Misafir odası perde modelleri ortamı neşelendirecek, canlılık katacak ve dekorasyonuna katkı sağlayacak olan modelleridir. Bu modeller detaylı şekilde seçilir.

Mutfak Odası Perde Modelleri

Oturma odaları kendimizi ve misafirlerimizi ağırladığımız alanlardır ve bu alanlarda kullanılacak olan perde, tül ve fon modelleri odanın tüm görünümünü değiştirmektedir. Misafir odası olarak da bilinen oturma odaları 2016 çeşitleri ile odalara farklı vurgular yapmaktadır. Oturma odaları perdeleri iç tasarıma uygun şekilde, etkileyici, kullanışlı, şık ve zarif olmalıdır. Ayrıca perdelerin odanın dekorasyonu, mobilyası ve aksesuarları ile de uyumlu olması gerekmektedir. Misafir odası perde modelleri kısa, uzun, spor, klasik ve farklı modelleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bu modeller arasından yapılacak olan seçimler tamamen bireysel seçimlere bağlıdır. Misafir odası perdeleri kapsamında kullanılacak olan çeşitler büyük odalarda kullanılacaksa desenli, süslü, aksesuarlı şekilde seçilebilir. Misafir odası modelleri küçük olan alanlarda kullanılacaksa düz ve sade modellerin tercih edilmesi daha şık bir seçim olacaktır. Misafir odası perde çeşitleri hafif kumaşlar ile tasarlandığı zaman ışığın en kaliteli şekilde içeriye girmesini sağlayacaktır. Misafir odalarında zamanın çoğu geçirildiği için gün ışığın en düzgün şekilde içeri girmesi önemlidir.

misafir-odasi-perde-modelleri-1

misafir-odasi-perde-modelleri-2

misafir-odasi-perde-modelleri-3

misafir-odasi-perde-modelleri-4

misafir-odasi-perde-modelleri-5

Oturma Odaları İçin Çeşitler

Klasik Ve Geleneksel Modeller

Misafir odası tül perde modelleri konusunda seçilecek ve kullanılacak olan modellerin klasik çizgilere sahip olması için detaylarının da bu kapsamda seçilmesi gerekir. Klasik tasarımlar için barok, kadife ve ipek tarzı seçimler yapılmalıdır. Misafir odası perde seçimleri konusunda kullanılacak olan aksesuarların ve perde renklerini altın sarısı da seçilebilir. Ayrıca bu odalar için kullanılacak olan klasik desenler, nakışlar ve tekstil kumaşları klasik görünüme katkı sağlayacaktır. Klasik ama kentsel tarzda perde modellerini evinizde kullanmak isterseniz nört tonların kullanımını yaparak klasik seçiminizi inşa edebilirsiniz. Bunun için monokram modeller ve Roma tarzı güneşliklerin kullanımı yapılmalıdır. Geleneksel olan perde modelleri kapsamında seçilecek olan modeller kıvrımlara sahip olabilir. Bu kıvrımların sayıları, hacmi ise tamamen perde kumaşının genel dokusuna bağlıdır. Kullanılacak olan kıvrımlar ve oluşturulacak olan dalgalar klasik tarzın oluşturulması ve vurgu yapılması için gereklidir. Misafir odası perde modelleri için siyah, bej, kahverengi ve beyaz renklerin kullanılması da uygun olacaktır. Bu tarzda renk önemlidir.

misafir-odasi-perde-modelleri-6

misafir-odasi-perde-modelleri-7

misafir-odasi-perde-modelleri-8

misafir-odasi-perde-modelleri-9

misafir-odasi-perde-modelleri-10

misafir-odasi-perde-modelleri-11

misafir-odasi-perde-modelleri-12

misafir-odasi-perde-modelleri-13

misafir-odasi-perde-modelleri-14

misafir-odasi-perde-modelleri-15

misafir-odasi-perde-modelleri-16

misafir-odasi-perde-modelleri-17

misafir-odasi-perde-modelleri-18

misafir-odasi-perde-modelleri-19

misafir-odasi-perde-modelleri-20

misafir-odasi-perde-modelleri-11

Modern ve Sofistike Modeller

Misafir odası perde modelleri kapsamında kullanılacak olan perde modellerinin estetik olması gerekir. Bu tarz perde modelleri güzel olmasının yanı sıra pratik kullanıma sahip olmasıdır. Misafir odası perde çeşitlerinin kaliteli malzemeden üretilmiş olması gerekir. Kaliteli malzemede olması sık kullanımından ve hareket ettirilmesinden dolayı gerekir. Modern tarzda perde kullanımı yapılacak olan odaların yine modern şekilde döşenmiş olması, mobilyaların bu tarza uygun olması ve aksesuarların yine aynı şekilde olması gerekir. Misafir odası perde modelleri kapsamında kullanılacak olan Provence perde çeşitleri soluk ve parlak renklerin bir araya getirilmesi ile ortaya çıkmaktadır. Provence perde modelleri ile iç güneşlikler ve pileli fon perde modelleri kullanılabilir. Pencereler özgürlük yaratmak isterseniz süslemeler, saçaklar, püsküller ve fırfırlar kullanılmalıdır. Provence perde modelleri doğal olan kumaşlardan yani pamuk ve keten gibi kumaşlardan tasarlanmalıdır. Tabii ki bu tarzda da tül ve organze kullanımı yapılır. Tül ve organze kullanımı ise tamamen perde modeline göre değişmektedir. Bundan dolayı da genelde bu tarzda doğal olan kumaşların kullanımı yapılır.

misafir-odasi-perde-modelleri-22

misafir-odasi-perde-modelleri-23

misafir-odasi-perde-modelleri-24

misafir-odasi-perde-modelleri-25

misafir-odasi-perde-modelleri-26

misafir-odasi-perde-modelleri-27

misafir-odasi-perde-modelleri-28

misafir-odasi-perde-modelleri-29

misafir-odasi-perde-modelleri-30

misafir-odasi-perde-modelleri-31

misafir-odasi-perde-modelleri-32

misafir-odasi-perde-modelleri-33

misafir-odasi-perde-modelleri-34

misafir-odasi-perde-modelleri-35

misafir-odasi-perde-modelleri-36

misafir-odasi-perde-modelleri-37

misafir-odasi-perde-modelleri-38

misafir-odasi-perde-modelleri-39

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz