Birçok tül modeli evlerimizi süslerken, hangi modelin daha şık duracağına karar vermek bazen zor olabiliyor. Kruvaze perde kararınızı vermenize yardımcı olabilir.

Kruvaze Tül Perdeler

38-1Kruvaze perde son zamanlarda herkes tarafından beğenilen perdeler arasında yer alıyor. Fransız dantel işlemeler ile yapılan kruvaze perdeler, iki kanat şeklinde dikilerek evleri süslüyor.

Kruvaze perdenizin modelini beğendikten sonra perde dükkânından ve ya terzinizden yardım alabilirsiniz.

Kruvaze tül perdeler Markuzed Brode ve Fransız tülleri kullanılarak yapılmaktadır. Bu tüller gayet ince yapıda şık duran kumaşlar oldukları için kullanım açısından kolaylık sağlarlar.

Yatak odaları ve oturma odalarında tercih edilirler, görünüm açısından hoş oldukları için bu alanlarda kullanıcının evini güzelleştirmektedir.

Perdeyi evinize uygun tasarlamak için ölçülerini tam olarak almanız gerekmektedir. Bu yüzden ölçüleri bu konuda uzman olan perde terzilerinden yardım alabilirsiniz.

Kruvaze tüllere takılan mekanizmalar sayesinde tülün iki kanadı açılıp kapanabilir. Bu da istediğiniz boyutta perdenizi kısmanıza yardımcı olmaktadır.

Camın boyutuna göre kısma yaparak daha şık durmasına yardımcı olabilirsiniz.

İp perdeler ve ya boncuklar sayesinde kruvaze perdenizi süsleyebilirsiniz. Boncuklar genellikle perdenin kanatlarına takılarak sarkıt şeklinde durmaları sağlanır.

Kruvaze Tül Fiyatları

Perdelerin hepsinde olduğu gibi fiyatlar metreye göre hesaplanmaktadır. Metre hesabı alınan perdelere mekanizmanın işçiliği de eklenerek bir fiyat belirlenir.

Fransız dantellerden oluşan tüllerin fiyatları markasına göre değişmektedir. Bazı firmalar kaliteli ürünleri arasında kruvaze tülleri tutarak fiyatları yüksek tutmaktadır.

Tüllerin kalitesi kumaşlarından çok yapılan işçiliğe göre değişmektedir. Tüllerin üzerinde yapılan işlemeler makine baskısı ise fiyat uygun olabilir.

Ancak bazen işçilikler dikiş makineleri ile yapılmaktadır. El emeği olduğu için bu perdeler oldukça yüksek fiyatlardan kullanıcıya sunulmaktadır.

Tülün üzerinde yer alan işlemeler arttıkça perdenin fiyatı da doğru orantılı olarak artacaktır. Kullanılan motifin çokluğu her ne kadar gözünüzü korkutsa bile perdenin şıklığını motifler tamamlamaktadır.

Perdenizi satın almadan önce detaylı bir fiyat araştırması yapmanız ve evinize yakışacak renk ve modeli bulmanız memnun olmanız açısından daha yararlı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz