Lila rengi perdeler ile şık dekorasyon yaratabilirsiniz. Daha geniş ve daha canlı bir iç mekan yaratmanın formülü olan lila stor, tül ve zebra modelleri sayesin

Lila rengi perde dekorasyonu

Lila rengin yarattığı atmosfer, huzuru çağrıştırdığı gibi misafirleriniz için de hoş bir ortam doğmasına yardımcı oluyor. Bir bakımdan estetiği sanatla buluşturan bu renkler özellikle perdelerden yansırken, görsel açıdan muhteşem bir uyum yakalıyor.

lila-perdeler-1

Beyaz katkılı mor renklerle süslenmiş bu mutfak alanında girdiğiniz an başka bir ruh haline geçebilirsiniz. Canlılığı ile göz dolduran mutfağımızı yine aynı ton perdeler ile süsleyerek önemli bir katkı sağlayabiliriz. Unutmamak gerekir ki, mekân geniş olduğu takdirde renk uyumu da harika olacaktır, küçük mutfaklarda biraz boğucu durabilir.

lila-perdeler-2

Pastel tonlarla desteklenmiş lavanta ve mor ağırlıklı bu seçenekte, arka planda uygun sarı ton mobilyalar ile göz alışkanlığını anında yakalayabilirsiniz. Gözünüzü yormayan ahenk dolu bu odada kadife perdeler güneşten korumakta iken, mobilya seçiminde ise pembe ve mavi tonlar ile uygun eşleştirme yapılabilir.

lila-perdeler-3

Oturma odalarında özgünlüğü yakalamanın sırrı galiba lila perdeler ile mümkün oluyor. Yaban Mersini bir perde ile mavi tonları izole edebilir, daha şık bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Daha mütevazı bir ortam için uygun sarı tonda mobilyalar seçmekte odayı daha şekilli gösterecektir.

lila-perdeler-4

Çocuklar kendilerine yakın renkleri sever. Canlı çocuk ruhunu canlı lila ile yumuşatabiliriz. Işığı süzgeçten geçiren lila perdeler, dinamik bir görünümü aksettiriyor. Odada denge yaratmak için pastel sarı ton mobilyalar harika duracaktır.

lila-perdeler-5

Popüler bir çocuk odası için liladan açık griye kadar bir yelpaze sizi bekliyor. Mobilya ve nesnelerde ise pembe iyi bir seçim olacaktır. Işığı yumuşatan lila perdeler ile de her yaştan çocuğun hoşnut kalacağı benzersiz bir ortam güzelliğini koruyacaktır.

lila-perdeler-6

Bazen yapacağınız çok küçük bir değişim odalarda harikalar yaratacaktır. Çakışan uyumsuzluğu yakalmış iseniz, küçük bir lila mum bu algıyı ortadan kaldırmaya yetecektir.

lila-perdeler-7

Mor renkler ışığı rafine etme konusunda iç mekânların imdadına hemen yetişiyor. Ayrıca bu tonlar yaratıcı bir kişiliğinde simgesi olarak uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Perdeden aksesuara kadar yapılan her seçim, odanızı mükemmel kılacaktır.

lila-perdeler-8

Mutfaklarda lila tercihi perdeler kullanmayı düşünüyorsanız, beyaz bir masa ya da dolap vazgeçilmez olmalıdır. Gece ya da gündüz ışık huzmeleri mutfağınıza dolarken, kozmik bir hava yaratabilirsiniz.

lila-perdeler-9

Birazcık aristokrat bir ortam olsun isterseniz, mor perdeler ile soğuk beyaz ton muhteşem bir uyum verecektir. Yine mor süsler ile tazeliği devamlı kılabilirsiniz.

lila-perdeler-10

Hâkim renge uygun çiçekler, vazolar ise canlılık desteğini vermek için ideal duracaktır. Beyaz pencere kenarları için harika lila perde çeşitlerini tavsiye ediyoruz.

lila-perdeler-11

lila-perdeler-12

lila-perdeler-13

lila-perdeler-14

Yatak odaları için doymuş lila perde modelleri enfes bir hava yaratacaktır. Gölge desteğini korumak için ise yatak ve başlıklarda yakın tonlar kullanılabilir. Perdelerde kadife seçimi odaya zengin bir hava katacaktır.

lila-perdeler-15

Küçük bir aydınlatmanın bile odayı şeffaf kılması için lila doğru bir tercih olacaktır. Lila tül perde kullanarak küçük alanlarda bu farkı görebilirsiniz. Odanızı daha geniş göstermek için açık lila tonları seçin.

lila-perdeler-17

Çok abartıya kaçmayacak biçimde desen ağırlıklı duvarınızı sofistik lila tül perde modelleri ile dengeleyebileceğiniz bu seçenekte ise yine ağır tonlardan kaçınılmış.

lila-perdeler-18

Yatak odasında beyaz ve lila iç mekânı daha da yumuşatmak için kullanılmış. Stor ya da zebra modeller ile farklı deneyimler yapabilirsiniz.

lila-perdeler-19

Yatağın yanı sıra bir de küçük bir televizyon koyacağınız dolap olsun istiyorsanız, beyaz ile estetiği yakalayabilir, saydam lila rengi perdeler ile odanızı ışıkla doldurabilirsiniz.

Yatak odanızı büyük alana sahip ise daha koyu tonlarda perdeler ile şıklığını muhafaza edecektir. Zemin ve duvarlarda pastel tonlar dışında koyu mor bir halı mükemmel duracaktır.

Menekşe renginde perdelerinize katkıyı en iyi sarı dışında derin mavi ve pembede bulabilirsiniz.

lila-perdeler-20

lila-perdeler-21

lila-perdeler-22

lila-perdeler-23

lila-perdeler-24

lila-perdeler-25

lila-perdeler-26

lila-perdeler-27

Oturma odalarında ana renk olarak lila seçiminde bulunursanız, özgün dekorasyon fikirleri daha net açığa çıkacak ve aklınıza birbirinden ilginç fikirler gelecektir. Lila rengi perde, hem canlılığı hem de o yumuşak havayı en ideal şekilde yansıtma başarısını göstermektedir. Bu nedenle detaylarda misafirlerinizi en iyi biçimde ağırlamanın formülleri yatmaktadır.

Mor ve beyaz kombinasyonuna karışmış açık pembe perdeler sayesinde iki rengin buluşmasında olgun bir efekt oluşuyor.

lila-perdeler-28

Lila perde seçiminde desteği yine açık ton lila tül perdelerde bulabilirsiniz.

lila-perdeler-29

Hem lila renk kullanmak hem de gölge yaratmak için desenli perde seçiminde bulunabilirsiniz.

lila-perdeler-30

Açık kahve arka plan ve zemine uygun sık yayılmış lila tonları altın ve gümüş aksesuarlar ile bütünleştirebilirsiniz.

lila-perdeler-31

Minimalist yaklaşıma uygun bir renk olan lila fon perde ile oda çeperinde harika görünümler ortaya çıkıyor.

lila-perdeler-32

lila-perdeler-33

lila-perdeler-34

lila-perdeler-35

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz