Modern Perde Modelleri şık bir ev dekorasyonu oluşturmak için günümüzde tercih edilen en güzel örnekler arasında birçok yerde kullanılmaktadır.

Modern Perde Modelleri

Modern perde modelleri içerisinde koltuk takımları, salon takımları ve mobilyaya uygun klasik perde figülerinin yanı sıra stor perde ve japon perdeler de tercih edilebilmektedir. Bu çeşitler içerisinden olan japon perde modelleri dikey perde modellerine benzerliği ile dikkat çekmektedir. Ama en büyük farkı ise japon perdelerin geniş ve sabit bir görünüme sahip olmasıdır.

modern-perde-modelleri-1

modern-perde-modelleri-2

modern-perde-modelleri-3

Modern perde modellerinde eğer farklı bir görsellik tercih etmek istiyorsanız, geniş olan pencerelerinizde bu japon perde modellerini deneyebilirsiniz. Modern perde modelleri içerisinde stor perdelerde yerini korumaya devam etmektedir. Bu perdeler de, İskandinav ülkelerinden çıkıp dünyaya kadar uzanmıştır.

modern-perde-modelleri-4

modern-perde-modelleri-5

modern-perde-modelleri-6

modern-perde-modelleri-7

Günümüz şartlarında ofis ve evlerin daha dekoratif görünmelerini sağlayan sistem, savaş yıllarında saklanmak için kullanılan bir yöntem idi. Bu stor perde modelinin en iyi avantajı, kolay tamir edilmesi, kolay kullanımı ve düzgün kullanımda 10 yıla kadar kullanım ömrünün olmasıdır. Stor perde modelinde kumaş seçeneği oldukça fazladır. Polyester kumaşlardan tutun da, pamuk, transparan kumaşlar, karartma kumaşlar ve screen kumaşlara kadar pek çok seçeneğe sahiptir.

modern-perde-modelleri-8

modern-perde-modelleri-9

modern-perde-modelleri-10

Tüm odalarda olduğu gibi salon dekorasyonunda da vazgeçilmez olan perdelerdir. Perde seçerken, dekorasyon tarzı belirlendikten sonra bu tarza uygun seçimler yapılmalıdır. Örneğin klasik bir salonda balon perdeler kullanılabilir. Yine aynı şekilde modern salon şekillerinde de mekanizmalı perdeler, ip perde modelleri veya japon perde uygulanabilir.

modern-perde-modelleri-11

modern-perde-modelleri-12

modern-perde-modelleri-13

Modern perde modellerine bakarken renk tonları da önemlidir. Mekanın halısına, mobilya kumaş tonlarına, parkesine bakarak uygun bir seçim yapılmalıdır. Bu konuda sizlere tavsiyemiz oturma grubu ile aynı renk yapılmaması, renkleri farklı fakat içerisindeki renk tonları ile uyumlu uygulamanızdır. Şunu unutmayın ki salonda veya herhangi bir mekandaki perde seçiminiz, tüm mekanın farklı görünmesini sağlayan en büyük parçalardan biridir. Salonda kullanılan mobilya veya benzeri salon ürünleri arasında çok önemli bir konuma sahip olan perdeler günümüz şartlarında da ev hanımlarının gözlerini kamaştıracak cinsten bir yapıya sahiptir.

modern-perde-modelleri-14

modern-perde-modelleri-15

Bu yüzden tercih edilecek perde hususunda oldukça hassas, dikkatli ve özenli davranılmalıdır. Çünkü perdeler bu noktada mekanın modern ve şık bir görünüme kavuşmasında önemli bir rol oynamaktadır. Tercih edilen modern perde modelleri klasik mobilya ortamına sahip bir ortamda kullanılır ise hem zevksiz bir tasarım ortaya çıkar hem de göz yorar. Bu sebepten ötürü klasik ve modern tarzın iç içe girdiği bu dekorasyon oldukça kötü bir hal alacaktır. Bunun için mutlaka ama mutlaka salon ürünleri ve mobilya ürünleri seçeceğiniz modern perde modellerini gözden geçirmeniz sizler için daha faydalı olacaktır.

modern-perde-modelleri-16

modern-perde-modelleri-17

modern-perde-modelleri-18

Evin en önemli bölümlerinden biri salondur. Çünkü insanlar işinden yorgun gelip yemek yedikten sonra çay içmek üzere salonun yolunu tutar. Pek çok insan çayını keyifli bir şekilde yudumlayabileceği salonunda boğucu renklere, zihnini daha da bulandıracak kalabalık eşyalara ve gözünün yorulmasına tahammül etmek istememektedir. Bundan dolayı zaman geçtikçe daha açık renkler ile ve daha sade eşyalar ile salon dekorasyonları yapılmaktadır. Zaten günümüz salon perde modellerine bakıldığında da bu sadelik hemen dikkati çekmektedir. Modern perde modellerinde özellikle de salon dekorasyonlarında Taç salon perde modelleri göze çarpmaktadır. Yine trend ve şık tasarımları ile ön plana çıkan bir diğer firma da Brillant perdedir.

modern-perde-modelleri-19

modern-perde-modelleri-20

modern-perde-modelleri-21

modern-perde-modelleri-22

Dediğimiz gibi Taç perde, Brillant perde, Pierre cardin perde, Linens perde gibi markaların yanı sıra özel tasarım perde modelleri içerisinden de tercihlerinizi yapabilirsiniz. Siz değerli müşteriler için bu göz alıcı tasarımları umarız sizde bizim kadar beğenirsiniz. Sizler salonlarınızın veya odalarınızın daha şık ve daha asaletli görünmesini istiyor iseniz kumaş seçimine de oldukça özen göstermelisiniz. Eviniz, ofisiniz veya iş yeriniz için kaliteli kumaşlar, uzun ömürlü kumaşlar ve sağlıklı kumaşlar tercih ederseniz uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır. Pek çok dekorasyonda uzman şahıslarında söylediği gibi evi ev yapan hiç şüphesiz perdelerdir. Perde seçiminizde mobilyalarınızı seçerken sarf ettiğinizden daha dikkatli ve temkinli olmalısınız.

modern-perde-modelleri-23

modern-perde-modelleri-24

modern-perde-modelleri-25

Her geçtiğimiz yıl perde modellerine bir yenisi eklenmeye devam etmektedir. Bu yıl da sezonun trendlerini yansıtacak olan modern perde modelleri, kalitesi ve duruşu ile diğer yılları geride bırakmaktadır. Bu konuda ülkemizde pek çok kaliteli ve iyi markalar mevcuttur. Mesela küçük veya salon tavanı alçak bir salona sahip iseniz modern perde modellerinden seçtiğinizde düz bir perde seçmelisiniz. Bu şekli ile salonunuzun daha yüksek olarak görünmesini ve algılanmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda evinizde küçük salon pencereleriniz de var ise perde seçerken duvar renginiz ile de uyumlu renkler olmasına dikkat etmelisiniz.

modern-perde-modelleri-26

modern-perde-modelleri-27

modern-perde-modelleri-28

modern-perde-modelleri-29

modern-perde-modelleri-30

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz