız yönünden daha faydalı olacaktır. Her geçtiğimiz yıl perde modellerine bir yenisi eklenmeye devam etmektedir. Bu yıl da sezonun trendlerini yansıtacak olan kruvaze perdeler, kalitesi ve duruşuyla diğer yılları geride bırakmaktadır. Bu konuda ülkemizde kaliteli markalar mevcuttur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz